Kacíř: Zkáza Roanoke

xxxxxxxxxo hodnoceno 51x (Seznam vlastníků)

Kacíř: Zkáza Roanoke - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, karetní hra, intriky
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Lucky Duck Games
Maldito Games
Super Meeple
Wyrmgold GmbH
Autoři: Kåre Storgaard
Kasper Kjær Christiansen
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Playmat?

Zdravíčko, 

koupili jsme si Kacíře, máme odehrány dvě partie a jsme totálně nadšení…. aaaaaa trošku se doma dohadujeme, zda (ne)potřebujeme playmat… :D 

Můžu poprosit o vnější pohled těch, co jej mají? 

Pozn. Máme univerzální playmat přes celý stůl, na kterém to teď hrajeme. :)

12.6.2024 13:04:46

@kocici_tata Mě Kacíř taky hodně baví a snažím se o něm mluvit. aby si ho zkusilo co nejvíc lidí. Mě už taky opustila doba, kdy jsem si chtěl před hrou skládat balíček. Proto mě hodně mrzí, že ty rozšíření neobsahují ty doporučené sestavy balíčků, jak je uvedeno v pravidlech základní hry. Ty pravidla jsem si stáhl, ještě než tu hra byla a těšil jsem se, že budu mít hodně (funkčních předpřipravených) možností jak mít poskládaný balíček bez toho, abych to skládal sám a zjišťoval, zda to bude vůbec fungovat. Navíc to není hra na 15 minut takže je to tady ještě důležitější, aby ten balíček byl poskládaný dobře. To, že by tam tyto předpřipravené balíčky byly uvedené, tak by nebránilo nikomu si složit balíček vlastní. Třeba časem půjdou (nebo už možná jdou?) stáhnout nějaké fanouškovské balíky. Každopádně já jsem se ještě ani k žádnému rozšíření nedostal, v základní hře je i tak spousta obsahu a pro toho, kdo nebude hrát Kacíře moc často, bude i základ bez problémů stačit.

16.6.2024 09:23:36

@Creatides 

pekne jsi to shrnul. Je to jak rikas, pokud se nekomu kacir dostane na stul jednou - dvakrat za mesic, nema cenu cokoli kupovat (ale nebrani to tomu), protoze obsahu je v zakladni krabici dost.

Nejvetsi vyhoda z pohledu nekoho, kdo si nelibuje v deck construction je fakt, ze kacir neni hra zamerena primarne na hrani karet. Jsou ve hre samozrejme dulezite, ale neni to primarni cesta k vitestvi. Porad zde hrajou hlavni roli akce, distribuce zetonu a blufovani. Co tim chci rict? Ze si zde, na rozdil do jinych her, nerozbijete balik tim, ze si tam date par karet, ktere nejsou tolik efektivni. 

My za sebou mame 10 nebo 11 partii, behem prvniho tydne a zrovna vcera jsem rozdelal vsechna mala rozsireni a skladal baliky. Rozdelite karty na druhy a od kazdyho dostanete 12-13 párů. Z nichž tam musíte minimálně 5 dát, vetsinou 6-7. To znamená, že polovinu karet využijete. Hned na první pohled si vetsinou 2-3 pary okamzite do baliku zaradite a stejne tak 2-3 okamzite vyradite. Nasledne vam zbyde cca 6 paru a z nich zase polovinu vyuzijete.

Nikomu nenutim a plne chapu, že jsou lide, co nic vytvaret nechteji. Ale tohle neni tvoreni baliku jako treba v magicu nebo tomu podobnym hram, jedna se o tvorbu baliku pro casual hrace, takze ti co neodmitaji, ale jen se boji, bat se nemusi. 

16.6.2024 10:41:48

@jerryNBK Jo určitě je to jak říkáš, není to jen o kartách. Tady na rozdíl od jiných karetek jsou důležité i jiné věci… blafování, dedukce atd. Je to opravdu zajímavý mix více věcí dohromady a ne jen hraní nejsilnějších karet.

16.6.2024 13:50:34

Mne príde playmat skvelý na pohodlné hranie Kacířa. Myslím, že jeho výhody sú jasné - estetičnosť, prehľadnosť a za mňa určite aj ucelenosť celej hry (všetko má na podložke svoje miesto, nemám karty a žetóny len tak niekde random položené na stole).

Čo sa týka uvedených mínusov, samozrejme súhlasím, že skladovanie a poprípade prenášanie playmatov nieje sranda.

Áno, dá sa hrať so základom aj vedľa protihráča (čo playmat neumožňuje), to mne osobne ale príliš nedáva zmysel pri tomto type hier. Dá sa namietať, že s playmatom jeden hru vidí stále hore nohami - ale na to vývojári mysleli, preto máte ku každej frakcii prehľadové karty. Verte mi, po pár hrách budete vedieť mená, efekty aj lore všetkých postáv naspamäť. 

Ako najväčšie negatívum sa spomínajú zbytočne veľké rozmery playmatu. Keď som však raz skúšal za lovca v hre bez playmatu pridať pod vesničanov stopy, karty vyšetrovania a dosku s lokáciami a spojencami, na šírku stola sme sa nezmestili, hoci s playmatom to nebol problém. 

Je na uvážení každého, či playmat potrebuje či nie. Ja by som ho bral. 

 

 

16.6.2024 21:35:02 | Upraveno autorem (porovnej)

Ja playmat mám, bylo to úplně první, co jsem si ke Kaciri koupila a klidně bych si ho koupila znova. Naopak mi teda přijde praktičtější - jenom se rozloží, rozdělíme karty a hrajeme. 

16.6.2024 22:36:24 | Upraveno autorem (porovnej)

My jsme playmat taky nakonec pořídili. Stejně jako jsme pořídili dřevěné žetony a všechna malá rozšíření. Je potřeba si uvědomit, že místo vynikající a plně funkční hry za 800,- máme o trochu víc za cca 2800,-. Což evidentně není ekonomické. Na druhou stranu si kacíře ceníme opravdu vysoko a předpokládáme, že s námi dlouhou dobu zůstane a pár desítek partií padne. 

A playmat? No vypadá to fakt dobře, hra je kompaktní. Je úplně jedno jestli je přehlednější než desky a nebo naopak. Pokud tu hru hrajete často, tak to asi moc neřešíte. 

Na občasné hraní jsou všechny doplňky zbytečnost, pokud to budete točit a neřešíte peníze, pak proč ne, vypadá to výborně.

23.6.2024 09:39:58

V tomto případě playmat není nutností ale za mě je teda super. Jak už bylo zmíněno, ty blesky nejdou moc vidět ale zase co si budem, když už o nich víš tak je prostě vidíš. S kartonem si úplně v pohodě vystačíte ale pro mě je playmat o něco lepší. 

23.6.2024 14:32:09

Vybíráme z Bazaru

Iq Files: Escape Room - Amnesia
Iq Files: Escape Room - Amnesia
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 22 hodin

Offcanvas