Duna: Válka o Arrakis

xxxxxxxxxo hodnoceno 13x (Seznam vlastníků)

Duna: Válka o Arrakis - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Francesco Nepitello
Marco Maggi
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy?

Ahoj, chybí tady toto tradiční zéma:)

Tak jaké to je? A osobně mě nejvíc zajímá, jaké to je ve 3 a 4 hráčích - jsou to plnohodnotné varianty, nebo je to primárně dvojkovka?

A co expanze (gilda a pašeráci), jak moc hru posouvají?

Díky za názory:)

21.6.2024 08:59:48

Ad 1) @Kedrigern @Benedikt a zkouseli jste tu strategii takto hrat - vykaslat na penalizace a jit po tech bodech nebo jen usuzujete na zaklade Vasich her? Protoze to je docela rozdil. Jak jsem pochopil oni tu strategii hrali proti ruznym hracum a Speedy vzdy uspesne. Takze mozna, ze to nektere postihy castecne boli, ale nema to vliv na vyhru.

Ad 2) @Kedrigern posledni kolo - jak jsem z podcastu pochopil je temer vzdy treti. A jestli pouze zniceni Arakenu ukonci hru ihned ve prospech Atreidu, tak Harkonen bude udrzovat jednotky pouze tam a ostatni pouzije na dobyti sietche. @Bedikk “Nutno podotknout, že ti ta hra neumožňuje “všechno vzít a zaútočit na jeden síč”.” - asi tam nejake limitace jsou ve stylu, ale dle DI nejsou zasadni, protoze pokud tu strategii uspesne pouzivaji ruzni lide proti ruznym spoluhracum, tak ty limitace nejsou rozhodujici.

Ad4) @Kedrigern tim myslim, ze pokud nekdo pouziva strategii ad 1) tak temer vzdy vede k vitezstvi.

Ad5) @VIZ0R ty statistiky jsou slabe. Je tam prilis maly pocet her - 56. Navic na to co me zajima, nedavaji odpoved - zda kdyz uplatnis strategii ad1) v kolikati % je to vitezna strategie → zda hra je broken nebo ne. Mozna, ze ta strategie vede k vitezstvi napr. prvnich 10-15 her, nez se ji nauci hrat protihrac za Atreidy, ale koho to bude bavit to hrat tak dlouho.

Jinak ja neberu DI za nejake herni bohy, s tim, ze vsichni ostatni jsou tydyti, ale uplne je ignorovat, ze placaji nesmysly se mi taky nechce verit -  prave proto by me zajimalo, ze kdyz nekdo jiny bude hrat tak, ze se vykasle na postihy, tak to povede taky k vitezstvi.

 

6.9.2024 15:15:40 | Upraveno autorem (porovnej)

@p_lichnovsky co se tyka zminovane strategie - nezkousel a ani me nelaka, detaily neznam, ten dil DI me minul, ale nemyslim si, ze by to melo byt buh vi jake terno, proste ty chybejici kostky te bolet budou…

Okamzity konec hry po dobyti Arakenu nastava jen v pripade splneni podminek vitezstvi na tazene karte cilu. Btw. Harkonnen se muze opevnit jak chce, ale u posledni hry jsem hodil atomovku, otevrel prurvu, Divokym tvurcem zautocil na Araken (a poradne jej zariznul) a pak pomoci jizdy na cervovi zautocil z nejblizsiho sice… 


Tedy za me to neni cernobile, za Atreidy je urcite tezsi hrat a pokud hral proti novym hracum za Harkonneny vyzkousenou strategii, tak mel samozrejme vyhodu, ale tohle nema absolutne zadnou vypovidaci hodnotu. To je, jako by ses cerstve naucil jezdit na kole a ja Te vyzval na zavod :))

___________
Alea iacta est!

8.9.2024 16:48:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Já bych se jen chtěl ozvat s menším upřesněním. Díl jsme nahrávali předtím, než CMON oznámil, že k tomu vydá nové rozšíření a taky updatovaná pravidla s hromadou změn. Většina jsou věci, které nám na hře vadily. Aneb potvrdili, že to nevydali v úplně nejlepší formě a že jsme v naší analýze opravdu na něco přišli.

Je obrovská škoda, že Blackfire do českého vydání nedal ty nová pravidla. Pramení z toho pak i všechny ty zmatky okolo.

⚜⚜⚜
Deskoherní Inkvizice
Montjoie! Saint-Denis!

8.9.2024 17:32:32

@speedy Ahoj, mohu se zeptat podle jakych pravidel jste hrali hru pred “recenzi”? diky

8.9.2024 19:49:59

Podle těch, kterým odpovídají pravidla obsažená v CZ verzi (původní pravidla KS vydání). 

 

⚜⚜⚜
Deskoherní Inkvizice
Montjoie! Saint-Denis!

8.9.2024 20:08:03 | Upraveno autorem (porovnej)

@Kedrigern “co se tyka zminivane strategie - nezkousel a ani ke nelaka, detaily neznam, ten dil DI me minul, ale nemyslim si, ze by to melo byt buh vi jake terno, proste ty chybejici kostky te bolet budou…” …. Zjednodušeně řečeno strategii jsem nezkoušel a nezajímá mě a problém ve hře není…. To snad nemá význam ani komentovat. Kluci z DI jsou zkušení, mají něco nahráno a dost možná přišli na to, že hra je vlastně broken…možná….Neseznámit se s herní strategií a tvrdit bez dalšího, že je vyrovnaná je už opravdu umění. 

Standardně nevychazim při rozhodování o koupi pouze z jednoho podcastu, ale obrázek o hře jsem si udělal. I kdyby strategie nenabourala hru, mě se nelíbí nějaké jiné aspekty hry. Mám válku o prsten, s tou jsem spokojený a další takovou hru vlastně ani nepotřebuju…

Ve výsledku válka o Arrakis asi nebude vyloženě špatná hra, to zas ne. Nicméně připomínek od DI bylo dost a i kdyby byla pravda pouze půlka, je to dost na to, abych si hru prostě nepořizoval. Když budu mít možnost, hru si vyzkouším. Teď to ale není must have….takže asi tak. 

 

8.9.2024 20:30:08

@DraculaCZ jasně, fair enough. Já mám obojí, u Duny mi mimo jiné vyhovuje  hraci doba, tedy se dostane na stul casteji, ale na Valku o Prsten nedam dopustit :)

___________
Alea iacta est!

8.9.2024 20:37:10

Tak ono je treba vzit v potaz, ze pokud je ta strategie funkcni i s verzi pravidel 2.0, tak je lepsi pro vlastnika hry o ni nevedet. 

Protoze pokud ji zacne aplikovat, tak si znehodnoti svoji hru. Protoze jakmile znas cestu, ktera vede k temer jistemu vitezstvi, tak to chce fakt silnou vuli, aby ji clovek nenasledoval.

8.9.2024 22:14:51

@DraculaCZ mně přijde, že jít po bodech a vykašlat se na sankce, není úplně geniální taktika, na kterou přijde jen Einstein. Spíš se to nabízí, takže bych čekal, že to při testování hry určitě zkusili a ošetřili, takže to nebude rozbíjet hru. Na druhou stranu updaty pravidel tuhle teorii s pořádným testováním moc nepotvrzují…

Vrchní slouha v Přístavu hrdinů

8.9.2024 22:27:36

Dá se to nějak srovnat se SW: Rebélií? Přijde mi že jsou to dost podobné hry. Obě obří dvojkovky. Ale na SW mi stále přijde skvělé jak se povstalci musejí skrývat. Škoda, že se dotisku asi nedočkáme.

Pracuje to tu s předlohou podobně zajímavě? 

9.9.2024 09:55:10

Rebelie je o parník lepší. Právě to skrývání/hledání základny mě v Rebelii hodně baví, a to tady není skoro vůbec (jasně, síče mají různou hodnotu, ale to stejně v konečném důsledku nic neznamená).

 

⚜⚜⚜
Deskoherní Inkvizice
Montjoie! Saint-Denis!

9.9.2024 11:16:30

Já bych řekl, klidně o dva a půl parníku.

9.9.2024 13:55:26

První 2 hodiny Rebelie jsou lepší než Duna, ale Rebelie je pro mě tak o hodinu až dvě delší, než by měla být. Ve výsledku je pro mě duna lepší hra, protože je svižnější a končí přesně tam, kde má. Ubrání složitosti oproti Válce o prsten a Rebelii mi taky přijde spíš jako drobné zlepšení. Za mě je Duna 4,5 hvězdičková hra, která se dostane často na stůl, a Rebelie je 5 hvězdičková hra, která leží na polici. 

9.9.2024 14:25:07

má smysl backnout teď tu kampaň s rozšířením, jaký jsou rozdíly proti verzi z retailu?

13.9.2024 20:36:35

Vybíráme z Bazaru

Mars: Teraformace - Expedice Ares
Mars: Teraformace - Expedice Ares
Akt. cena: 20 €
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas