Duna: Válka o Arrakis

xxxxxxxxxo hodnoceno 10x (Seznam vlastníků)

Duna: Válka o Arrakis - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Francesco Nepitello
Marco Maggi
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy?

Ahoj, chybí tady toto tradiční zéma:)

Tak jaké to je? A osobně mě nejvíc zajímá, jaké to je ve 3 a 4 hráčích - jsou to plnohodnotné varianty, nebo je to primárně dvojkovka?

A co expanze (gilda a pašeráci), jak moc hru posouvají?

Díky za názory:)

21.6.2024 08:59:48

Hru jsem nehrál ale myslím, že není od věci si poslechnout recenzi od deskoherní inkvizice na YouTube. Mě to teda od koupě odradilo. 

4.7.2024 06:10:42

Tu recenzí bych bral s rezervou. Působí podobně jak recenze na karetní Válku o prsten. 

4.7.2024 08:42:50

@DraculaCZ  daj si pozor, oni nerobia recenzie, oni si niečo zahrajú a potom o tom rozprávajú, to môže byť zaujímavé, ale určite nie smerodajné

4.7.2024 08:47:30

Recenze bývají často nevypovídající. Ovlivněné poskytnutím hry zdarma nebo je tam jiná “poptávka”. Dojmy z několika hraní řečené “jak pusa narostla” jsou pro mě určitě směrodatnější. Taky jsem díky tomu zrušil choutky na hru. Válka o prsten komplet je prostě lepší a když chci téma Duny, mám Dunu Imperium uprising. 

4.7.2024 09:02:01

Slyšel jsem, ale i tak mě nepřesvědčily zrušit objednávku. 

Pokud tam je chyba v pravidlech, není problém ji opravit. 

Ostatní “recenze” nic podobného nehlásily a neměli problém. 

4.7.2024 09:52:03

Inkvizice docela pucovala i karetni valku o prsten, predevsim ohledne vyvazenosti. Pote co jsme si ji mnohokrat zahrali jsme obdobny problem nezaregistrovali. A moc nas bavi. Beru cizi nazory s rezervou, rad si hru zahraji a udelam si nazor sam. Co clovek, to nazor. Od toho tu mame bazar, kde lze hry dobre ozkouset a v pripade ze se nelibi zase  protocit a poslat dal.

4.7.2024 12:44:49

@xixi jasně, chápu. Každopádně hru celkem slušně rozebrali.

@Zdenek tady ale není problém v pravidlech, který by šel erratem vyřešit. Oni poukazují na problém v jádru hry. 

No každý ať si udělá vlastní názor. Já jsem hru chtěl, ale dojmy z inkvizice mě odradili.   

4.7.2024 12:47:21

Jak jsem psal pod reckou, FAQ 3.0 upravuje jedno pravidlo ohledně banu a koření a dodatečně to vyladilo balanc. Jinak existuje spousty jiných recenzí, které jsou nadšené.

4.7.2024 12:56:11

Neměl bys odkaz na tu verzi?

 

4.7.2024 13:02:16

Tak jsem si to poslechnul taky a jsem tez na vazkach…

4.7.2024 22:59:41

asi takhle.. je dobre, ze takovy recenze existuji ale rusit vse na zaklade jednoho nazoru neni dobre. 

Kdybych napriklad ve vsem poslouchal Deskofobii nebo Kubrta tak mi utece spoustu her, ktere nedoporucili ale u me zaznamenali obrovsky uspech :) 

 

4.7.2024 23:56:07

S tím souhlasím. Nicméně pro mě je významné, o čem je hra a jak se hraje. Oni tam hru popisují a poukazují na určité aspekty, které se jim nelíbili viz. Úkoly Atreida a jasná taktika Harkonnena. Mě neodradil jejich názor ale princip hry. Už mám něco odehráno, abych poznal co mě bavit bude a co ne. A za tu cenu takovou hru spíš nepotřebuju. 

 

5.7.2024 09:01:42

Ale u karetky Pána prstenů tvrdili, že ji mají málo nahranou. U Duny ji mají mnohem více nahranou. Volit mezi válkou o prsten a Dunou. Takže Duna bude vždy druhá. A pak o karetce Pána prstenů mluvili jinde a tam ji pak chválili celkem. Takže když už dávám informace, tak je dávám všechny 

5.7.2024 13:15:49

@Zdenek https://www.cmon.com/wp-content/uploads/2024/01/Dune-FAQ-3_0.pdf

5.7.2024 21:52:08

Moje dojmy po odehrání 3 partií AJ verze na stole (z toho 2 s oběma rozšířeními) a 2 partií na TTS (pro naučení pravidel). Předem upozorňuji, že jsem fanoušek univerza Duny.

Hra na stole vypadá epicky, figurky i ostatní komponenty jsou pecka.

Pravidla jsou dobře popsaná a nejsou nijak složitá.

Obě rozšíření hru pouze lehce „okoření“ několika novými možnostmi, ale nepřišla mi nijak zásadní. Osobně bych je při hře ani nepotřeboval, protože mi přišlo, že ještě zvyšují nevyváženost frakcí.

Jediné, co mi na hře trochu vadí, je asymetričnost frakcí a jejich nevyváženost (osobní dojem), kterou rozhodně neřeší ani výše zmiňované FAQ 3.0. I přes to mě ale hra bavila a rád si ji zahraji znovu.

8.7.2024 10:04:24 | Upraveno autorem (porovnej)

@Proky dobrá Deskoherní inkvizice možná měli málo nahranou  Válku o prsten: Karetní hru, ale co ty další? Heat - fenomén poslední doby nebo Detektiv: Město andělů - pravděpodobně nejlepší detektivní hra vůbec, takže jejich dojmy potažmo recenze mě opravdu nechávají úplně chladným.

8.7.2024 15:29:51

Já myslím, že se není čeho bát. Bude to pecka a jakmile se usadí na trhu, najde si místo vedle war of the ring, jako takový menší bráška na 2hodinky. Pokud bude lokalizace ok :))

8.7.2024 19:21:40

@Surgi68 tak s heat a detektivem s nima souhlasím  :D

8.7.2024 20:48:59

@Proky jeste nevim, co myslis tim, ze maji Dunu mnohem vic nahranou? Taky to hrali parkrat a bez tech aktualnich oprav. Ja v tom ty problemy taky vidim, ale ta hra to zvladne, atmosfery to ma kotel a pokud autori naznaji, ze soucasne opravy nestaci, tak to jeste doplni. Nicmene nerikam, ze neni trestuhodne, ze to takto vypustili.

8.7.2024 21:18:21

Mám za sebou 5 her ve 4 hráčích a je to naprostá pecka i bez těch dodatečných oprav. Včera jsme mimochodem od CMON dostali changelog, takže on-line pak zveřejníme pravidla 2.0 
Některé ty změny dost mění dynamiku hry, ale i bez nich se Duna automaticky zařadila do mé osobní TOP5.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

9.7.2024 10:46:20

Ty kraso, vydat hru a hned v zapeti vydat dalsi verzi pravidel, jeste nez hra dorazi k zakaznikum, to je teda mazec. 

9.7.2024 11:08:49

@Michal-BF  Budete překládat i FAQ 3.0? 

 

9.7.2024 12:00:29

@Kanic u crowdfundigovych projektu mi to tak divné nepřijde. Buď ti prijde rychlokvaška nebo čekáš tak dlouho, až je to moc dlouho.

Vrchní slouha v Přístavu hrdinů

9.7.2024 12:16:40

@Zdenek zatím máme k dispozici jen ten changelog k pravidlům, poptám se po tom.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

9.7.2024 17:00:16

@Michal-BF na jak dlouho je to ve čtyřech prosím?

10.7.2024 08:04:29

Vybíráme z Bazaru

Duna: Tajemství rodu
Duna: Tajemství rodu
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas