Discover: Země neznámé

xxxxxxoooo hodnoceno 110x (Seznam vlastníků)

Discover: Země neznámé - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Corey Konieczka
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

dojmy

Ahoj deskohráči, máte nějaké komentáře k této hře? Je to dobré? Chci koupit pro ženu :)
30.9.2018 13:04:45

Výměna
A to já se zase na prohození kopií těším.

Dobrá duše v domovher.cz

28.10.2018 19:26:18

Sólo 1. s scénář
Tak včera jsem si zkusil ještě sólo 1. scénář, abych si vyzkoušel jaká hra bude, když znám příběh po prvním zahrání. Musím říct, že to bylo trochu zklamání, celý scénář jsem odehrál za necelých 20 minut. Déle jsem tu hru připravoval a sklízel :-). Celý příběh se odehrál na 4 mapových dílkách. Měl jsem trochu smůlu (a nebo štěstí?) na to, že všechny důležité místa pro postup ve scénáři jsem měl vedle sebe. Trochu rozdílný zážitek byl ještě v tom, že jsem si vytáhl jinou herni postavu a narazil na jeden vedlejší event. Jinak to bylo stejné, jen vydestilované a kratší. Hru nehejtuju, jen popisuji svoje dojmy.

Trochu mě překvapilo, že u sólo hry není žádná kompenzace za bojové karty, které jsou při jednom hrači k ničemu. Sólo hra bude asi v dalších scénářích hodně těžká.

29.10.2018 08:01:56 | Upraveno autorem (porovnej)

korenar
Nema kazda FFG hra ten "proof of purchase" žeton ? myslim, že na nom je nejake označenie krabice nie ?

29.10.2018 20:46:50 | Upraveno autorem (porovnej)

2. scénář - 2 hráči
Tak moje smýšlení o Discoveru se trochu zase vylepšilo. Druhý scénář na stejné mapě přinesl úplně nový zážitek. Bylo to napinavé, nepředvídatelné a zároveň vtipné. Odehráli jsme to za necelé 2 hodiny. Přežily obě postavy Příběh fakt dobře udělaný. A ano, je opravdu nutné číst velmi pozorně i drobný text kurzívou.

S tím ale souvisí to, že nemám chuť ten stejný scénář opakovat. Možná s jinou herní skupinou, ale já už budu vědět, co dělat a jak se připravit. Takže spíše to vidím tak, že odehrajeme ještě 3. a 4. s scénář a krabice půjde do bazaru na výměnu. 5. scénář (deatmatch) nemám chuť ve dvou hráčích ani zkoušet, ale uvidíme. Jsem zvedavý co přinese za zážitky druhé prostředí.

29.10.2018 22:37:20

Známka na BGG
Zatím průměrná známka na BGG po 318 hodnoceních je 6,64. Když do pokročilého vyhledávání zadáte všechny hry, které vyšly v letech 2017 a 2018 a mají alespoň 300 hodnocení, tak zjistíte, že Discover je momentálně na 351. místě z 382 her. Moc přesvědčivě to zatím nevypadá.

*****
Too old to Rock'n'roll, too young to die.

7.11.2018 07:35:43

...
Ono to je trochu nefér srovnávat a dělat na základě toho soudy.

Hromada lidí to hodnotí za 1 s tím, že je to "incomplete" a obecně se jim nelíbí ten model unique game. :( Připomíná mi to hodnocení některých her, kde je desítky jedniček bez zahrání, protože je ve hře "appka".

Ta hra jako taková je naprosto v pohodě, funguje a není moc důvodů, proč ji nedoporučit minimálně k odzkoušení...

...................................................................
Redaktor Deskofobie a blogu Kubrt vs Deskovky

7.11.2018 07:51:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Nikdo nic nesrovnává a nesoudí
Takže za hate se už považuje i to, když někdo pouze napíše fakta? Jinak těch jedniček je na BGG pouze 20. Ale těch, co tomu dali hodnocení 6 a méně je 117 z 318, tedy 36,8%. A když bych vzal jako průměrnou známku 7, tak uživatelů, kteří hru ohodnotili 7 a méně je 52,2%. Navíc spousta uživatelů k tomu v komentářích napsala i mnoho jiných důvodů, než jen to, že je hra nekompletní.

Teď jsem patrně superhater, protože jsem si dovolil napsat další fakta.

*****
Too old to Rock'n'roll, too young to die.

7.11.2018 08:04:09

BuenoExcellente
Myslím že hlavní problém je, že sis spletl vlákno. Tady se píšou vlastní dojmy ze hry, pokud žádné nemáš, každý tvůj příspěvek zde je zbytečný. Jestli chceš rozebírat hodnocení na BGG, tak si vytvoř na to nové vlákno. Díky.

Jinak my jsme odehráli úspěšně 3. scénář a bylo to osvěžující, hlavně kvůli tomu novému prostředí. Mechaniky, jak hru vyhrát byly opět podobné, ale tentokrát jsme chytli docela pěkný příběh. Takže zatím jsem se hrou spokojený. Ještě odehrajeme 4. scénář a hra půjde na výměnu.

7.11.2018 08:25:48

BuenoExcellente
Tak já se zase chci zastat Buena, myslím si, že zakládat další vlákno, když jen zadá fakta a výsledky a odkaz na dojmy jiných hráčů z celého světa? Osobně naprosto souhlasím a mé osobní dojmy, zkušenosti a hodnocení se shoduje s hodnocením BGG.

Podle mě hra není nekompletní, hrát se dá, jen je to prostě průměr.

7.11.2018 08:48:23

...
Jakej hate a superhate? :D Já nikoho nehatuju. Já jsem ten poslední, který bude někoho hatovat.

Omlouvám se, pokud jsem se tě nějak dotkl. Chtěl jsem pouze poukázat na to, že 300 hodnocení ve chvíli, kdy jsou zatížena novým kontroverzním přístupem, není vypovídající vzorek. A pak napsal svůj subjektivní názor, že na hře jako takové není nic špatného, co by z ní dělalo mimořádně špatnou hru... :)
...................................................................
Redaktor Deskofobie a blogu Kubrt vs Deskovky

7.11.2018 08:54:49

Dicetower review
https://youtu.be/4amBLj2jKWQ
Tom Vasel to riadne vyhejtil

9.11.2018 21:43:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Vyhejtil?
Stále pro to nevidím důvod... Zahraný první scénář a za mě dobrý. Líbilo se i lidem, kteří nemají rádi koop, protože to není čistě koop. Obecně pěkně udělané, zpracované, funguje. Jsem zvědavý na další scénáře, mám objednanou krabici.

Jediné mínus a za mě fail jsou plastové figurky, které jsem čekal dřevěné. Jinak za mě supr příjemná hra.

9.11.2018 23:30:02

Nevidíte důvod pro hate?
Tak se zkuste zamyslet. Každá hra je "originál", tím pádem to, že ve vaší verzi bylo všechno super a scénáře byly zábavné, pro vás znamená, že hra je skvělá a každý, kdo napíše nebo řekne něco jiného je automaticky hater.

A vy jste jeho hru hráli? Jak můžete vědět, že zrovna v jeho verzi se nesešli ty nejslabší možné scénáře? Nebo jste tak naivní, že si myslíte, že všechny verze se povedly na jedničku?

Zrovna u téhle hry byste měli každému dopřát jeho názor, protože jste hráli úplně jinou hru než on.

*****
Too old to Rock'n'roll, too young to die.

10.11.2018 04:52:44 | Upraveno autorem (porovnej)

Bueno
Já nikomu názor neberu a zároveň nejsem utocny, ale stačí projít příspěvky. Má reakce byla reakci na poslední, kde je, že Tom Vasel
Hru slušně "vyhejtil". Poslední dobou bývají diskuze tady zbytečně vyhrocené, což je obecně škoda.

Když budete číst pozorně, zjistíte, že sdělují svůj názor na hru a jen podotýkám, že zrovna pro hejt, ano, v tomto slova smyslu, důvod nevidím.

10.11.2018 07:56:38

Kedrigern
Uprimne, ak to bola reakcia na mna, tak som ju velmi nepochopil. Len som tu pre zaujimavost postol recenziu od Toma Vasela, kde tu hru vobec nesetril a nemal velmi co chvalit. Osobne mi to tiez pripada ako pančovaný 7th Continent s podivnym biznis modelom. Proste nezajem.

10.11.2018 11:44:48

Regressiv
Ale to ti nikdo nebere, já jen napsal svůj dojem že hraní, jelikož jsem hru opravdu zahrál a nesoudim na základě recenzí a pocitů. Samozřejmě ne každému musí sedět.

10.11.2018 12:16:52

Otazka
Otazka je, ci sudit skôr podla recenzie a pocitov Toma Vasela, ktorý hru urcite tiez hral a nie jeden krat predpokladam, alebo ci dat na pocity a skusenost Kedrigenrna ktory hral hru 1x :) . Mna osobne hra vôbec nezaujala, už ked sa vravelo o unikatnosti a vymienani si, tak som vedel, ze pre mna to nic moc nebude..Ked už, v takých typoch hier má byt poriadny príbeh ako remeň, velky a mocný, čo ta ihned pohltí, čo tu zjavne chýba a jeho tam tak štipka. Inak je tá hra o čom? O objavovaní mapy? Ci o tých unikátnych súcastiach?

Mia san mia...

10.11.2018 13:43:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Tom Vasel je bůh
Omlouvám se, že se má nehodná mysl otřela o tohoto velikána a dovolil jsem si s ním a dalšími X tady, kteří neměli ani krabici v ruce, nesouhlasit :-D.

10.11.2018 14:12:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Souhal s Kedrigernem
Nejsi v tom sám, Toma Vasela nemusím, po několika jeho recenzích a názorech jsem zjistil, že má úplně jiný vkus na hry než já.

Já odehrál první scénář a 7th Continent jsem nehrál, takže nemůžu porovnávat, ale hra se příjemně hrála a přestože jsme tam udělali chybu, všem se líbila. Není to hra, kterou musím mít doma, ale kdykoli si ji bez problémů zahraju.

10.11.2018 14:23:48

@Kedrigern
Ja nevravim, ze tvoj nazor nemoze byt užitocny, ci niekomu prospesny, ale to iste plati aj pre nazor Toma Vasela. Len som poukazal, ze minca ma vzdy dve strany, kym vy hru ospevujete, dalsi ju hejtia... to je celé. Niekto má mozno podobny vkus ako Vasel, tak dá radsej na jeho radu, ako na radu niekoho z fora. Absolutne to nemyslim osobne na Teba, ale vseobecne..Napr. ja mám podobny vkus ako alladiex s joubcastu cize casto dam napr. na jeho rady a odporucania..

Mia san mia...

10.11.2018 19:39:16 | Upraveno autorem (porovnej)

dokonalý střed
Po několika hrách hru hodnotím jako dokonalý střed.

Ano není to asi ideální hra pro hard core hráče, ale zvládnou to v klidu i nováčkové. A i pokročilý hráč se pobaví.

Herní doba je taky střední. Ani nějaká několikahodinovka ani minutovka většina her měla něco kolem 1-1,5 hodiny. Taková ideální hra na večer po práci.

Příběhově to sice není nějaká legacy, nebo This War of Mine. Ale příběh vtáhne aniž by zatížil. A to že uhrajete dva scénáře a další až za měsíc ničemu nevadí.

Názor na provedení je dost subjektivní ale graficky se mi to líbí, komponenta po x hrách ještě drží nikde se nic netrhá neodlepuje.

Jedinné mínus bych viděl, jak už tu bylo řečeno, plastové figurky hrdinů :-D

Celkově prostě dokonalý střed a dle mého i ideální typ na vánoční dárek. Pokud někomu chcete něco dát a nevíte co hraje a co by ho mohlo bavit. Tak Tohle je přímo ta hra cco nováčka potěší a vtáhne ho k deskovkám, no a pokročilého hráče to taky neurazí.

PS:Bavme se tu prosím o hře, osobní věci si vyřiďte v jiném vláknu nebo v SZ. Díky

11.11.2018 08:22:45

Hejt aj od No Pun Included
https://www.youtube.com/watch?v=lmYHoyazLHA

21.11.2018 23:26:23

regressiv
Teď jde o to, jestli je to ještě "hate". Protože na BGG má hra momentálně 507 hodnocení a průměrnou známku pouze 6,28, což z ní dělá nejhůře hodnocenou hru s alespoň 300 hodnoceními, které vyšly v roce 2018. A pokud bych vzal hry, které mají alespoň 500 hodnocení, tak druhá nejhůře hodnocená hra má v tuto chvíli průměrnou známku 6,55, což už je dost velký rozdíl.

A tahle špatná známka se nedá svádět pouze na hatery, protože lidí, kteří dali hře známku 1, je všehovšudy 26, a z toho 20 bylo už první týden, kdy hra vyšla.

*****
Too old to Rock'n'roll, too young to die.

21.11.2018 23:56:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Známka 1 na BGG

Problém je, že známka 1 na BGG je absolutní nesmysl, zvlášť u téhle hry. Tady vážně pochybuju, jestli to někdo vůbec zahrál nebo prostě nenávidí systém Unique game, protože je to přece ždímačka na peníze a FFG si na nás zkouší nový business model ;).

Obecně vzato to není desítková hra, nicméně lepší před určitě, řekl bych i spíše nadprůměr podle toho, co jsem mohl zahrát. Příjemná neprekombinovana hra...

Btw. tady jsme na ZH a ne na BGG, ono je lepší si hru zahrát a hodnotit a nepřepisovatelné hodnocení, která jsem četl jinde ;)

22.11.2018 07:37:03

Kedrigern
Jenže i když odečteš všechna jedničková hodnocení, pořád zůstává průměrná známka 6,55, což hru vyšvihne o dvě příčky ve hrách z roku 2018, které mají alespoň 300 hodnocení (na třetí od konce) a mezi hrami, které mají alespoň 500 hodnocení se dostane na sdílené poslední místo.

A i když odečteš všechna dvojková hodnocení, stále je průměrná známka pouze na 6,81, což Discover posune na třetí místo od konce mezi hrami s 500 hodnoceními.

Jinak já v případě téhle hry nic nehodnotím, píšu pouze jasně ověřitelná fakta, která ať si každý vyloží, jak chce.

*****
Too old to Rock'n'roll, too young to die.

22.11.2018 08:00:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Albi: Slavné ženy (Brno)
Albi: Slavné ženy (Brno)
Akt. cena: 50 Kč
Končí za: 21 hodin

Offcanvas