Pochmurný kraj

xxxxxxxxxo hodnoceno 17x (Seznam vlastníků)

Pochmurný kraj - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 3
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
Czacha Games
Off the Page Games
Autoři: Jay Cormier
Shad
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Vysvetleni pravidel novym hracum

Jak je to u tehle asymetricke hry s vysvetlovanim pravidel novym hracum, kteri o hre nic nevedi? Je to podobne jako u Rootu nebo Zatoky obchodniku, kdy jsou nejaka vseobecna pravidla pro vsechny a pak se jeste musi vysvetlovat pravidla pro jednotlive frakce? Z tohoto duvodu jsem Root ani Zatoku nekupoval (ac bych se tomu nebranil), protoze me uz jen z te predstavy boli hlava. Klasicke je toho moc → jdeme hrat → to nam reknes pri hre nasledovano to jsem nevedel/to jsi nerikal/to bych to hral jinak, kdybych to vedel na zacatku ;)

21.3.2024 11:07:21

Ve hře je postupně 6 kapitol, která přidávají nová pravidla a frakce.

Úvodní tři jsou pro dva (Rodinu a Ochránce) a postupně nabalují dodatečné prvky do hry.
V kapitole 4 lze jednu z frakcí nahradit Kami.
Kapitola 5 je pro 3 hráče, kde přibude čarodějnice Hester, která se snaží nakazit běsy ostatních dvou frakcí a oživit se.
Kapitola 6 je pro 4 hráče, kde přibudou Víly, které hrají vlastní minihru a hledají po mapě poklady.

Frakce Rodiny, Ochránců a Kami jsou tak z 85% shodné v herních principech. Hester a Víly jsou úplně jiné.

Teď jsme to opakovaně hráli ve třech. Ostatní jsem nejdřív naučil pravidla pro kapitolu 1 a tu si odehráli ve dvou. Pak jsme se vrhli na kapitolu 5. Včera hráči říkali, že pravidla nejsou tak komplikovaná, jak se obávali.

---
Pomáhám s překlady pro Fox in the Box a testováním her pro Ion Game Design.

21.3.2024 12:33:00

Vybíráme z Bazaru

Jízdenky prosím New York
Jízdenky prosím New York
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 11 dnů

Offcanvas