Krajina zvířat

xxxxxxxxxo hodnoceno 28x (Seznam vlastníků)

Krajina zvířat - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: logická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Johan Benvenuto
Rok vydání: 2024
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Produkční kvalita hry a co s tím

Ahoj, pokud řešíte, že máte ohnuté karty či hráčské desky, tak je to bohužel problém všech jazykových verzích, na BGG na to nadávají lidi z USA, Británie i Polska. A sám jsem si psal už s několika lidmi z ČR/SR, kteří na to žehrají též. Stejně jako na to, že jsou karty příliš tenké či že na jedné z nich je chyba (jde o čápa, viz vedlejší vlákno, které jsem založil).

Je to škoda, protože ta hra je vážně super. Ale třeba s tím více či méně ohnutým kartonem je problém čím dál tím častěji, viz třeba teď Nukleum (v mém případě třeba Age of Innovation, Mini Express, Brazil: Imperial atd.).

Doporučuju:

  1. karty obalit (rozměr 70x120 mm, např. Diamond Pink: Tarot),
  2. karty na den dva zatížit, aby se trochu srovnaly;
  3. s hráčskými deskami udělat to samé: dát je buď pod několik krabic s hrami či pod knížky, anebo je opatrně (!!!) prsty prohnout proti směru ohybu. Oboje taktéž pomůže.

_____________________________________________
· šéfredaktor aktualit, schvalování a správa videí
· mám deskoherní IG kanál www.instagram.com/solo_boardgaming

2.5.2024 09:57:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Díky Jonáši za rady, kvalita překladů, komponentů jde čím dál tím více do kopru u všech vydavatelů….

2.5.2024 10:03:06

@laczy Tady ta chyba na kartě je ze strany původního vydavatele hry no, mají to úplně všichni… Ohledně kartonů a tak, ono když se to vyrábí na druhým konci Země (nemáš nad tím úplně kontrolu, řekl bych), pak to putuje ještě lodí (hrozí vlhkost) a ještě se tlačí na cenu, aby byla co nejnižší (bohužel, radši bych si připlatil), tak šance, že něco nebude OK, je docela veliká.

Jinak v tomhle případě bych pochválil český překlad pravidel – často jsem vůči BF kritický, ale v tomto případě jsem žádnou chybu nenašel a vše je z textu hezky pochopitelné po prvním přečtení.

_____________________________________________
· šéfredaktor aktualit, schvalování a správa videí
· mám deskoherní IG kanál www.instagram.com/solo_boardgaming

2.5.2024 10:32:47

Souhlasím. Nic z toho, co bych hře vytknul, ať už ty zohýbané komponenty, špatně vyřešený insert nebo ne úplně intuitivní ikonografie, nejde na vrub Blackfiru. Ta hra je navzdory těm neduhům skvělá a jsem moc rád, že nám ji přinesli! :) 

8.5.2024 14:46:05

Vybíráme z Bazaru

Raising Robots - Kickstarter Deluxe edition
Raising Robots - Kickstarter Deluxe edition
Akt. cena: 2100 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas