Duna: Válka o Arrakis

xxxxxxxxxo hodnoceno 13x (Seznam vlastníků)

Duna: Válka o Arrakis - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Francesco Nepitello
Marco Maggi
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Oficiální pravidla v2

Caues, má smysl pročítat papírová pravidla z krabice nebo rovnou číst ty verze 2? Respektive, kde a v čem jsou rozdíly a jak moc velké? Je to dost stránek a vše si tisknout nebude zadarmo. Neporovnával jsem je, ale asi budu muset k počítači a udělat to. Zná někdo informace?

MAXIOBRorigo

3.9.2024 20:26:42

Zná a dokonce je máš zde u hry kompletně vypsané. 

 

Nejlepší je si novou verzi vytisknout a jet z toho.

4.9.2024 05:31:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Ještě teda se zeptám k tomuto tématu. Ten text ve V.2 respektive překlad názvů a komponent je leckde úplně  jiný než v původních pravidlech. Ladí tento překlad s překladem na herních deskách? Bo jestli mám na deskách “koření musí proudit” a v pravidlech “zásoba koření” tak jsou tato pravidla poněkud zcestná.

5.9.2024 11:21:10

@Rudla1 to koření by zas až tak hrozné nebylo, dá se to z toho odvodit. Horší je spíš toto str.23:

“Důležité: Legie nemůže v průběhu kola provést více jak jeden převoz vojáků.”

v originále:

"Important: A Legion cannot use more than one Trooptransport per turn. "

Není to v průběhu kola, ale v průběhu tahu. Je to dost zásadní informace a velká krpa. 

6.9.2024 08:13:20

@VIZ0R Toto tedy mají nová pravidla opravena? To se teda moc BF opět nepovedlo :/

6.9.2024 10:16:10

@Rudla1 nemají. Tento překlep je v nových pravidlech. 

6.9.2024 10:36:29

To je pecka, tak čeho se má člověk držet. Ještě nepřišla hra a už vidaly nová pravidla. Všichni, jak stará můžete zahodit, ale v nových jsou krpy? :D Čeho se tedy prosím Vás držíte Vy? S kolegem teď vůbec nevíme, podle čeho to rozhýbat :/ Moc děkuju za odpověďi.

6.9.2024 11:29:53

@VIZ0R diky za upozorneni na chybu. Prepsal jsem si cervenou propiskou v nove vytistenych pravidlech :)

6.9.2024 12:45:05

Držte se té verze co je tady na zatrolkách V2 od BF vydavatele a bude to v pohodě. Jen si nějak opravte to slovo kolo na tah jak jsem psal před tím. Narazil jsem na zádrhel jen v tomhle. Jinak si myslím, že by to mělo být v pořádku. S anglickou verzí jsem to sice celé neporovnával, ale nenašel jsem tam už žádnou další věc co by působila nějak rozporuplně.

6.9.2024 12:49:14

Ahoj tech zmen je vice a uz je k dispozici nova verze s radou zmen doporucuji sledovat: 

 

Dune-WIP-Rulebook.pdf (cmon.com)

 

 

8.9.2024 10:19:50

Ty změny tam nejsou vyznačené. Jak to chceš “sledovat”?

8.9.2024 10:26:41

Bohuzel si uderil hrebicek na hlavicku presne. Toto je opravdu velky problem a jinak nez to obcas cele procist to asi vyresit zatim nelze ….

8.9.2024 10:28:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Při dotisku budou snad pravidla 85.0 snad v pořádku :)

8.9.2024 10:55:19

@černý vlk pokud budou všichni čekat až na dotisk, tak žádný dotisk nebude.

8.9.2024 10:57:44

Uz sem polozil dotaz na autra prekladu novejsich pravidel a zkusim se kdyztak nabidnout s pomoci pro nejaky pravidelny update vcetne znaceni zmen … ono to prekladatelsky zase tolik textu neni ty zmeny tak uvidime

8.9.2024 11:00:27

Ja prihodim tady mozna kontroverzni nazor, ale po zahranych cca 6 hrach v pomeru 3:3 puvodni vs. revidovana pravidla (verze 2 od BF/CMON) musim rict, ze hra proste funguje dobre a nic neubira na zazitku.
Novou verzi je mozna nice to have, ale je uplne zbytecne to takto resit a hlavne hrotit…

U jinych her se to deje taky a mnohdy i zasadnejsimi zmenami, nez jen pravidly…


Za me si radsi Dunu zahrajte a uzijte, poznate, ze je to faaakt dobry :)

PS: pro analogii - mel jsem 1. edici Valky o prsten a ve druhe bylo sakra zmen a balancujicich mechanismu a stejne bych po ni bez problemu kdykoliv sahnul i s puvodnimi pravidly.

___________
Alea iacta est!

8.9.2024 11:58:36

AMEN!

8.9.2024 12:29:47

1,  Ak som to dobre porovnal tak oni zmenili aj hrací plán (Thufir Hawat už nenastupuje po získaní prevého bodu nadvlády ale je od začiatku). V podstate to aj dáva zmysle, kedže po 2xdiscardnutí karty “Hawatovy intriky” nastupuje Ctihodný matka. A kým nemám prvý bod a discardnem karty tak sotva môžem vymenť niečo ak to ani nemám. (akože dostaneme nový hrací plán?…zadarmenko ? )

2, Chyba tlače? Dosku hráča uvádzajú ako Giedi Prime a Sietch Tabr ale je tam ilustrácia House Atreides, čo je pre 3-4 hráčov

3, Prekvapivý útok už nedáva automaticky špeciálny symbol ale iba možnosť odhodiť kartu a navýšiť množstvo kociek na útočenie.

4, Koriolisova búrka zrušená v Malém Ergu

5, Zmenená karta “Korenie musí prúdiť” NAOZAJ???

6, Rodová akcia pre Harkonnenov taktiež zmenená

Prizným sa, je mi z toho smutno….možno až trocha nevolno.

 

P.S. : dá sa povedať, źe som nováčik v rámci stolových hier, tak neviem na koľko je toto normálne resp. bežné.

P.S. 2 : súhlasím vyššie Kedryganom. So synom sme zahrali 3 hry s pôvodnými pravidlami a bolo to SUPER

8.9.2024 12:33:38 | Upraveno autorem (porovnej)

@Renfielder Díky za souhrn. U hry za 4500Kč (základ + rozšíření, co není rozšíření, ale odseknutá hra od základu) předpokládám, že bude nejen krásná, ale i produkčně bez chyb. To je objektivní.

 Jasně, mám názor, že hra je příliš plochá a oproti Války o prsten herně nepovedená. To je subjektivní. Ale to čas ukáže, jestli je to jen HYPE nebo skutečný nový král,

Téma Duny je u mě nepřekonatelně zasazené do Duny Imperium.

8.9.2024 12:44:09

@Renfielder 


U toho Hawata asi neni takovy problem se symbolem na desce a proste jej nasadis od zacatku, ale zamrzi…

Coreliosova boure - v pravidlech stale vidim i v Malem Ergu.

Prekvapivy utok - mne fungoval i symbol navic, vlastne nevim, jak se k tomu postavit… :))

Ty zmeny se u deskovek proste deji, v momente, kdy se dostanou mezi velke mnozstvi hracu a vydavatele proste zpracovavaji zmeny (z hlavy bych vylovil X her). Za me je dulezite, zda je to v tom stavu hratelne a zabavne, coz by podle me melo byt primarni kriterium…


@černý vlk zrovna Imperium je tematicky oproti Valce o Arrakis slaby odvar a to mam obe a Imperium si rad zahraji…

A co se tyka rozsireni - zatim jsem to s nim nehral a nijak mi nechybi, takze v tom bych nesouhlasil… 

Btw, docela do toho od zacatku sijes - osekana Valka o Prsten, rozsireni melo byt v zakladu atd. Zahral jsi Valku o Arrakis nebo jsou to dojmy z webu a pravidel?

___________
Alea iacta est!

8.9.2024 12:56:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Tady asi opravdu nema cenu to hrotit a ani to neni myslim nici zamer - jedine co bych ja rad aby pro lidi kteri chteji zkusit nova pravidla tak je tu nasli v CZ se zvyraznenim zmen. 

8.9.2024 13:26:04

@Kedrigern Máš pravdu, moc do toho ryju. Působí to na mě jako paskvil. V deskoherním klubu to moc chtějí, tak uvidím, třeba změním názor. Ale ty průvodní porodní bolesti + inkvizice a její recenze…

8.9.2024 13:38:35

Me zarazi kolik lidi si rozmysli koupi na zaklade nazoru par lidi :)))

8.9.2024 14:25:03

Tak, poctivě jsem prošel EN pravidla v poslední verzi a Cz pravidla co jsou v krabici se hrou. Zatím jsem řešil jen hru dvou hráčů (kvůli času). 

Podstatná se zdá být pasáž o imperiálních sankcích, kdy jsou aktivovány všechny adekvátní (ne pouze jedna). A chybějící slovíčko, že po vyhrané bitvě je přesun na cílové pole “volitelný”.

Jinak tam žádný vyloženě problém v rámci pravidel nevidím. Jednotlivé komponenty jsem nekontroloval.

Spíš jsem se pousmál nad tím, proč EN pravidla mají zarovnání odstavců do bloků (což vypadá jednoduše ok) a cz mají zarovnání vlevo, někde dokonce i na střed.

--------------------------------------------------
Lazy - Cat - BG
No Game - No Life

8.9.2024 14:41:35

@černý vlk jasne, uvidis, Inkvizice me minula a pred koupi jsem mohl nekolikrat zahrat. I kdyz je pro me Valka o Prsten srdcovka, tak Duna me bavi hodne a proste to pri hre funguje…

___________
Alea iacta est!

8.9.2024 15:02:52

@WhoauCZ je to řešeno v dojmech…pokud kluci z DI přišli na výrazné nedostatky (což zatím nikdo nevyvrátil), tak je zcela na místě s koupí váhat. 

8.9.2024 15:04:32

Vybíráme z Bazaru

Městečka na dlani + rozšíření
Městečka na dlani + rozšíření
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas