Kacíř: Za palisádami

xxxxxxxxxx hodnoceno 1x (Seznam vlastníků)

Kacíř: Za palisádami - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Kacíř: Zkáza Roanoke
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 75 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra, intriky, logická
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé: REXhry
Lucky Duck Games
Wyrmgold GmbH
Autoři: Kåre Storgaard
Kasper Kjær Christiansen
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla v cestine

Teda pravidla se opravdu nepovedla. Otázka, jestli je to překladem nebo je celá hra spíchnutá horkou jehlou..

Edit:
Je pravda, ze psat neco v kocovině není dobrý nápad, pardon  

V tomhle rozsireni je nová mechanika - zetony zhouby a ocista.

No a jak píší pravidla, zhoubu může využít jen čarodejnice, očistu lovec. Takže kdyz má lovec kartu, na ktere jsou zetony zhouby pro carodejnici, tak to moc nedava smysl, pac carodejnice ji nemuze vyuzit a lovec ztratí dvě akce, aby jí mohl začít využívat?? A je to treba ten vrbový ker.

27.4.2024 14:49:57 | Upraveno autorem (porovnej)

V angličtině byla pravidla bez problému. 

Co je v CZ tak strašného?

27.4.2024 15:11:09

mam rad tieto nahodne komentare bez konkretneho prikladu co je spatne

27.4.2024 15:47:35

No viděl jsem pouze pravidla základní hry.

Byl jsem z jejich členění trochu mimo, ale po shlédnuttí videa to všecko zapadlo.

Pravidla jsou naprosto jasná a je tam plno příkladů. Hra je mechanicky dost jednoduchá.

28.4.2024 13:28:55

@Dedula Píšeš to ke stránce rozšíření, tak logicky předpokládám, že tím myslíš pouze toto rozšíření.

Co konkrétně ti na něm vadilo, oproti základní hře?

Ono to opravdu působí jako takový výkřik do tmy..

29.4.2024 09:31:18

Předpokládám, že se jedná o stejného hráče co dal na Planetě hodnocení 5 z 10 kvůli pravidlům. Pokud ano, pak příklad problému s pravidly uvádí tam.

Cituji: “ALE co opravdu nejde odpustit, že pravidla jsou naprosto zmatená, nic nevysvětlí a protiřečí si. Lovec si sám na sebe pošle zhoubu (Vrbový keř lokace), které nejdřív musí využít čarodějnice, aby je mohl využít sám?? To asi ne. Zmatek.”

29.4.2024 21:56:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Zmatenej děda…

29.4.2024 23:37:47

Je pravda, ze psat neco v kocovině je blbost :D 

Jinak jak píše Frankie, v tomhle rozsireni je nová mechanika - zetony zhouby a ocista.

No a jak píší pravidla, zhoubu může využít jen čarodejnice, očistu lovec. Takže kdyz má lovec kartu, na ktere jsou zetony zhouby pro carodejnici, tak to moc nedava smysl. A je to treba ten vrbový ker.

30.4.2024 13:07:08

Nevím, co je na tom keři nepochopitelného. Hunter objeví lokaci, kde je zhouba. Lokace má na sobě akci, ze které hunter benefituje a zároveň zhoubu odstraňuje. Po odstranění všech žetonů zhouby z toho má další profit. Pravidla jsou za mě naprosto vpořádku.

30.4.2024 13:40:45

Zmatenej Varouch.. Jak praví pravidla: “Zhouba je novým druhem zdroje, který - dokud je ve hře - přináší výhody čarodejnici.”

Tohle přímo píše autorka na BGG

Yes - The Witch can remove gloom tokens from ANY card - so both those played by the Witch and the Hunter. The Hunter will always get the "Cleanse" effect no matter who removed the Gloom tokens. Some times it might make more sense for the Witch to remove a Gloom token from Hunter card.

A vím, že někde psala, že Gloom je jen pro čarodejnici a cleanse effect dostane vždycky jen Hunter. Je to prostě divné!

30.4.2024 15:13:09

Zatím v té mechanice taky nemám úplně jasno, moje kopie na mě čeká doma a číst pravidla v telefonu není ideální. Pár dotazů na zhoubu je na bgg,vkde zrovna tohle autoři objasňují. Takže prostor pro zlepšení formulace tam je.

30.4.2024 15:48:01

@Dedula Podle mě do toho vnášíš zbytečné zmatky dalšími citacemi a výroky. Je jedno jaký je typ karty (enchantment/villager/…), když se budeš řídit textem, tak to vždy bude fungovat. Podle mě jsi nepochopil, že ten Vrbový keř je lokace huntera a zhoubu z něj odstraňuje hunter tím, že lokaci navštěvuje. Plus z toho má další benefit (zdarma připraví vesničana.) A když je odstraněna poslední zhouba, tak se spustí efekt u ikony pochodně. Co víc potřebuješ, abys to mohl hrát?

30.4.2024 18:56:04 | Upraveno autorem (porovnej)

@Dedula Zdravím, neviem, či ste si zatiaľ len čítali pravidlá, alebo aj rozšírenie vlastníte. Každopádne, keď sa pozriete na balíky 50tich kariet čarodejnice a lovca zistíte, že naozaj je “zhouba” výhodná len pre čarodejnicu (90% kariet z balíka ju vyslovene motivuje zhoubu na kartách posilňovať a rozširovať, alebo zosilňuje efekty pre jej karty). Lovec naopak musí pracovať na tom, aby zhoubu systematicky odstraňoval. Sú to preňho skoro až stratené ťahy- preto ho za očistu karty čaká odmena. Takisto on má 90% svojich kariet spojených s odstraňovaním zhouby. Áno, nájdu sa karty, kde lovec môže umiestniť jednu zelenú lebku- ale dostane za ňu 4 vplyvy (ako odškodnenie, pretože zhouba mu nič neprináša). A k spomínanému Vrbovému keru- presne ako ste spomínali - prečo by lovec vykladal kartu so zhoubou ak bojuje proti nej? - pretože mu na konci očisty prináša odmenu 

30.4.2024 20:55:33

@Abrak tak teď mi to dává konečně smysl! doma to mám, ale četl jsem zatím jen pravidla a nějaké karty. Dneska vyzkoušíme!

1.5.2024 01:44:36

Takže ty jsi tady vynášel nějaké soudy o překladu, aniž bys tu hru hrál? To je velmi zajímavé a zároveň tak trochu hloupé, nemyslíš?

1.5.2024 02:26:11

Nemyslím, podle mě je to úplně normální i hodnotit. Když všechno vím, všechno znám…

1.5.2024 07:30:25

A nechcel si si najprv nahrat zaklad a potom kupovat/pridavat rozsirenia?

1.5.2024 08:09:16

Stěžovat si na nepovedená pravidla, když jsem je prostě jen nepochopil a místo toho, abych zjistil (např. ve vláknu Otázky), jestli není chyba na mé straně, půjdu radši vynášet svoje soudy. Úplně zbytečný vlákno a snad se tyhle výkřiky budou dít opravdu jen výjimečně..

1.5.2024 09:13:44 | Upraveno autorem (porovnej)

@proky @juanitos základní hru jsem hrál už několikrát, šlo o pravidla k rozšíření, která nedostatečné vysvětlují hru. Podle plného fóra na bgg nejsem sám. Co vy, máte doma tuhle hru nebo tu jen kricite do tmy?

1.5.2024 17:39:58 | Upraveno autorem (porovnej)

@Dedula  já se k pravidlům zde nevyjadřuji, jen k tvému dle mého hloupému názoru. Že je něco špatně a přitom jsi to nehrál

1.5.2024 18:26:44

@Dedula ano, mám a mám i nahráno, ale to s tím nesouvisí. Když mi z pravidel není něco jasný, záložím vlákno v sekci otázek a zeptám se. Od toho tu otázky jsou. Nadáváním na pravidla se tvůj problém s chápáním pravidel asi nevyřeší..

1.5.2024 18:40:44

@Juanitos To určitě. Ale jak se to tu rozjelo 😁😁

1.5.2024 19:39:35

Už je načase tuhle debatu zamknout. Dědek je ještě frustrovaný z finale extraligy.

1.5.2024 19:41:40

@Dedula Pod “plným fórem na bgg” si asi každý představujeme trochu něco jiného. :-D Když to bude příště bez té histerie, tak to většina lidí ocení.

1.5.2024 21:45:46

Vybíráme z Bazaru

Trekking Through History
Trekking Through History
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas