Roll Through the Ages: The Bronze Age

xxxxxxxooo hodnoceno 48x (Seznam vlastníků)

Roll Through the Ages: The Bronze Age - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: budovatelská, ekonomická
Čeština: undefined
Vydavatelé: Gen-X Games
Gryphon Games
Korea Boardgames
New Games Order, LLC
Pegasus Spiele
Quined White Goblin Games (QWG)
White Goblin Games
Autoři: Matt Leacock
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jak se haje?

Nemohl by někdo napsat o této hře, docela mě zaujal název a obal.
Díky
17.2.2009 13:05:44

Vzpoura
...opravuji, nemyslel jsem Vzpouru, ale Náboženství, jako obranu proti Vzpouře.

9.4.2010 09:12:12

panzer
Pozdní doba bronzová je hlavně delší, žádné razantní změny nečekej. Nejvýraznější změnou je Loďařství, docela zajímavá věc. Po 10 partiích za týden mám stále stejnou chuť si zahrát. Časem samozřejmě nastane nějaké to "ohrání", ale jelikož já nejdu vždy jen chladným kalkulem za nejvýhodnější cestou k vítězství (taky málokdy vyhraju:)), ale hlavně se bavím, tak se toho tak nebojím.
S tou vzpourou máš pravdu, ještě nám nepadla. Ale invaze už poměrně často a o moru raději nemluvit. Jednou se mi "povedlo" dokončit hru s 25 body pohrom...

9.4.2010 09:23:13

Panzer
No jsou tam veci, ktere jsou uzitecnejsi nez jine, Zavlazovani je fajn, Medicina je taky fajn (je kdyz hodim dve lebky a souperi ji nemaji, tak zkousim prehodit na treti lebku, prece jen -3 body jsou -3 body, navic pro vsechny ostatni:). Mam toho nahrano celkem dost a porad me to bavi, takze bych se nebal, ze se to ohraje nejak extra brzo;) Je to proste fajn rychlej filler.

9.4.2010 10:15:42

rozvoje
Přijdou mi výrazně dobrý i Karavany (nemusí se ničit zboží) ve spojitosti s Impériem. Díky Karavanám rychle nastřádám peníze na drahé Impérium a ono 8 bodu + cca 5-6 bodů za města, to je slušná porce. Sakra, jsem se zas nějak nabuzenej na další hru, už aby byl večer :)

A dobrá vychytávka jsou i ty zapíchávací prkénka (nostalgie z Logicu), na první pohled zbytečnost, na druhý náramně dobrý k hraní někde na koleně (v sobotu vyzkouším, chci hrát v tělocvičně na švédské lavičce). Pouze bych distribuoval ještě podložku pod papír :)

9.4.2010 10:59:35

panzer
Me se hlavne libi, jak je to pekne dreveny, v dnesni dobe vsude cpou plasty a drevo je drevo;)
Jinak je tam spousta dobrych veci, treba to Zednictvi ci Zemedelstvi, ktery ti zas pridava zradlo a nepotrebujes ho hazet tak casto, respektive mues ho prehazovat;) Proste zalezi na zpusobu, jakym budes hrat, dycky je tezky rozhodnuti, jakej rozvoj vzit;)

9.4.2010 11:09:16

Aneken
Ano, ano, pro milovníky zarytého dělení her na AT e EG asi oříšek. Je to dřevěné, poměrně dost se tam počítá, malá míra škodění, na kostkách nezáleží kdo hodí více šestek, že by tipická Eurohra ? Tramtadadá, nikoliv - jihoafrická hra amerického autora :)

9.4.2010 11:16:59

po více hrách
Tak mám za sebou cca 20 her a stále hra neomrzela. Je to ale hra hodně o počítání, kdy se dá hrát dvěma způsoby - jak píše Hammer, buď se člověk jen baví a nezáleží mu na tom že o pár bodíků může prohrát, nebo hraje na vítězství a pak musí pekelně počítat a kalkulovat. Hlavně ke konci hry, kdy je třeba pečlivě zvažovat, jestli už ukončit hru, nebo dál stavět a kupovat. Velkou roli také hraje pořadí hráčů, tedy kdo hraje poslední.
Já to každopádně hraju zábavným způsobem, takže prohry vůbec neřeším, trochu se ale obávám aby tímto způsobem časem hra netrpěla přílišnou náhodností výher (podobně jako např. Ticket to Ride, kde dodnes většinou netuším proč jsem zrovna prohrál nebo vyhrál :).

A hráli jsme dnes i v tělocvičně na lavičce (syn měl nějaké závody) a perfektně se osvědčil kolíkový způsob herních destiček. Dokonce hrozen dětí sedělo kolem a bavilo je sledovat 3 hry za sebou, což považuji na hru tohoto typu za velký úspěch.

10.4.2010 19:33:50

po par hrach
Tak. Máme za sebou pár her. Jak standartní, tak i rozšíření. Dál už budeme hrát asi jen rozšíření. Končit po 5 developmentech se mi zdá brzy. Líbí se mi dřevěné komponenty a celková skladnost krabičky.
Přiznám se, že spíše než chladným kalkulem na vítězství upřednostňuji zábavný styl, kdy rád experimentuji a zkouším.
Suma sumárum celková spokojenost.

11.4.2010 10:45:32

panzer
No ono pri tom, ze se to da zahrat vzhledem ke kratke hraci dobe nekolikrat po sobe, vyhraje obcas kazdej a je celkova spokojenost:) Ostatne nejakemu sofistikovanemu propocitavani brani samy kostky, takze zabavny styl je pro tu hru ideal;)

11.4.2010 13:10:38

Sice jen online...
...ale hraje se vyborne (yucata.de).
Doted lituju, ze jsem nevyuzil te akce na Planete her :/

24.9.2010 10:05:52

Turnaj
Tak účastní se někdo turnaje na Yucata.de? Snad aspoň jednou vyhraju :)

10.11.2010 19:32:43

Vybíráme z Bazaru

Ve stínu pyramid
Ve stínu pyramid
Akt. cena: 999 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas