Gloomhaven - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Isaac Childres
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Digitální verze

Vzhledem k tomu že minulý týden vyšla plná verze, tak dotaz směruje k tomu jestli tam bude dostupná i Čeština, zdali to někdo neví.

1.11.2021 10:30:04

Blížím se ke konci kampaně, chybí mi 4 mapy, pořád hraji za původní skupinu, dvě postavy. Mám je na 9 levelu, téměř všechny perky a spoustu užitečného vybavení. Než kampaň dohraji, chtěl jsem si zkusit i jiné postavy.

Pokud vyměním jednu nebo obě postavy, zkusím si nějaké mapy, můžu se pak vrátit k původním vytrénovaným postavám(ještě nemají splněný hlavní úkol) a dohrát kampaň? 

Nerad bych si to před koncem pokazil a dohrál tak i digitální verzi Gloomhavenu.

2.5.2024 19:02:46

@Nomad Taky jsme hráli digitální verzi ve 3 (zrovna před 2 dny jsme dohráli celou kampaň). Nenapadlo mě to zkoušet, ale spíš bych se ptal, zda lze vyměnit postavu, aniž by měla splněný svůj úkol (aniž by šla do důchodu)? Myslel jsem, že to nejde. A pokud ano, tak nová postava bude na 1. úrovni?

Pokud odejde postava do důchodu, tak s ní už určitě hrát nejde (ale lze si ji vybrat znovu). A nově vybíraná postava má úroveň a peníze dle aktuální blahobytu.

3.5.2024 09:27:44 | Upraveno autorem (porovnej)

@Duirin Díky za reakci. Stáhl jsem si tu pravidla, ale nevyplývá z nich jestli to jde nebo ne. Mluví se tu o Skupině a jejich úspěších, ale neřeší se, jestli se skupina může změnit mimo odchod do důchodu.

Když jsem hrál deskovou verzi, tak jsme založili skupinu o 4 postavách. Postavy jsme neměnili mimo odchodu do důchodu. Některé mapy jme hráli se 4 postavami a některé se 2 postavami. Vlastně ani nevím, jestli to bylo správně.

Když porovnám hraní digitální a deskové verze, tak mám z obou odlišné dojmy. Desková verze mě ze začátku neskutečně bavila a než jsem přišel na to jak hrát, to bylo celkem těžké. Postupně jak přibývaly desítky a desítky hodin hraní, tak nadšení pokleslo a abych to dohrál, tak jsem se musel více méně donutit.

Digitální verze se mi v začátku zdála lehká (normální obtížnost), takže jsem se ani moc nesoustředil a vždycky to nějak uhrál, takže jsem moc spokojený nebyl. Obtížnost se velmi rychle zvedla a začal jsem být za každou nepozornost trestaný. Najednou mě to začalo bavit, nad každým scénářem jsem přemýšlel, měnil vybavení, snažil se, aby karty tvořily komba. Závěr mě vysloveně baví. Velký podíl na tom  má samozřejmě skutečnost, že digitální verzi lze odehrát za mnohem méně  času a hlavně odpadají hodiny příprav scénářů.

3.5.2024 16:02:23

Vybíráme z Bazaru

Mechs vs. Minions
Mechs vs. Minions
Akt. cena: 3750 Kč
Končí za: 8 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas