Summoner Wars (druhé vydání): Mistrovská sada

xxxxxxxxoo hodnoceno 37x (Seznam vlastníků)

Summoner Wars (druhé vydání): Mistrovská sada - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MINDOK - logo
Autoři: Colby Dauch
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Překlad Rozšířeních

Zdravím,

jelikož se Mindok k rozšířením nemá ( a doufám, že teď už názor nezmění :D ) tak jsem se rozhodl, že přeložím tyto rozšíření:

  • Cloaks = Rebelové
  • Crimson Order = Karmínový Řád
  • Deepwood Groaks = Kvákalové z Hvozdorostu
  • Eternal Council = Věčná Rada
  • Forged = Zkouťáci
  • Fungal Dwarves = Plísňoví Trpaslíci
  • High Elves = Vznešení Elfové
  • Mountain Vargath = Horští Vargathové
  • Obsidian Dwarves = Obsidiánoví Trpaslíci
  • Phoenix Elves = Fénixovi Elfové
  • Sand Goblins = Píseční Goblini
  • Shadow Elves = Stínoví Elfové
  • Shimmersea Fey = Třpytkomořské Víly
  • Skyspear Avians = Opeřenci z Oštěblohy
  • Storm Goblins = Bouřkoví Goblini
  • Swamp Orcs = Orkové z Bažiny
  • Tundra Orcs = Orkové z Tundry
  • Wayfarers = Poutníci
  • + Promo → Mercenaries = Žoldáci (6x)
  • ++ Přehled pro tvorbu balíčků

Nyní máte k dispozici dalších 18 národů + Žoldáky

(Celkem 618 Karet) 

TVORBA : Každý jednotlivý balíček jednoho národa se skládá z :

  • 1 x Vyvolavač (Zadní strana udává startovní rozložení) 
  • 3x Hrdina
  • 2x Epická událost 
  • 6x Standartní událost (3 druhy po dvou) 
  • 16x Běžná jednotka (4 druhy po čtyřech) 
  • 2x Startovní běžná jednotka (Uvedena na kartě vyvolavače) 
  • 1x Portál (10hp - startovní)
  • 3x Portál (5hp)

Celkem : 34 karet na jeden balíček národa 

27.7.2023 08:05:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Aktualizace k 6.12.2023

  • Soubor nyní bude obsahovat všechny karty pro daný balíček frakce ( Pro zjednodušení tvorby )
  • Děkuji @Stikus za pomoc s překladem a jeho postřehy
  • Několik karet bylo upraveno, aby pro účely tvorby balíčků souhlasil jejich název s originálním překladem od Mindoku. 

Soupis opravených karet kvůli chybě:

  • Varn - Horští Vargathové
  • Psionický rytíř - Věčná Rada
  • Plísňová bestie, Obludnost - Plísňoví Trpaslíci
  • Do temnoty, Onyxová kniha - Stínoví Elfové

Soupis opravených karet kvůli názvosloví:

  • Strýček Sparks, Všechny standartní události (Píseční Goblini)
  • Pekelná kovárna a Pekelné události jsou nyní Démonické (Obsidiánoví Trpaslíci)
  • Kultisti jsou nyní Sektáři (Karmínový Řád)
  • Rádce citadely je nyní Hradní rádce (Věčná Rada)

Jakékoli postřehy, nápady, chyby (i ty gramatické) prosím stále hlašte.

Děkuji

-------------------------------------------------------------
*** Being supportive can go a long way to making an individual’s day a much better one.

6.12.2023 12:57:32

Já mám rád velmi tuto hru. Byl jsem rád, že se mi podařilo zkompletovat první edici - teď si nenechávám ujít každý balíček, co vyjde - škoda, že (co vím) to má jen jeden eshop u nás. Není tak konkurence ceny :-) … ale co bych rád - kdyby se dělal nějaký hromadný tisk těchto překladů. Je to fakt hezké, v grafice, kdyby to někdo začal organizovat, jsem rozhodně jeden ze zájemců (bez ohledu na vlastnictví anglického originálu).

7.12.2023 12:22:10

Ahoj,

chtěl bych taky poděkovat za úžasně zpracované překlady. Skvěle vymyšlený je ten název Opeřenci z Oštěblohy - ke stylu ilustrací dokonale sedí. Myslím, že ani pan Kantorek by to nepřeložil lépe.

K těm plánovaným Kvákalům (mimochodem taky super název) - neznělo by líp Kvákalové z Hlubokohvozdu (nebo Temnohvozdu), než Hlubokohvozdní Kvákalové?

A nakonec jen drobné pošťouchnutí k aletrnativnímu názvu Opeřenců - nic takového jako kopitník v češtině neexistuje - je buď kopiník (bojovník užívající kopí), nebo kopytník (zvíře, které má na nohách kopyta).   

13.12.2023 12:17:52

Aktualizace k 13.12.2023

  • Děkuji @3blackrose3  za pomoc s překladem a jeho postřehy.

Soupis opravených karet kvůli chybě:

  • Ava - Opeřenci z Oštěblohy
  • Porozumění - Věčná Rada

@mamil Rádo se stalo, jsem rád, že se ti to líbí. Pan Kantorek byl skoro bůh, takže by to určitě zvládl lépe.

K názvu nových frakcí - určitě to zní lépe, děkuju za nápad a ponaučení s těmi kopiníky, neuvěřitelné, že jsem to celý život používal špatně, obdobné jako Tetřevi Honzlovci :D

Pro všechny - budu rád, když mi své nápady k názvu nových frakcí sem budete psát, názvy uvedené v základním příspěvku berte jako prvotní nástřel. 

Děkuji

-------------------------------------------------------------
*** Being supportive can go a long way to making an individual’s day a much better one.

13.12.2023 13:02:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Následující 2 frakce vyjdou během ledna, první nástřel překladu už je hotový, pokud chcete, tak na to můžete kouknout a dopsat nějakou tu poznámku k překladům.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1g_MrHeFFiuUHafk6_FJXMB9-E3en8MduwBl_1R_W4hM/edit#gid=0

-------------------------------------------------------------
*** Being supportive can go a long way to making an individual’s day a much better one.

2.1.2024 16:52:55

@Derecho nevím, který obchod myslíš, ale já minimálně kupoval jak z https://www.tlamagames.com/ tak i z https://www.tlapkashop.cz/ a popřípadě teda ze slovenského https://www.ludopolis.cz/ 

14.1.2024 13:18:58

Aktualizace k 16.01.2024

Dnes byly dvě nové frakce zveřejněny, proto jsem se do toho pustil a již mám hotovo. Po schválení souborů si tak budete moci vytvořit a zahrát dvě nové frakce : 

  • Deepwood Groaks → Kvákalové z Hvozdorostu
  • Forged → Zkouťáci

Navíc! Byl přidán nový žoldák - po aktualizaci jej naleznete ve stejném souboru jako ostatní žoldáky (nyní jich tedy bude 5).

  • Veldimax the Great → Veldimax Veliký

Jakékoli postřehy, nápady, chyby (i ty gramatické) prosím stále hlašte.

-------------------------------------------------------------
*** Being supportive can go a long way to making an individual’s day a much better one.

16.1.2024 10:57:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Aktualizace k 19.01.2024

Včera byl zveřejněn další žoldák jako promo karta - po aktualizaci ji naleznete ve stejném souboru jako ostatní žoldáky (nyní jich tedy bude 6).

  • Tress

-------------------------------------------------------------
*** Being supportive can go a long way to making an individual’s day a much better one.

19.1.2024 08:32:16

@Rinter Myslel jsem Ludopolis. Na osatních mají jen některá rozšíření, pouze Ludopolis má všechna. Včetně plastových žetonů, playmatu… atd. Vše mám :-) jen říkám - je to kapku dražší - beru po dvou rozšířeních, co vždy vyjdou zaráz a tisícovka pryč pokaždé, takže už v tom mám hodně peněz. A přestože mám prozatím vše, co anglicky vyšlo (a chci v tom pokračovat, protože i druhou edici chci mít kompletní jako tu první) tak bych ještě jednou chtěl velmi poděkovat @bounty za český překlad a opakovat toužebné přání nějakého hromadného tisku. Já si to nechám jinak vytisknout někde sám a budu to mít drahé :-( 

19.1.2024 10:59:42

@Derecho aha, já myslel nové balíčky. ty tam jsou vždy

20.1.2024 19:44:29

Zkuste Svět deskových her.

https://www.svet-deskovych-her.cz/produkty?fProduct=summoner+wars

 

Mají taky všechno a ceny lepší, než má Ludopolis a odesílají okamžitě po zaplacení..

21.1.2024 20:40:05

V květnu vyjdou další a pro mě poslední frakce 

  • Storm Goblins = Bouřkoví Goblini
  • Shimmersea Fey = Třpytkomořské Víly

Už teď se ví, že vydají i další sadu, na podzim vyjdou Filth a Guild dwarves. Ty už překládat budu jen pokud budete mít zájem. Další sezóna frakcí se mi už nevejde do základní krabice :D

-------------------------------------------------------------
*** Being supportive can go a long way to making an individual’s day a much better one.

1.2.2024 09:17:36 | Upraveno autorem (porovnej)

@bounty za mě bude zájem vždycky, díky moc za to, co děláš

14.2.2024 13:45:01

@DownCZE  :)

Aktualizace k 16.02.2024

  • Děkuji znovu @Stikus za pomoc s překladem a jeho postřehy

Soupis opravených karet kvůli chybě:

  • Titan, Hellmaw, Chladící vylepšení, Strážní Ozubotron - Zkouťáci
  • Myrrden, Lektvar Hbitosti, Lektvar Síly- Kvákalové z Hvozdorostu
  • Baron Daemar - Karmínový Řád
  • Hledejte horizont - Poutníci

-------------------------------------------------------------
*** Being supportive can go a long way to making an individual’s day a much better one.

16.2.2024 13:09:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Ahoj, v první řadě chci poděkovat za to, žeděláš práci Mindoku. :) Moc si toho vážím. V druhé řadě bych se chtěl zeptat, jestli máte nějaký oblíbený obchod, odkud ty anglická rozšíření pro druhou edici kupujete?

17.2.2024 06:18:04

prosím váas keď výjdu posledne rozšírenia, neplánuje niekto spoločný tisk? pridal by som sa

poprípade nedalo by sa pripnúť do každého pdf-ka ešte 4 karty portálov? je to do pdf neviem pridať nijako a chcel by som si frakciu vytlačiť aj s portálmy - nechce sa mi hľadať vždy pred hrou portály ale chcem mať balíčky pokope,…. poprípade ak tak vytvoriť jednú A4s portálmy - 6 portálov tých menších a 3 tie vačšie - a budem mať hneď na 2 frakcie.

19.2.2024 07:21:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak po delší odmlce se nám to už blíží, 14ctého by měly vyjít frakce : Storm Goblins, Shimmersea Fey.

Překlad v grafice můžete očekávat do konce měsíce. Osobně mi přijde, že Storm Goblins jsou jednou z nejzajímavějších frakcí co vymysleli.

-------------------------------------------------------------
*** Being supportive can go a long way to making an individual’s day a much better one.

2.5.2024 07:19:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Nenašel by se někdo kdo by zorganizoval profi-tisk?

2.5.2024 07:53:39

Překlad je v podstatě dokončen, kdyby měl někdo zájem, tak mu můžu poslat odkaz na případnou kontrolu, než to předělám do grafiky. 

@totalpan Pořád si myslím, že tak někdy v červnu, až se vychytají všechny (snad) chybky, tak se někdo najde. Ale je to už přes 600 karet :) 

-------------------------------------------------------------
*** Being supportive can go a long way to making an individual’s day a much better one.

11.5.2024 10:39:41

Aktualizace k 14.05.2024

Dnes byly zveřejněny další dva národy. Dodělal jsem k již hotovému překladu grafiku a mám hotovo. Proto po schválení souborů si budete moci vytvořit a zahrát další národy : 

  • Storm Goblins = Bouřkoví Goblini
  • Shimmersea Fey = Třpytkomořské Víly

Zároveň dojde k aktualizaci následujících souborů:

  • Balíček Mountain Vargath
  • Balíček Eternal Council
  • Balíček Skyspear Avians 
  • Přehled pro tvorbu balíčků

Jakékoli postřehy, chyby (i ty gramatické) prosím stále hlašte. Pokusím se je opravit.

Po doladění jsou toto poslední národy, které jsem překládal i pro sebe, další již budu dělat jen na požádání a né tak rychle :)

(Pro zajímavost další národy budou The Filth a Chosen Grove.)

Nyní máte k dispozici dalších 18 národů + Žoldáky

-------------------------------------------------------------
*** Being supportive can go a long way to making an individual’s day a much better one.

14.5.2024 19:48:15 | Upraveno autorem (porovnej)

@bounty Chosen Grove vypadá velmi zajímavě a podivně, našel jsem na netu jen obrázek z obalu a ten vyvolávač vypadá jako ten strom, co mají stepní elfové, akorát o dost větší:D. Na tom obalu je taky obsidiánový trpaslík, pokud se nepletu, což je dost podivné, takže jsem zvědav, jak to bude fungovat. Těším se také na Filth, protože to je má nejoblíbenější frakce z předchozí edice. Celkem mě taky zajímá, kam chodíš pro ty informace, že tohle všechno vyjde, protože já jsem je skoro nikde nenašel:D. A samozřejmě díky za ty překlady, šetří to hrozně moc peněz.

 

23.5.2024 12:45:03 | Upraveno autorem (porovnej)

@DownCZE Rádo se stalo :) Jinak informace mám přímo od vývojářů z Discordu - https://discord.gg/vaTrNPSQ

 

-------------------------------------------------------------
*** Being supportive can go a long way to making an individual’s day a much better one.

23.5.2024 17:30:30

@bounty , díky moc.

24.5.2024 08:54:33

Díky za překlad, to vypadá jako bomba, těším se až to bude v grafice.

24.5.2024 09:33:19

Koukám, že už je. Díky za překlad a grafiku, super práce!

6.6.2024 09:56:29

Vybíráme z Bazaru

Zombicide - Necromencer Count Temeraire - malovaný
Zombicide - Necromencer Count Temeraire - malovaný
Akt. cena: 380 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas