Duna: Válka o Arrakis

xxxxxxxxxo hodnoceno 14x (Seznam vlastníků)

Duna: Válka o Arrakis - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Francesco Nepitello
Marco Maggi
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Oficiální pravidla v2

Caues, má smysl pročítat papírová pravidla z krabice nebo rovnou číst ty verze 2? Respektive, kde a v čem jsou rozdíly a jak moc velké? Je to dost stránek a vše si tisknout nebude zadarmo. Neporovnával jsem je, ale asi budu muset k počítači a udělat to. Zná někdo informace?

MAXIOBRorigo

3.9.2024 20:26:42

@DraculaCZ jake jsou ty dosud nevyvracene nedostatky? 

___________
Alea iacta est!

8.9.2024 15:18:12

@Kedrigern mrkni do vlákna dojmy, poslední příspěvek….

8.9.2024 15:32:17

Me to spis prislo jako subjektivni dojmy kdyz se porozhlednes i na dojmy jinych lidi treba na BGG prevladaji uplne jine pocity. Neni nad to si udelat nazor sam.

8.9.2024 15:34:59 | Upraveno autorem (porovnej)

@WhoauCZ  zahledl jsem tu odkaz na údajně nová pravidla. Ať zabráním dezinfo. Pozor na to, nejedná se o nová pravidla. Je to starý soubor, ještě z vývoje pravidel. Google to špatně listuje a dává na první místo pravidla co už neplatí. Jediná aktuální správná pravidla jsou ty co jsou na officialních stránkách CMON na kartě hry a mají 44stran a ne 36 jak ty staré z toho odkazu.

Takže pravidla jsou stále ty samé jaké jsou tady od BF a zbytečně se tu čeří vody a hází hate.

offi pravidla jsou tyto 

https://www.cmon.com/wp-content/uploads/2024/01/Dune_Rulebook_2_web.pdf

8.9.2024 16:50:11 | Upraveno autorem (porovnej)

@DraculaCZ reagoval jsem tam, stale nevidim zasadni problem

___________
Alea iacta est!

8.9.2024 16:50:19

DI jsem si poslechl, přečetl pár zahraničních fór (ne recenzí, nýbrž zkušeností hráčů) a zas tak tragicky bych to neviděl. 

Nebo jsme my Češi/Slováci tak specifičtí? Třeba prostě jen v DI nepřišli na to, jak pořádně za Atreidy hrát :-D .. každopádně ano, nějaký balanc ve hře proběhl, přeci jen máme pravidla v.2 a FAQ v.3 takže bez chyb to nebylo, což se u CMON snad ani neočekávalo, nebo jo?

Nikoho neomlouvám a nestraním, abychom se vyhnuli zbytečným diskuzím na toto téma ;-) Prostě se těším, až si hru zahraju a nenechám si zkazit zážitek předsudky hard-core hráčů, kteří jsou schopní hru rozložit, protože to většina lidí schopna není.

Ovšem díky za DI, protože i takový úhel pohledu je prostě potřeba :-)

--------------------------------------------------
Lazy - Cat - BG
No Game - No Life

8.9.2024 17:31:52

@VIZ0R Diky to je hodne zasadni info.

8.9.2024 18:40:11

@VIZ0R a ja si rikal, proc ta verze na webu CMON sedi na ceskou 🤦‍♂️.

Diky! Dulezite, aby nebyly zmatky.

 

___________
Alea iacta est!

8.9.2024 18:58:51

@Kedrigern  jj, právě jak jsem viděl ty konspirační teorie po zveřejnění toho odkazu na staré pravidla, musel jsem zakročit :))

U té české verze je akorát ta jedna chybka v překladu, s tím kolem/tahem, jak jsem psal na začátku tohohle vlákna.

8.9.2024 19:23:08

Jj, fakt jsem si rikal, ze je divny, ze by udelali takove zmeny uz po zverejnene revizi.

Nicmene i tak celkove plati, co jsem psal vyse. @speedy ve vedlejsi vlakne zminil, ze DI vychazelo z puvodnich pravidel, ne pravidel po revizi…

___________
Alea iacta est!

8.9.2024 19:37:52

Beru si z toho pouceni a doufam ze to krome zamotani par hlav aspon poslouzi nekomu kdo by snad nasel stejne “blbe” pravidal jako ja. Diky Vizore

8.9.2024 19:50:57

@WhoauCZ  vůbec není zač :) a jak říkáš, bude se to aspoň hodit pro ostatní, kteří tu verzi najdou taky. Moc nechápu proč to CMON nestáhl a jde to pořád takhle dohledat.

8.9.2024 20:16:29

@WhoauCZ uplne v pohode, alespon se potvrdilo, ze BF pravidla na webu jsou aktualni :)

___________
Alea iacta est!

8.9.2024 20:24:00

Vybíráme z Bazaru

Na kus řeči pro páry
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 12 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas