připomínky

O víkendu se v rubrice "Nejlépe hodnocené hry" objevilo najednou na prvním místě Go. Ač je to hra, kterou mám velmi rád, tak mě překvapila jedna věc. Z ničeho nic je Go na 1.místě a předtím nebylo ani v první desítce. Dnes koukám do rubriky a Go již opět není mezi prvními deseti hrami. Mohl by někdo krátce vysvětlit, co se stalo.
16.2.2010 14:49:38

vývoj zatrolek
http://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/namety-a-pripominky-1/more-2/

Tohle krátká diskuze pěkně ukazuje jakým vývojem zatrolky prošly :) Když už tu tak namítáme drobnosti, které nám chybí.

18.11.2010 16:48:26

PJ

sappho
Však jsme také za ty čtyři roky vytvořili něco obsahu, ne? ;-)

18.11.2010 17:20:07

PJ
Určitě. Chtěla jsem tím ukázat, kolik se takové diskuze účastnilo v roce 2007 lidí a kolik nyní :)

18.11.2010 17:52:26

bug rep. / +otazka (asi na Olymp)
simvas, tato hlaska "Své nízké hodnocení hry MUSÍTE doplnit krátkým zdůvodněním:"
ehm to co je??
predtym to tam nebolo a vobec, preco by jeden 'musel'? (ak som prehliadol diskusiu, kde sa toto rozoberalo, nech mi je odpustene)
2. do kolko * znamena 'nizke hodnoceni' ?
3. som teda pripojil 'zduvodneni' ALE nejak sa to tam neobjavilo.. toz reportujem bug:)
dik

24.11.2010 10:35:37

klopčík
Hádám, že je to z toho důvodu, aby se zamezilo "sestřelování" her jen tak z principu bez udání důvodu. Já to chápu a přijde mi to pěkné, ale spíš mě zajímá, cos hodnotil :)

24.11.2010 10:37:08

sydo
?ake zoztrely,ake principy.. ach tie vase paranoidne nalady, stale tajne dufam,ze to nie je oficialna politika:)) ..
[a ked uz, preco potom toto neplati pre ''vystrelovanie: z principu?, preco na vysoke hodnotenie nie je tato 'povinnost' .. apropo, a naco je potom statistika?..]
otazka ale ostava, ak uz si dam namahu a cosi zdovodnim, preco sa to tam neobjavi hned?
..modlim sa, nech je to len ten bug..

(kostkovych osadnikov :P -aka blbost a ako 'casto' to na byte vytahujeme:)))

24.11.2010 10:49:45 | Upraveno autorem (porovnej)

klopčík
Paranoidní nálady tu vytvářejí jen ti, kteří se v těchto opatřeních pořád šťourají a bojí se. Viz "aféra" kolem moderátorů, týden poté a ani nevíte, že tu jsou, tak se není čeho bát, mnoho povyku pro nic. Ale souhlasím, že by něco podobného mohlo být i pro vysoká hodnocení.

24.11.2010 10:56:55 | Upraveno autorem (porovnej)

to Klopčík
Když něco ohodnotím extrémně nízko, tak proč bych nenapsal proč. Mě to připadá rozumné. Aspoň nebude nikdo bez rozmyslu jen klikat. V hodnocení to nezabrání a komu se nelíbí, že k tomu má něco napsat, tak ať nehodnotí. Ruka kvůli napsaným dvěma třema větám neupadne.

24.11.2010 11:05:36

sydo
hehe..ale ja sa nebojim moderatorov:D ..ale ci si nezamienas pricinu s nasledkom..ved pricina ich zavedenia bol nieci 'strach', moderatori im mali ulavit na dusi ci nie tak to je?
..ale to su asi take pivne kecy uz, sry za OT:P

Edit: Kren> ja netvrdim,ze ruka upadne, paci sa mi,ze sa da vobec cosi napisat, je to super! ..a osobne v tom nehladam extremy -ale ani ultimatnu pravdu o hre!:) opat teda> preco na nizke ano 'Musis' a na vysoke nie? v tejto suvislosti uz vobec nerozumiem Tvojmu argumentu 'bez rozmyslu klikat'..necham to tak, samozrejme 'pravidla' vebu respektujem. np;)

24.11.2010 11:09:42 | Upraveno autorem (porovnej)

to klopčík
Bez rozmyslu klikat znamená srazit hru do nízkého hodnocení bez většího kontaktu s hrou.

24.11.2010 11:18:34

DD

velmi nizke vs. velmi vysoke
A vytahnout hru nahoru bez udani duvodu teda lze. Troska divne, myslim ze je to uplne stejny problem jako u toho hru srazet dolu.

24.11.2010 11:37:40

taky neouhlasím
Taky se mi nelíbí, že by se mělo něco zdůvodňovat. Takhle to možná hodně lidí odradí to vůbec hodnotit a čím míň lidí něco hodnotí, tím je to pro mě míň objektivní. A rozdělit povinnost zdůvodňování jen na nízké hodnocení, to už je úpně zcestné. Když zdůvodňovat tak vše. Zase na druhu stranu když se na to člověk podívá z hlediska obchodního lobby, které tady možná je, tak hra s nízkým hodnocením se asi prodává hůř než s vysokým, že?

24.11.2010 11:55:27

ad vysoké hodnocení
Je to méně pravděpodobné, ale to asi lze. Pokud to vadí, tak to může Zeus omezit komentářem i shora. Ovšem hodnotit proč přidávám body bude určitě méně konkrétnější než napsat proč hodnotím hru nízko.

24.11.2010 11:55:59

ad klopčík
Stejně si nemyslim, že by někoho zajímal klopčíkův názor. ;)

24.11.2010 12:02:48

skyfire
Pokud někoho od hodocení odradí napsání dvou řádků, leccos to o něm vypovídá. Nicméně opět říkám, že souhlasím s podobným omezením i na vysoká hodnocení. A tvá poznámka o obchodním lobby je opravdu k pobavení, mohl bys rozvést, jak podle tebe tato konspirace funguje?

24.11.2010 12:03:47

Elenistar
Přesně, my se ho u hry vždy snažíme ignorovat, ale on furt něco mele :D

24.11.2010 12:04:29

sydo
Já si taky myslím, že máš vysoké hodnocení jenom u her, které máš na skladě. :)

24.11.2010 12:08:05

Elenistar
Pst - Duna, Pax a ASL jsou bestsellery ;)

24.11.2010 12:15:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Lobby
Jak funguje lobby je zbytečné rozvádět. Zkrátka co se špatně hodnotí se taky špatně prodává, to je logické. Spíše si dovolím menší úvahu. Trochu mě udivuje, že jsou zde velmi vysoce hodnoceny hry jako třeba Cyclades, Nexus, Arkham, Runewars apod. , které jsou na bgk třicáté až devadesáté a za druhé proč když jsou tyto hry tak dobře a hodněkrát hodncené je nikdo nehraje? Podívám se na statistiku hraných her za poslední měsíc a Cyclades 17, Runewars 6, Nexus 17 ( a to u Cyclád a Nexusu je polovina beztak ode mě). Já vím, že do deníku si třeba hodně lidí nic nepíše, ale i tak mě udivuje, že nějakou hru hodnotí vysoce třeba 50 lidí a že by nikdo z těch padesáti nepsal denník, to je divné. Prostě kontrast mezi vysoce hodnocenými hrami a hrami, které se nejvíce hrají je neuvěřitelný a mi se zdá, že lidi dávají vysoké hodnocení hrám, co hráli jednou a líbila se jim nebo se jim líbí, ale stejně je nehrají nebo už fakt nevím proč tomu tak je.

24.11.2010 12:23:23

skyfire
Tak posun oproti BGG je logický - BGG je primárně euro zaměřený server a jelikož tyto hry tu zas tak oblíbené nejsou, jsou na žebříčku níže - jinak zaměřený server, jiné výsledky. Pokud by to tu mělo být jako na BGG tak tento server nemusí existovat. A co se her týče - myslím, že je to přesně tebou udávaný důvod. Já si hry nezapisuji a spousta lidí co znám také ne a když, tak na BGG, kde je to jednodušší a začali to tam dělat dříve. Ale ne, spíš to bude celonárodním spiknutím prodejců ;)

24.11.2010 12:28:22

Ježkovy zraky...
... chvilku tu nejsem a zase je tady velmi zajímavá diskuze. Nevím, proč by měl být problém doplnit hodnocení krátkým komentářem. Klidně plošně na veškerá hodnocení (nízká, průměrná, vysoká). Tenhle web má informovat hráče a když každý ke svému hodnocení ještě něco napíše, je výpovědní hodnota mnohem větší, než jenom hromada anonymních hvězdiček od jedné do pěti. To pak přemýšlím, proč to jedne považuje za geniální hru a druhý za odpad. Komentář k hodnocení píšu vždy (od chvíle, kdy se ta možnost objevila, starší hry budu muset zkontrolovat ;-).

Klopčík: Musel to být bug, komentáře s hodnocením se mi pokaždé hned objevují.

Skyfire: Obchodní lobby? Je tady cítit vskutku hodně, především ministerstvo průmyslu si nedá se svým Továrníkem pokoj X-D

24.11.2010 12:29:18

skyfire
Tady je trošku, v globálním hledisku, jiná komunita nez na bgg. Myslím, že tam je to celkově jako u nás hrajeme.cz. Ale možná jsem ted plácl uplnou blbost.

24.11.2010 12:29:20

ad Skyfire
Teda to se mi zase v dnešním pracovním dnu zvedla náladu :). Když jsem si představil Syda jak po nocích vyrábí Dunu a pak ve dne ji nestačí balit jak se prodává, tak mne to fakt upřimně pobavilo.

to Skyfire: Já se taky hlásím k těm podvodníkům co dají vysoké hodnocení a v deníku nemám ani čárku, protože mne psát deník nebaví, nechce se mi a nejsem statistický fanda svého hraní, protože už ani nevím co jsem hrál před týdnem.

(PSSST nikomu to ale neříkejte mám od rbxe a od Syda obrovskou provizi za to že jsem dal PAXu vysoké hodnocení a přitom jsem ho hrál jen jednou. Ony totiž už teď stojí v Praze fronty hráčů před jejich obchodem, nocují tam a čekají na okamžik kdy GMT vydá PAX v druhé edici :D :D :D)

24.11.2010 12:44:21

kren
Jsi slepičí kloaka, takhle to vykecat :)

24.11.2010 12:47:33

rbx

skyfire
lobuju tady za Ex-Illis, Ron and Bones a Zombie State, ale nejak se mi to nedari :-)))

24.11.2010 12:47:49

Charitativní aukce

Velká kniha strašlivých čar - dobročinná aukce
Velká kniha strašlivých čar - dobročinná aukce
Akt. cena: 2200
Končí za: 5 dnů

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Prodám Discover: země neznámé
Prodám Discover: země neznámé
Akt. cena: 56 Kč
Končí za: 9 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas