Válka o Prsten (druhá edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 202x (Seznam vlastníků)

Válka o Prsten (druhá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Ares Games
Devir
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Red Glove
Autoři: Francesco Nepitello
Marco Maggi
Roberto Di Meglio
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Válka o prsten nebo Star Wars Rebelie

Ahoj,

pokud byste si mohli a museli vybrat jednu - zvlášť z herního hlediska, která z dvojice Válka o prsten nebo Star Wars Rebelie by to byla? :)

26.10.2023 09:18:16

Tak to regulérní Sophiina volba :) Herně jsou obě špičkové a obě podobně propracované jak tématicky tak designově. Takže těžko řict, já bych se rozhodnout asi nedokázal. Prostě obě :D 

26.10.2023 09:46:02

Naprosto souhlasím, nechtěl bych žít ve světě, kde si člověk musí vybrat, kterou hru z těch dvou si nechá :D

-------------------------------------------------------
Jakmile nejde hrát za modré, není to dobrá hra :)

26.10.2023 10:23:24

@GeneralX @ondaR_OL muhehehe… teď si s tou otázkou přijdu jako absolutní kombinace zla. Něco jako Sauron křížený s Imperátorem :D

26.10.2023 10:44:53

Obě to jsou naprsoto úžasné hry, napadlo mě, že jedna se možná hraje kratší dobu, ale vlastně i v tomto jsou si dosti podobné. Také mne napadlo, dala by se k těmto dvěma hrám přiřadit ještě nějaká třetí jim podobná, která se jim vyrovná? :)

26.10.2023 12:29:08

@Lion No jediná podobná hra co se chystá na trh je Dune: War for Arrakis která má být od autoru Války o prsten. Další hry co mě napadají už jsou prostě jiné.

26.10.2023 12:49:59

@Edric Ahoj, můj pohled na věc je takový, že obě dvě hry jsou perfektně tematické, ale SW: Rebelie se přeci jen protáhne a může trvat až 6 hodin. Většinou ve Vláce o prsten dochází po 4 hodinách k takovému posunu, že se to co nevidět ukončí. Také je třeba myslet na to, že byť jsou obě dvě hry asymetrické a každá frakce se v nich hraje jinak, tak v pánovi prstenů je tohle daleko rozsáhlejší a chce si to hlídat daleko víc věcí. Rebelie je v tomto přímočařejší. Tím pádem si myslím že Válka o Prsten bude daleko obtížnější na naučení, jak správně hrát za konkrétní frakci.

27.10.2023 12:57:14

@Longerin fakt? Osobně mi vždy herní doba u Války o prsten přišla delší.

27.10.2023 13:44:23

Taky jsem zažil Rebelii max 4 hodiny a to spíš první hry. Jinak mi to přišlo o něco svižnější.

Jinak já kdybych se měl rozhodnout jen pro jednu tak asi tu Rebelii i když radši s rozšířením, kvůli lepším soubojům, je to  oproti Válce o prsten herně o něco uhlazenější.

27.10.2023 14:03:46

@Edric 
Tak moje statistiky z BGG Appky:

SW Rebellion: 6h30min, 4h02min, 5h22min
War of the Ring: 4h00min, 3h44min, 3h15min, 4h33min, 4h11min

Nevím jak to mají ostatní :-)

27.10.2023 14:04:22

Já mám u obou průměrný čas cca 3,5h.


Jinak taky, pokud bych si měl vybrat jen jednu, tak vezmu Rebelii. 
Ale chceš mít obě :-)

 

 

IG @deskove.hry

27.10.2023 14:27:42

SW Rebellion. 
LOTR máme doma iba kvôli manželke :) ktorá je fanúšik.

4.12.2023 21:43:57

@Longerin to musi bejt nejaka chyba tech 6 a pul hodiny jinak si to nedokazu vysvetlit :D

30.5.2024 14:03:13

@DodgethisCZ No ta 6,5 hodinová hra byla celkem utrpení, ale naprosto epické utrpení, takže si to pamatuju hodně dobře. Chyba to opravdu není. Hráli jsme až do úplně poslední planety, tzn. imperium mě našlo až na uplně poslední možnou planetu kde jsem mohl být. A blbý bylo to, že on měl celou flotilu na druhé straně galaxie a trvalo mu několik kol, než se dostal z jedé strany herního plánu na druhou aby mi napadl základnu. Mezitím než se ke mně dostal, tak jsem za rebely dokázal vytvořit spoustu jednotek a na závěr byla epická bitva o základnu, kdy jsem vyhrál já protože se mi s x-wingama podařilo zničit hvězdu smrti a tak vyhrát na body. :-)

30.5.2024 14:28:37

My to hrajeme vždycky jednou za rok, a taky vždy kolem 5-6 hodin, jelikož si často dohledáváme něco v pravidlech a tak, jak to prostě člověk nehraje často, tak se spousta něco zapomene. Ale vždycky je to epicky zážitek ať už člověk hraje za jedni či druhou stranu. 

30.5.2024 15:20:28

Vybíráme z Bazaru

Nájezdníci ze Severu
Nájezdníci ze Severu
Akt. cena: 550 Kč
Končí za: 12 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas