Krátké zastavení webu ve 21:30

V tomto čase na pár minut odstavíme web. Zkuste prosím do té dobry dokončit svou práci (hlavně psaní diskusních příspěvků a podobně). Je v nějaké přetíženém stavu, tak zkusíme, zda se nezvpamatuje bez razantnějších opatření.

Horníci impéria

xxxxxxxooo hodnoceno 18x (Seznam vlastníků)

Horníci impéria - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Tim Armstrong
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy?

Má už někdo vyzkoušeno?
Jaké jsou dojmy ze hry?
 

__________
Shadowant
hráč a sběratel

26.1.2024 21:48:53

@Stoklik Včera jsem zrovna hru po X měsících vytáhnul… a je to slabší no, ale hrát se to dá. Já teď hrávám hodně 51st State, který spolu s Imperial Settlers a Vládcema severu patří tak nějak k sobě, a tomu to nesahá ani po kotníky.

Je to fakt random fest, nemůžeš se spolehnout na to, jaké karty/frakce ti přijdou a mít nějakou strategii. Pořád vnímám, že se ta hra hraje tak nějak sama. Když se ti to však sejde, tak to kombení je uspokojivý a funguje. A určitě trochu pomohlo vědomí, že ten postup na stupnicích skrze desku je možný AŽ o 2/5 polí. Ten český překlad to v tomhle bohužel zazdil (jakože už tak málo možností k rozhodování ještě omezil).

Horníky bych doporučil asi jen: rodinám, které hrají jen příležitostně, případně coby krátký filler, ač je vopruz vše vyndavat z pytlíčků kvůli 15–20 minutám (aspoň v sólu). Absence jakékoliv interakce mrzí, ale zase ve více lidech můžete hrát zároveň… Naopak ilustrace jsou pěkný, milý a vizuálně hra vypadá dobře.

Za mě furt nějakých 5,5/10. A sám nevím, jestli ji poslat dál, anebo ne.

_____________________________________________
· šéfredaktor aktualit, schvalování a správa videí
· mám deskoherní IG kanál www.instagram.com/solo_boardgaming

29.7.2024 10:53:38 | Upraveno autorem (porovnej)

@Azifaral  @Jonash 
Díky moc odpověď. 

Já už právě Horniky jednou hrál a docela se mi to líbilo. Na 25 minut (z toho 5 minut se nám vysvětlovaly pravidla), žádný mozkovar a odsypalo to. U těch krátkých her mi absence interakce zase tolik nevadí, prece jen bych určitě nezval partu kamarádů na to, abychom si zahráli Horniky :D 
Ale cítil jsem, že v té hře tolik možností zase nebude, proto mě zajímá, jestli se dostává na stůl a jestli pořád baví (i když vim, že je to hrozně individuální). 
Nechce se mi kupovat hru pro to, abych si ji 4x zahrál a pak už mi neměla co nabídnout.

 

 

29.7.2024 11:17:21

@Stoklik Jako karet tam je dost a spadají pod 6 frakcí, takže ono se to jen tak neohraje, těch karet za celou partii člověk moc nemá z toho velkého decku tří úrovní. Ale právě je to hrozně závislé na tom, co ti přijde a jak se to mezi sebou bude kombit. Což samozřejmě u karetních her platí tak nějak obecně, ale tady zkrátka člověk nemá tolik možností – a některé se nabízejí na první dobrou.

Pokud máš rád engine building a hrajete ve více lidech, tak bych doporučil třeba Svět divů, kde je draft karet, čímž se výrazně snižuje náhoda, a všichni hrají současně, takže i třeba v 5 lidech to je dobrý. Pokud chceš něco trochu delšího a hrajete max ve 3, tak bych doporučil právě třeba starší Settlers: Zrod impéria

_____________________________________________
· šéfredaktor aktualit, schvalování a správa videí
· mám deskoherní IG kanál www.instagram.com/solo_boardgaming

29.7.2024 11:57:25

Vybíráme z Bazaru

Bloodborne - Desková hra CZ
Bloodborne - Desková hra CZ
Akt. cena: 1725 Kč
Končí za: 2 hodiny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas