připomínky

O víkendu se v rubrice "Nejlépe hodnocené hry" objevilo najednou na prvním místě Go. Ač je to hra, kterou mám velmi rád, tak mě překvapila jedna věc. Z ničeho nic je Go na 1.místě a předtím nebylo ani v první desítce. Dnes koukám do rubriky a Go již opět není mezi prvními deseti hrami. Mohl by někdo krátce vysvětlit, co se stalo.
16.2.2010 14:49:38

Vlaada
nevim proc ses k tomu jako prihlasil. Ja jsem nejmenoval a nemuselo se zrovna jednat o tebe (coz je minimalne z 1/2 pravda). Me ty flamy konkretne s tebou taky mrzely a je skoda, ze se to v ty flame promenilo.

7.11.2010 18:02:33

nevím
příjde mi že je to opravování něčeho, co opravu moc nepotřebuje, ale možná je lepší být opatrný a systém mít nachystaný a moc ho nevyužívat. Pokud tohle moderátoři zvládnou tak je to v pohodě. Ale systém práskačského tlačítka by mi osobně úplně stačil (byť jsem ho ještě nevyužil). bojím se aby řešení sporů pak nevedlo jen k dalším sporům.

7.11.2010 18:02:52

PJ

ndru
Přečetl jsem si se zájmem všechny Tvé příspěvky v této diskuzi a mám dotaz: čím se živíš? Multidisciplinární širokospektrálnost zní velice sofistikovaně.
A mimochodem, i když se neživím prací s lidskou duší a nemám asi takové znalosti jako Ty, rozhodně nesouhlasím s názorem, že internetová diskuze je podobná jako ta osobní. Jak správně napsal Beholder, dochází tu často k nepochopením, nedorozuměním, špatné interpretaci. Ona tu významně chybí složka neverbální komunikace, která dovede výše uvedené chyby částečně korigovat. A naopak některým jedincům domnělá anonymita takové diskuze dodá sílu, kterou v osobním styku prostě nemají. Toť jen můj neodborný názor...
PS: menšiny mám rád. Sám se považuju za menšinu v počtu jednoho člověka ;-)

7.11.2010 18:04:53

všichni
Já myslím, že právě teď je ta vhodná chvíle, kdy se k tématu již nic nového nepřidá a všichni si můžeme jít po svých. nechme systém otestovat časem, změnit se dá vždy a v 99% není vůbec potřeba. A pokud se nyní ví, že se to tu kontroluje, bude potřeba ještě méně. Pojďme řešit hry a nebudovat paranoidní atmosféru strachu z postihů.

7.11.2010 18:09:59

to PJ
internetová komunikace a face to face je něco naprosto stejného, protože mnohem důležitější kanál než verbální je neverbální složka. Existuje tam vzájemná konotace, která na intenetu prostě existovat nemůže (stejně tak ne přes telefon, tam to nahrazuje tón hlasu). Na internetu může jako mediátor sloužit systém smajlíků a jiných grafických vyjádření, ale můžeš z toho vydolovat maximálně tak 15% emcionální konotace, kterou by provázela normální diskuze.

7.11.2010 18:10:46

podobnost čistě náhodná :)
Dnes večer běží, shodou okolností, v TV film Demolition Man (hovadina na entou s "božským Slyem"). A tam jsou v pokřivené budoucnosti všichni lidé monitorováni a kdo promluví sprostě dostává jakési trestné kredity. Akorát nevím jestli se jim taky mazaly po 90-ti dnech :) Ale Slyovi se to myslím nějak nelíbilo :)

7.11.2010 18:11:04 | Upraveno autorem (porovnej)

PJ
on je obrovsky rozdil prave v te absenci neverbalni kominikace. Jinak co se tyce sily anonymity, myslim si, ze tady prestava tato sila hrat jakoukoliv roli, protoze se tu byt virtualne, tak uz leta stretavaji ti sami lide a jakekoliv vyuzivani anonymni sily se proti dotycnemu krasne obrati. Dyt nikdo si tady nemuze byt jisty, jestli se s nekym nesetka na nejake herni akci. Mimochodem mnozi tu v profilu maji sve jmeno i prijmeni verejne.

7.11.2010 18:11:11

ozzy 7.11.2010 18:10:46
mas tam jedno krasne nedorozumeni v tom prispevku:-)

7.11.2010 18:12:36

Vlaada

to Ringo
Vztáhl jsem to na náš případ, protože jsi stejným způsobem ty, kteří se postavili na opačnou stranu, napadal už během onoho flame :). To, že přímo nejmenuješ, neznamená, že je to v pořádku.

Nicméně už je to opět tady. Řešíme, kdo co řekl, namísto diskuse o tématu. Prosím stop. Pokud si něco chceš vyříkat, tak SZ.

7.11.2010 18:14:32

to Ringo
jo vidim... co nadělám, holt ruce a mozek se nezkoordinovaly :-)

7.11.2010 18:14:38

PJ

ozzy79
Buď jsem Tě nepochopil nebo si protiřečíš...? Jak to může být stejné, když na netu ten důležitější kanál chybí (s čímž zcela souhlasím)?
S emotikony máš částečně pravdu, ale já jsem k nim vždy přistupoval s rezervou a navíc je mnoho lidí používá účelově a ještě více lidí nadbytečně, takže už v mých očích poněkud inflatovaly...

7.11.2010 18:15:01

to PJ
ne, já to napsal blbě, už na to poukázal Ringo, mělo to být naprosto jiné, napsal jsem stejné :-) omlouvám se

7.11.2010 18:16:32

Vlaada

to ozzy
Oproti tomu, na internetu máš možnost zamyslet se, než něco napíšeš, pozorně si znovu přečíst, co píšou ostatní, atd. Jsem přesvědčen, že kdyby k tomu tak přistupovali všichni, ubylo by výrazně hádek a flamů.

7.11.2010 18:18:27 | Upraveno autorem (porovnej)

PJ

ozzy79
Tak v tom případě si naprosto rozumíme. Ringo psal příspěvek paralelně jako já, takže jsem ho v době psaní toho svého nečetl :-)

7.11.2010 18:19:29

to PJ
zivim se psychoterpaii. supervizi. koucovanim. nejake to lektrovani a poradenstvi
jeden z konicku (pomalu ovsem mizejici v dali) socialni systemy na internetu. vcetne nekolika pokusu o (i mezinarodni) vyzkum (coz mne privedlo na metodologicke scesti objektivismu - radikalni konstruktivismus > capra. khun. bateson. maturana. von foester - podporovane scestnou praci s informaci - watzlawik. milton erikcson. rushkoff. luhmann)

mne napriklad vychazelo. ze nepochopeni. nedorozumeni. etc. na netu jsou neduhy hlavne extravertu. ale to uz je davno

zastavam ten buricsky nazor. ze neverbalni komunikace neexistuje (e; a taktez ze smysl textu vznika ctenim a ne psanim. potazmo. ze kazda komunikace (a komunikaci je cokoliv co delame) je nedorozumenim. a to ze si rozumime je jen nase spasna iluze (resp. davove silenstvi) - vsechno tohle je vedecky podlozeno.... a dal se mi to uz rozepisovat nechce

7.11.2010 18:20:44

to Vlaada
to máš pravdu, ale na druhou stranu anonymita tě tu kryje, že naopak můžeš mít tendence dovolit si mnohem víc, holt někteří jsou takové povahy, že si rádi troufnout. Btw. je velký rozdíl, když spolu dva lidi komunikují přes internet a nikdy se před tím neviděli a jak pak spolu komunikují, když se sešli někde v hospodě. Další věc je, že na internetu tě daleko snadněji strhne dav, protože s ním se naživo až tak často nesetkáš.

7.11.2010 18:23:56

PJ

ndru
Bez urážky, ale pořád nevidím tu interdisciplinárnost nebo si ji možná představuji víc renezančně.
I když se snažím, nedovedu pochopit Tvé myšlenky. Takže asi máš pravdu, jedno velké nedorozumění. Přesto mám dojem, že bychom se osobně domluvili. Takhle mám problém se i vyznat ve Tvém osobitém psaném projevu (žádná diakritika, tečky místo čárek, malá písmena - i tohle je podle mě komunikační chyba, který v osobním styku nenastane - leda bys měl vážnou vadu řeči :o))

PS: Watzlawik? Úvod do neštěstí? Pěkné počtení...

7.11.2010 18:29:42

pojdme radeji
řešit hry :)

7.11.2010 18:31:33

kandelabr
Moje řeč :)

7.11.2010 18:32:35

radikalni konstruktivismus jako metaveda o poznani (e;
otazkou je. na co vse jsi se mne ptal? takovy dobry predpoklad zni: na co jsme se to vlastne zeptali. se dozvime az z odpovedi (e;

domluvime se i pisemne. jen je to casove jinde (resp. nedomluvime se nikdy. ale osobne to ma osobni kouzlo)

popravit nelze omilostnit - se da vyplesknout i skrze hubu (e;

jak uz jsem nekde psal - to. ze si nerozumime pri omezenem informacnim kanalu vyleze drive na povrch (potazmo se i lepe osetri)

jak ted pisou jini - pojdme delat neco uzitecnejsiho

BTW Gregory Bateson je povazovan za posledniho polihistora. takze ja uz budu renesancni jen s tezi (e;

7.11.2010 18:41:47

ndru
vůbec to neber osobně, ale já tě taky ani trochu nechápu, respektive si ani trochu nedokážu spojit nějakým způsobem dohromady to co tady píšeš :). Ale jak píšu, vůbec to není útok na tebe, jen tak konstatuji :). Asi jsi na jiném levelu než já :)

7.11.2010 18:45:08

proc bych to mel
brat osobne?

zadny jiny lvl. proste jina hra (e;

7.11.2010 18:57:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Joe

ndru
Áaaa, to je nová hyperrealistická stratégia od GMT games, dĺžka hrania variabilná (podľa nálady), počet hráčov 2+, vek od 18, USA od 21 :)

P.S. ďakujem Diovi za šancu, hádam nesklamem ;) Svojho času som robil moderátora aj na RPGforum.cz, takže aspoň trošku skúseností som hádam pochytil...

Kontrola slušnosti diskusie...
...15%
...48%
...72%
...100%, ukončené.

Kontrola ukončená, nájdené chyby: 0

7.11.2010 19:13:49

Joe
A jak často stahuješ updaty? :)

7.11.2010 19:20:38

all
No jsem zvědavý co to provede s diskusemi. Musím říct, že mi z toho úvodního článku není úplně jasné kde jsou přesně ty hranice a kde ne. Jinak souhlasím s anekem. Diskuse na ZH mi tak ostré nepřipadaly, aby to muselo dojít až sem. No prostě uvidíme.

7.11.2010 19:25:23

Charitativní aukce

Válka o prsten: Válečníci Středozemě - dobročinná
Válka o prsten: Válečníci Středozemě - dobročinná
Akt. cena: 1400
Končí za: 5 dnů

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Endless Winter - Paleoamericans - EN
Endless Winter - Paleoamericans - EN
Akt. cena: 49 €
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas