Na křídlech draků

xxxxxxxxxo hodnoceno 27x (Seznam vlastníků)

Na křídlech draků - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Connie Vogelmann
David J. Studley
Rok vydání: 2024
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy na základě oznámení hry

Nějak nevím, co si o tom myslet. Přijde mi ale spíš smutné, že se některé úspěšné značky až tolik ždímou. Duna: impérium, Divukraj, Na křídlech; všechny hry vyšly v posledních 4 letech, takže jsou furt nové (ač deskoherní trh stárne docela rychle), mají X rozšíření a zároveň vznikl/vzniká jejich klon.

Co si o tom myslíte vy? Zaujala vás hra?

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

4.1.2024 12:00:51

Příspěvek odporoval pravidlům diskuse a byl proto smazán.

Důvodem bylo z našeho pohledu slovní napadání (zesměšňování, dehonestace atp.) osoby či skupiny osob.

22.2.2024 13:27:50

@jerryNBK :). Já vlastně souhlasím s obsahem, ale jak už to u tvých příspěvků bývá - ne s formou. Hodnocení @Jonash je skutečně nevěrohodné (5/5 ptákům a 3/5 drakům vypadá fakt divně a přitom tomu ve skutečnosti vyčítá hlavně to, že to hrál v 5. Ptáci jsou v 5 taky o ničem… A jo, nelíbí se mu téma a grafika, což zase nutno uznat jako validní). Ale pořád tady omílat, že je to admin a tak by… je už trapné. @Jonash si určitě vážím za práci pro sólo hráče, ale jeho schopnost občas střílet nesmyslné a zbytečně ostré příspěvky je mi známa. Moment, koho mi to připomíná? Někdy mám podezření, že je @Jonash člověk.

Co se hry týče. Viděl jsem ji jen na obrázcích/videu a graficky jsem čekal něco barevnějšího, nebo prostě přitažlivějšího. Herně asi OK (uvidíme), ale proč zase 180 karet? Jak mám zamíchat 180 karet (s rozšířením to zas bude 300, pak 500, atd.)? Proč radši neudělat 60, ale opravdu jedinečných, se zajímavými efekty. A nebo ještě lépe neudělat etapy hry, v každé etapě může být 60 karet s přiměřenými efekty (1. etapa rozjezd enginu, 2. etapa další podpora a 3. etapa dosažení úkolů/více bodů). A právě ten počet karet bych akceptoval u ptáků (nesmí se zapomenout na hrdličku zahradní, protože Franta ji pozoruje každé ráno na stromě), ale u draků, proč?

22.2.2024 13:57:24

@nasson @jerryNBK Zevrubně se ke hře vyjadřuju v mnoha komentech na Discordu Deskofobie, fakt nemám energii to sem přepisovat znovu a řešit to na více místech zároveň. Že to bude lepší v méně hráčích, jsem se snažil brát v potaz a na BGG půlbod přidal. Těch důvodů, proč se mi to nelíbilo tolik, je tam zmíněných hned několik, ale hlavní problém mám s tím, že si to dvě třetiny věcí prostě jen převzalo z Wingspanu a že to téma tam je úplně nijaký. Hlavně ilustracemi (ale i komponenty) to je taky krok zpět.

No už bych zase psal dokolečka to, co jsem na jiných místech psal X-krát, a to fakt nechci. Takže tak. Zahrajte si pak sami, až to vyjde, dejte tomu klidně bezmezně 10/10, ale snad furt mám právo na svůj názor. Předtím vám vadilo, že hru “hodnotím” jen na základě popisu mechanismů, obrázků a videa, teď to vadí stejně, i když jsem ji reálně hrál. Tak já už pak nevím. :)

Každopádně číselné hodnocení za mě není to stěžejní, stejně každej z nás hodnotí hry úplně jinými čísly. Nicméně i 6,5 je za mě pořád fajn hra. Kdyby žádný Wingspan nebyl a já ho neznal, dal bych hře víc, ale on Wingspan je a to srovnání se přímo nabízí a nemůžu ho ignorovat. Hlavně jde o jeden názor, tak nebuďte hned takoví.

Dvěma lidem se to líbilo víc než Wingspan, dvěma méně, pátý nevím. Tak to holt je.

_____________________________________________
· od ledna 2024 admin sekce Novinky
· mám deskoherní IG kanál www.instagram.com/solo_boardgaming

22.2.2024 14:40:39 | Upraveno autorem (porovnej)

@Jonash Souhlasím s tebou. Hodnotit hru by sis měl tak, jak to chceš/cítíš. Já jenom říkám, že to jako relevantní hodnocení nejde brát, protože jde v tomto konkrétním případě o zkreslené hodnocení. Je to jako bych já dal Terra Mystice 10/10 a Gaia Project 5/10 (protože plast, téma, kopírování, atd.), ale sám jistě uznáš, že je tam šotek. Ten co hledá hry, by si tady měl dávat pozor a Gaia Project hned nezavrhnout…

Už teď vím, že drakům 10/10 nedám, i ptáci jsou podle mě silně průměrná hra, která akorát nabízí hezké obrázky ptáků.

A ještě bych poprosil, aby ses na mě nezlobil, že nepůjdu na Discord, apod. (poněvadž jen matně tuším, co to je).

22.2.2024 15:54:09

Příspěvek odporoval pravidlům diskuse a byl proto smazán.

Důvodem bylo z našeho pohledu slovní napadání (zesměšňování, dehonestace atp.) osoby či skupiny osob.

22.2.2024 16:33:26

@nasson ok, na formě zapracuji

@Jonash samozrejme ze tomu můžeš dat 5/10 a je to v pohodě, tady jde ale o kontext, hodnocením jen obhajujes svoje vlákno, samozrejme si můžeš dělat co chceš, jen na to upozornuju, aby se pripadni zájemci nad jediným hodnocením této hry trochu zamysleli a třeba ho nebrali tak vážně 

22.2.2024 16:56:25

Smazanej příspěvek, kterej lehounce zajel do admina, hezký…

22.2.2024 17:22:10

@nasson uplne nechápu, co je na takovém hodnocení her zkresleného. Taky bych obhajoval více Brass Lancashire (coz je nepopulární názor) nez BB, který mě oproti BL baví o dost méně a to jsou dvě, v podstatě stejné hry lišící se v detailech. A zrovna to je krásný příklad, jak na detailech u her opravdu záleží. V životě nechci vidět na stole Cavernu a to Agricola je moje jedna z top a mohl bych pokračovat.  

Mě tahle diskuze už přijde trochu jako hon na @Jonash , který si dovolil mít názor. Nejprve na hru, kterou nehrál, pak na tu stejnou hru, kterou si zahrál. Přitom většina z vás, předpokládám, tu hru ani neviděla. Kdybyste obhajovali hru jako takovou, tak beru (proč jo, proč ne), ale poustite se tady do člověka, ktery si jen dovolil napsat své postřehy KE HŘE.

Nerozumím tomu a možná by některým neuškodilo trochu sebereflexe. 

Jinak, pokud si někdo nekoupi hru na základě jednoho názoru tak 1) tak ta hra toho člověka stejně tolik nezaujala, jinak by si ji koupil i tak 2) takže nerozumím,co vás na tom štve 3) rovnou můžeme zrušit diskuze o deskovkach, pokud někdo napíše něco neslunickoveho K DANÉ HRE (ne k neci osobě) a naběhne na něj morální policie, tak to nemá smysl. 

 

22.2.2024 17:39:11 | Upraveno autorem (porovnej)

Žádná morální policie. Tobě se nelíbí nás názor, nám se nelíbí jeho názor. Naštěstí máme všichni právo na názor. Jen se tady některé názory snaží umlčet. 

Nakonec se tady člověk dozví, ze někteří mohou hodnotit hru skoro už po přečtení pravidel, jiní zase na zaklade dojmu z oznámení hry. 

Většina nováčků sem chodí pro hodnotné názory zkušenějších deskovkaru. Stejně jako kdysi ja. Teď ale už vím, ze dost názoru je zde dost povrchnich, na zaklade přečtení pravidel, dojmu z dojmu a v nejlepším případě po 2 odehraných partiích.

22.2.2024 17:58:18

@jerryNBK nikomu nevadí názor. Ale forma názoru. Už to tady bylo několikrát řečeno a pořád to někteří nepochopili. Je vidět, že se to musí opakovat pořád dokola a dokola. 

Pokud se někdo neumí držet v normách základu slušného chování, tak ať je umlčen. Nemám s tim vůbec žádný problém, naopak tomu fandím.

22.2.2024 18:01:46

@Stoklik  tak zrovna ten poslední Jerryho smazanej příspěvek si smazat rozhodně nezasloužil, ale to se teď bude špatně hodnotit lidem co si ho nepřečetli.. Naprosto ho chápu a souhlasím s tím naštváním. Tady se vede debata rádoby na úrovni, kde se shazuje hra na základě dojmů z oznámení, navíc hra která vychází z celosvětově jedné z nejúspěšnějších moderních deskových her. A pak se to oštempluje třema hvězdama po PRVNÍM hraní v počtu, kterej ti u Wingspanu většina lidí řekne, že není úplně ideální. To už potom není o tom, jestli je hra dobrá nebo ne, ale jak moc nadutej je člověk, kterej takhle tu hru hodnotí (pozn. naprosto obecně, nevztahoval na konkrétního uživatele, nemam v úmyslu nikoho dehonestovat, jen vyjadřuji svůj názor na určitou skupinu neurčitých osob, která toto dělá). Za ta léta od recenzentů na YouTube slýcháte, že tu či onu hru nemůžou hodnotit, jelikož ji nemají nahranou, ideálně v různých počtech hráčů, dělá to naprostá většina… No tak to holt potom někomu vadí, kór když má tu hru rád, když ji špiní někdo, kdo kolem ní sotva prošel, ať už v diskusi nebo jinde.

22.2.2024 20:37:03

@Stoklik Já jen můžu poradit přečíst si to hodnocení, o kterém se tady bavíme. Kdo zná Na křídlech prostě nemůže to hodnocení brát vážně (za předpokladu, že bereme Na křídlech jako hru 5/5 - což pro Jonashe je). V podstatě úplně to samé se dá přepsat i na Na křídlech (snad až na tu grafiku, ta je podle mě u ptáků výborná). Jo a originalita, jenže to zase vím, že Jonash má moc rád Gaia Project, takže tak. To, že má pro své hodnocení i jiné důvody je hezké, ale já je nečetl.

On má právo si napsat hodnocení jaké chce. A my máme právo napsat, že je nesmyslné. A v čem mi chybí sebereflexe? Kdykoliv píšu příspěvek ke Caverně, jsem smířlivý, kdykoliv píšu příspěvek ke Gaia Projectu, jsem smířlivý. Protože vím, že ty hry nejsou špatné, jen prostě jejich předchůdce mám radši.

22.2.2024 20:56:43

@Yagh Prosím nezaměňuj hodnocení a recenzi. Kdyby šlo o recenzi, tak s tebou souhlasím (na základě jednoho zahrání). Na druhou stranu nikomu nebudu upírat možnost takovou recenzi napsat. Ale třeba v recenzním programu, který není komunitní obsah, ale nějakou formou garantovaný (aspoň se o to snažíme a necháváme na uživatelích, aby si přebrali, zda se nám to daří), by to spíš neprošlo a mám pocit, že je to dokonce i v jeho “pravidlech”.

Ale hodnocení je prostě komunitní záležitost, stejně jako palcování obsahu. Prostě ať si každý ohodnotí hry tak, jak to cítí. Sám jsem několik hrám po jednom hraní hodnocení udělil a nevidím v tom problém (třeba starý #WarCraft: Desková hra, který si prostě znova nezahraju ani za "zlatý prase"). A rozhodně budu vždy proti tomu, aby se tu tomu bránilo nebo se tu takový uživatel ostrakizoval. Klidně si někde v obecné diskusi povídejme pro a proti. A pokud bude diskuse probíhat s respektem vůči ostatním, nemám problém s různými názory, ale uvidím jen drobné navežení se do kohokoli jiného, tak má smůlu a příspěvek smažu jako nevhodný.

Popravdě si myslím, že jsme dlouhá léta byli až příliš benevolentní, ale přestává mě to bavit. Nehodlám poskytovat prostor k diskusi lidem, kteří se neumí chovat a neumí vyjádřit svůj názor slušně a věcně a kritiku poskytnout konstruktivní formou. A když někdo začne nálepkovat a vytahovat nějaké “sorosoviny” nebo ministerstva pravdy, tak holt má smůlu. Ať napíše s čím a proč nesouhlasí, ale argument má jistá pravidla a bohužel i příspěvek s nějakým názorem a argumenty dopadne špatně, když se autor dopustí i jen v jedné jeho větě něčeho z výše popsaného (a dalších pravidel). Dříve jsme měli sebedestruktivní snahu psát si s těmi lidmi soukromě a vysvětlovat si to, ale prostě to není v lidských silách.

22.2.2024 20:58:52 | Upraveno autorem (porovnej)

To se to zase rozjelo. Nebylo by lepší v novém vlákně řešit dojmy z předpokládaného rozšíření? :-p

22.2.2024 21:14:02 | Upraveno autorem (porovnej)

@Zeus netušil jsem Die, že by George Orwell a nadsázka mohli někoho pohoršit. A naprosto souhlasím, právo vyjádřit názor má každý, ne každý má však názor stejný, fórum je potom místem diskuze, kde se názory střetávají. To co jsem psal v příspěvku výše, je můj názor, nabízím eventuálním čtenářům jiný úhel pohledu na diskutovanou otázku. Pokud má někdo názor jiný, ať ho vyjádří, třeba jako teď ty, a můžeme diskutovat… Jen pak některé názory mizí s nálepkou “dehonestující” a jiné zůstávají, a hranici, která určuje co je v pořádku a co za hranou, určuje jeden z účastníků diskuze… To se ten Orwell úplně nabízí. Btw taky bych mohl říct, že mě uráží a dehonestuje pokud jsou moje příspěvky označovány za Sorosoviny, to je hodně fuj…ale dokážu se nad to v rámci diskuze povznést, protože jsem už velkej kluk.

22.2.2024 21:28:41

@Yagh Tak sorosoviny jsem zrovna myslel obecně (ale uznávám, že jako formu onálepkování to vnímat půjde) a reálně jsem to naposledy zaznamenal (přímo v té podobě a tak jsem to myslel) tuším v diskusi, která začala jistým hanlivým označením ukrajinské vlajky před cca 2 lety. Ale chápu, že to mohlo být pochopeno i jako mířené na tebe, tak za to se omlouvám, opravdu jsem to tak nemyslel. Stejně tak ale Ministerstvo pravdy a spíše častěji výtky k cenzuře jsou na nás jako admini mířeny bohužel sice vzácně, ale docela pravidelně. 

22.2.2024 21:33:38 | Upraveno autorem (porovnej)

@Yagh já to četl, a nedivím se, že to bylo smazané. Já sám bych to tady pročistil mnohem víc. Nechapu, co je špatně, když člověk napíše dojmy o hře po jedné hře výslovně a k tomu napíše DOJMY PO PRVNI HRE. Hry, které mě nezaujmou, hraji taky jenom 1x a nevidím důvod, proč bych o nich nemohl něco psát. Od toho to jsou DOJMY ne recenze. Protiváhou by k tomu měly být DOJMY/RECENZE od někoho, kdo tu hru ma nahranou víckrát. Mě osobně fakt nezajímá, že hra je skvělá po 10 zahrani, když první dojem nestojí za nic. Ale tyhle dojmy po vícero zahrání si rád přečtu a měly by tu být. (A ne, že Jonas má velké ego. Sorry, ale tohle je neakceptovatelné.) K takové hře už se s největší pravděpodobností nevrátím. Na to je příliš mnoho her a málo času. A jestli máš rád hru, která u nás ještě nevyšla, tak super. Ale stačilo k tomu napsat HRAL JSEM HRU 30x A JE SKVELA. A vysvětlit proč je skvělá. 

@nasson Ten první odstavec jsem četl 4x a nějak nechapu, co tím chtěl básník říct. 

A že je nesmyslné hodnotis na základě čeho? Kolikrát už jsi draky hrál? 

A já osobně vidím největší problem v tom, ze útočíte na Jonase protože nesdílí váš názor, místo abyste obhajovali hru jako takovou a vysvětlili, v čem se Jonáš mýlí. Ale to nemůžete, protože hra ještě nevyšla, tak přecházíte k osobním útokům… Aha.

22.2.2024 21:54:06 | Upraveno autorem (porovnej)

@Zeus 

@Jonash zalozí topic s jistě né špatnými úmysly, nečekal takové reakce, ale úplně se s tím dobre nepopral. Jeho ego mu nedovolilo nechat to být a musel po prvním zahrani jako první v ČR vypálit naprosto nic neříkající hodnocení, stejně jako je nic neříkající tenhle topic. On to ví, ty to víš, jen kopete za stejnej tým. Když na to nekdo upozorní, tak jedine co umíte je banovat. Co jsem napsal neslusneho? Kousaveho? Možná… ale na hloupej topic, hloupá odpověď. 

Ať chcete nebo ne, jste největší informativní web o deskovych hrach v ČR, asi jste na to za ty roky zapomněli, ale jestli jsou tohle jedine informace, které se daji dohledat, tak je to smutné a mě to nedá na to nereagovat. 

22.2.2024 21:54:11

@jerryNBK Dovolil bych si uvést na pravou míru, že nikdo žádný ban nedostal. A jestli se nepletu, smazal jsem jako nevhodný asi jeden tvůj příspěvek, kdy jsi psal o někom, že píše blbosti a tak. Kdyby jsi napsal, proč s tím názorem nesouhlasíš, tak by se to téměř jistě nestalo.

A že je to jediná informace o hře? A co komukoli brání, aby vytvořil další? Všichni registrovaní uživatelé mají stejné možnosti (zrovna v tomhle jednoznačně) jako @Jonash nebo jakýkoli jiný admin. 

A jinak souhlasím, že se to @Jonashovi úplně nepovedlo, taky jsme si o tom docela dlouho v rámci adminského týmu povídali. Ale diskusi vyeskalovali jiní (a ano v jednu chvíli tomu @Jonash trochu pomohl jistým “moralizováním”, kdy se můj názor taky dost zásadně odlišuje a nechť si autor/vlastník práv dělá se svým majetkem co uzná za vhodné, já naopak můžu projevit svou nelibost, ale s respektem k dříve uvedenému a hlasovat můžu primárně peněženku).

22.2.2024 22:04:32 | Upraveno autorem (porovnej)

@Stoklik  taky jsem to četl, mám i printsceen (klidně pošlu, kdyby sis ten příspěvek chtěl připomenout) a jediné co udělal, je že zkritizoval @Jonash  žádné urážky, sprostá slova, ponižování atp. ale obyčejná kritika jeho přístupu k hodnocení hry a zpochybnění kvality a vypovídací hodnoty jeho hodnocení. Nikdo přece nechce (a ani to nedělá) šikanovat ostatní uživatelé za názor, já můžu v 1000 věcech s @Jonash  souhlasit a taky souhlasím. Věřím, že to tak má i @jerryNBK , no když se v 1001 názorově nepotkáme a začneme si na to téma hájit pozice a argumentovat, neznamená to přece, že se nerespektujeme. A pokud mám problém s přístupem někoho k něčemu, je to vždycky osobní, tam se tomu vyhnout nedá, pořád to přece není apriori dehonestování. Chápu, že každý má práh citlivosti posazený jinde, ale tady ten výmaz vážně nebyl třeba. A když tady @Jonash rozjel tuhle srandu, měl být připravený, že ne všem to bude po chuti. “Když tančíš s ďáblem, ďábla nezměníš, ďábel znění tebe” (8MM..kdo neviděl doporučuju, Nicolas Cage v životní roli;))

22.2.2024 23:43:18

@Yagh ano, ale o tom píšu. Že to je osobní a upřímně si myslím, že to do diskuze o hrách nepatří. Tady se řeší Jonas a jeho názor místo hry jako takové. Pokud nesouhlasím s něčím hodnocení hry, tak napíšu - hele, hrál jsem to 10x, a to co píše xxy po prvním zahrání může být blbost, protože to a to. Ale to už se opakují. Proto jsem psal, že některým chybí dostatek sebereflexe. Vede se sáhodlouha debata, proč něci názor na hru je mimo, ale sám NIKDO (!) nepřidal nějaký relevantní obsah. Kritizovat umí každý, ale že by nekdo vytvořil nějaké hodnocení, to ne.

 

23.2.2024 05:54:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Jonasovo  hodnocení není nicneříkající, naopak je délkou nadprůměrné a uvádí důvody, proč hodnotí, jak hodnotí. Nemusíte s tím souhlasit, to je právo každého, ale je to možné i právě díky tomu, že se tak rozepsal. Nicneříkající hodnocení jsou spíše ta úplně bez textu, ale zatím jsem nezaznamenal, že by někdo tu praxi výrazně kritizoval.

Já třeba jeho hodnocení ohledně tématu chápu, měl jsem z oznámení podobný pocit. Téma draků mi přijde atraktivní primárně pro děti a nelíbí se mi plno her co komplexitou cílí od puberťáků nahoru a přitom jejich téma se točí okolo zvířátek, dráčků, takové  ťuťu ňuňu. Ale to je můj vkus, ostatní to můžou mít jinak a třeba #Draci v práci tu maji pěkné hodnocení, byť pro mě je ta hra absolutně nezajímavá a podruhé ji hrát nechci.

23.2.2024 06:25:34

@Yagh Obhajuješ neobhajitelné. Ve své podstatě jsi tím příspěvkem “zesměšňoval” adminy, kteří tu mažou příspěvky autorů, kteří projevují jiný názor bez náznaku patolízalství (přímo tvé slovo). Nebo možná lépe “osočoval” z chování, které je obecně vnímáno negativně a výsledkem bylo shazování webu jako takového. Mimochodem jsi ostatní uživatele tímto nepřímo nařkl z patolízalství.

Takže ne, opět zopakuji. Nemažeme tu příspěvky s jiným názorem, mažeme tu příspěvku, které porušují podle našeho názoru docela jednoduchá pravidla slušného chování (a protože slušné chování může být subjektivně vnímané, tak se snažíme i psát konkrétněji, co to znamená). A to, že se pak někteří touto situaci postižení uživatelé pasují do role disidentů? Mým názorem je, že tím pouze dokládají, že si nechtějí ani náznakem připustit zpětnou vazbu.

23.2.2024 06:55:35

Stejně tak dostal zpětnou vazbu Jonas. “Minutu” po oznámení hry tu založil vlákno a jel negaci, a po prvním zahrání (ve zcela nevhodném počtu) tam napálil hodnocení. Navíc argumentace je podivně protichůdná - jemu trvaly tahy 30 vteřin, ostatním dlouhé minuty(tak to asi není chybou hry), dále uvádí že některé tahy jsou dlouhé a ovlivňují další hráče, jinde píše že je hra bez interakce, při hraní neměl co dělat, ale karty pořádně nečetl a ani nevěděl jak se draci jmenují…na mě to působí “kdo chce psa bít….” 

Jinak doufám, že stejně důsledně budete dodržovat pravidla diskuze u příspěvků Jonase, který se nezřídka chová povýšeně a dělá z lidí blbce…

23.2.2024 08:54:59

Já pořád čekám na vyjádření někoho, kdo tu hru hrál, aby napsal svůj pocit ze hry a byl protiváhou na ten jediný relevantní dojem, který tady byl napsaný :D ale asi marně :D zatim se dozvídám, proč něčí pocity nejsou validní. 

23.2.2024 09:02:56

Vybíráme z Bazaru

ISS Vanguard playmats
ISS Vanguard playmats
Akt. cena: 790 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas