Summoner Wars (druhé vydání): Mistrovská sada

xxxxxxxxoo hodnoceno 38x (Seznam vlastníků)

Summoner Wars (druhé vydání): Mistrovská sada - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MINDOK - logo
Autoři: Colby Dauch
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Překlad Rozšířeních

Zdravím,

jelikož se Mindok k rozšířením nemá ( a doufám, že teď už názor nezmění :D ) tak jsem se rozhodl, že přeložím tyto rozšíření:

  • Cloaks = Rebelové
  • Crimson Order = Karmínový Řád
  • Deepwood Groaks = Kvákalové z Hvozdorostu
  • Eternal Council = Věčná Rada
  • Forged = Zkouťáci
  • Fungal Dwarves = Plísňoví Trpaslíci
  • High Elves = Vznešení Elfové
  • Mountain Vargath = Horští Vargathové
  • Obsidian Dwarves = Obsidiánoví Trpaslíci
  • Phoenix Elves = Fénixovi Elfové
  • Sand Goblins = Píseční Goblini
  • Shadow Elves = Stínoví Elfové
  • Shimmersea Fey = Třpytkomořské Víly
  • Skyspear Avians = Opeřenci z Oštěblohy
  • Storm Goblins = Bouřkoví Goblini
  • Swamp Orcs = Orkové z Bažiny
  • Tundra Orcs = Orkové z Tundry
  • Wayfarers = Poutníci
  • + Promo → Mercenaries = Žoldáci (6x)
  • ++ Přehled pro tvorbu balíčků

Nyní máte k dispozici dalších 18 národů + Žoldáky

(Celkem 618 Karet) 

TVORBA : Každý jednotlivý balíček jednoho národa se skládá z :

  • 1 x Vyvolavač (Zadní strana udává startovní rozložení) 
  • 3x Hrdina
  • 2x Epická událost 
  • 6x Standartní událost (3 druhy po dvou) 
  • 16x Běžná jednotka (4 druhy po čtyřech) 
  • 2x Startovní běžná jednotka (Uvedena na kartě vyvolavače) 
  • 1x Portál (10hp - startovní)
  • 3x Portál (5hp)

Celkem : 34 karet na jeden balíček národa 

27.7.2023 08:05:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Ahoj,

taky bych se klidně přidal k profitisku, kdyby to někdo organizoval.

19.6.2024 09:05:24

Re: Bounty:

Ahoj, taky trochu procházím přeložené karty před tím než si je vytisknu a zajímalo by mě proč jsi se rozhodl nedržet úzu oficiálního překladu Master Setu a obyčejné jednotky překládáš jednotným číslem. Původně mně sice množné číslo štvalo, ale předpokládal bych že konzistence má přednost.

Také jenom tak odhadem: díval jsem se, že jsi se “Citadel” snažil konzistentně překládat jako “hradní”. Asi je dobré pokusit se dodržet tu konzistenci všude (i když často nemá asi žádný herní efekt, teoreticky mít může). Mind Witch z Breakers je tuším Mentální čarodějnice, tedy Mind Knight by měl být Mentální rytíř(i). 

24.6.2024 12:31:49

@Pilgrimage 

K prvnímu dotazu: Upřímně jsem si ani nevšiml, že v Mindok překladu je použito množné číslo. Při překladu jsem vycházel z originálu. Takže jediný důvod je zkrátka ten, že jsem si nevšiml :) Nicméně, předpokládám, že bych se v tomto případě překladu ani nedržel.

A k druhému: Ono se dost těžko hledají tyhle stejné termíny napříč všemi národy, nicméně většinou, když jsou použity tak se snažím to předělat. V tomto případě jsem to přeložil jinak z dvou důvodů - za A) Jak jsi napsal - k tomuto datu není tento termín využit. - a za B) Opravdu se mi nelíbí překlad mentální, neboť je toto slovo používáno převážně pro negativní vyjádření (viz mentální retardace, onemocnění, postižení…) Kdežto slovo psionický je spojeno především s nadpřirozenými schopnostmi. (viz https://cs.wikipedia.org/wiki/Psionika ). 

-------------------------------------------------------------
*** Being supportive can go a long way to making an individual’s day a much better one.

26.6.2024 08:51:32

@bounty 

Díky za odpověď.

Kdyby si to překládal sám celé, tak je to pochopitelné. Ale děláš to vlastně jako rozšíření českého překladu, Master Set nepřekládáš. Tak mi co největší konzistence s původním překladem připadá žádoucí, i když chápu, že některá rozhodnutí původního překladatele jsou kontroverzní (byly o tom diskuze už u první sady). Taky nemůžou v každém dílu Harryho Pottera přeložit jména postav jinak…

Ten Mind Knight je celkem blbost a dá se předělat, kdyby to naprostou náhodou začalo být důležité (ale je fajn, že jsi předělal tu Citadel kozu). Ale ty počty těch jednotek mě teda budou být do očí - nevím jestli mám OCD :)

27.6.2024 10:34:08

Vzhledem k tomu, že jsi schopen napsat “být do očí” - tak bych to s tou OCD neviděl tak špatně… ;-) Sorry, jen mě to pobavilo.

---------------------------------------------------------------
překladatel deskovek na volné noze a ZOD club member

27.6.2024 11:49:35

Ahoj, chci se zeptat, jak funguje ten profi tisk. Jaké máte zkušenosti, kde se to dá vytisknout, kolik to cca stojí? Prostě nějaké základní info. Díky

EDIT: Už jsem tu nějaký info našel, tak odpovídat nemusíte, ale pokud by se stejně chtěl někdo podělit o své zkušenosti, budu rád.

15.7.2024 18:41:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Malé velké galaxie + rozšíření Do neznáma
Malé velké galaxie + rozšíření Do neznáma
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas