Blood Bowl: Team Manager

xxxxxxxxoo hodnoceno 63x (Seznam vlastníků)

Blood Bowl: Team Manager - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy, Sport
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Jason Little
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Termin?

Nezahlidl nekdo na webu nejaky termin? Ja jsem mel za to, ze FFG to chteji vydat do Vanoc, ale zatim ticho po pesine...:(
3.12.2010 14:26:41

Recenze
Pro angličtiny znalé se na BGG objevily dvě velmi kvalitní recenze, tak se můžete kochat se mnou:
http://boardgamegeek.com/thread/684146/blood-bowl-team-manager-my-favorite-find-at-genc
http://boardgamegeek.com/thread/684309/blood-bowl-team-manager-best-game-i-played-at-ge

9.8.2011 12:00:47

Components Breakdown
Kucí a holky, je to tu! Drakkenstrike nám opět přináší nabušené Components Breakdown pro tuhle velice slibnou hru. Pochválen buď!
http://www.youtube.com/watch?v=HFL52T-u3k8
EDIT: Pravda, jak jsem ho shlédnul, tak už tak nabušené není, protože to dneska vzal celkem hopem, ale i tak jsou tam pěkné ukázky karet a jeho osobní názor na hru a její duhy i neduhy.

9.8.2011 13:34:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Pravidla online
FFG vystavila pravidla k této hře na své stránky, takže si všichni můžeme společně počíst.
http://www.fantasyflightgames.com/ffg_content/blood-bowl/images/BBTM_RuleBook_English_web.pdf

17.8.2011 12:40:18

DD

Essen
Tohle je hra kterou mam v hledacku pro letosni Essen. Jsem na to zvedavej.

17.8.2011 12:53:15

Essen
+1

17.8.2011 13:39:25

DD

Wishlist
Tak jsem prostudoval pravidla a vypada to celkem zajimave. Jeste v Essenu budu muset otestovat hratelnost ve 2 hracich a pote se rozhodnu zda to skonci ci ne v moji sbirce :o).

18.8.2011 15:39:48

to DD
Ve dvou to bude podobné karetní vojně a navíc ve dvou nejsou ve Spike balíku žádné headliny, jen samé turnaje, čím taky hra pozbývá na variabilitě a atmosferičnosti. Od hry dvou hráčů si opravdu moc neslibuju, tak si to vyzkoušej dobře. Tahle hra bude stavěná na 3-4 (ideálně 4).

18.8.2011 17:40:09

počet hráčů
pravidla jsem zatím nestudoval, ale stejně pořád to je Blood Bowl, což je warhammer fantasy americký fotbal a překvapivě i tento warhameří fotbal se hraje ve dvou družstvech (hráčích) proti sobě. Takže bych předpokádal, že to bude čistě pro dva. Nějak jsem si vůbec neuvědomil, že to je pro 2-4 :). Takže mi hlava nebere proč to je pro 3 nebo 4 hráče a proč to je dokonce pro 2 nějak osekané. Jedině, že by to s warhameřím fotbalem nemělo nic společného. Pro mě to je další zklamání, co se týče této hry :(. Ještě si prostuduju ty pravidla, ale moc tomu nedávám. Asi se z posledních FFG her budu těšit jen na GoW (který jsem původně vůbec nechtěl :) )

edit: na BGG to zatím (což je důležité slovo :) ) žádné NEdoporučení pro 2 nemá. Takže pravda bude asi někde uprostřed. Ale stejně, čekal jsem od toho docela něco jiného než to nakonec je. Myslel jsem že by to mohla být relativně náhražka figurkového Blood Bowlu nebo alespoň něco na ten způsob, jen karetní.

18.8.2011 18:37:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholder
Pravidla jsem necetl, ale normalni Bloodbowl je ve sve podstate take pro vice hracu, jelikoz ve dvou je liga omezena. Takze by to treba slo chapat tak, ze ti 4 hraci jakoby hraji ligu a jsou manazeri tymu, ktery provadeji celou ligou a nejde jen o jeden zapas.

18.8.2011 18:46:50

Termin
Bude to uz pred Essenem;) Ma to vylezt na zacatku rijna;)

18.8.2011 19:06:57

to Beholder
Je to přesně to, co jsi od toho chtěl, hra na manažera. Tím pádem tam nejde o fotbal, ale o to získat a nasadit ty nejlepší hráče na nejlepší zápasy, získat partu masérů, lajnových trenérů a podobných lidiček, kteří budou Tvoje hráče podporovat před i během zápasu a vyhrávat co nejvíce zápasů (a nakonec i Blood Bowl), aby sis získal co nejvíce fanoušků. Nejde vůbec o jeden zápas, ale o celou ligu (hra se hraje na 5 týdnů) a do jednotlivých zápasů každý týden nasadit ty správné hráče, aby trumfli protihráče. Není to o tom, že máš balón a musíš běhat přes hřiště, to se děje samo. Ty to jenom řídíš tím, že nasazuješ hráče a používáš různé trenérské taktiky. Každý týden se hraje navíc více zápasů a nemáš šanci ze zúčastnit všech, protože bys na to neměl dost hráčů, tím pádem to není ani o tom, že máš pořád stejné hráče a jenom je posíláš jinam, každé kolo máš k dispozici jen některé hráče z celého týmu (ostatní si asi léčí trauma z předchozích zápasů :-) ). Je to prostě metafotbal :-)
EDIT: Jo a další hráči jsou tam proto, abys nehrál pořád proti stejnému týmu. Jednou se Tvoji krysovití Skaveni v zápase potkají s orky (jeden hráč) a v jiném zápase zase s trpajzlíky (druhý hráč), jindy třeba s lidmi (třetí hráč). Jako ze života :-)

18.8.2011 19:16:38 | Upraveno autorem (porovnej)

sydo, kadaver
Aha, já myslel právě, že 1 partie = 1 zápas. No proštuduju si ty pravidla a budu možná chytřejší :)

19.8.2011 08:54:21 | Upraveno autorem (porovnej)

DD

Review
Tady je review od BloodBowl fandy.
http://boardgamegeek.com/thread/686184/a-review-from-a-total-blood-bowl-fan

Jinak co se 'nedoporuceni' pro dva tyce, tak na BGG zatim hlasovali 4 lidi :o)). Takze z toho nelze delat zavery.

19.8.2011 12:43:32

must have
Tak pravidla přečtena a je to jasný must have! Dost mě potěšilo, že z toho nakonec neni další deckbuilding, ale simuluje to skutečnej manažer. I na bgg jsem četl několik ohlasů od hardcore BB fanoušků, že prožitek z hraní BB se do TM podařilo do značné míry převést. Do BB jsem nešel, protože na to nemám (časově hlavně teda...) a tohle vypadá jako hodně slušná (méně náročná - finančně, časově..) náhrada.

Navíc fakt zbožňuju sveroamerický ligový soutěže (tedy i NFL = BB) a když jsem si četl dodatečná pravidla, jako např. "Abbreviated Season", kteréžto simuluje lockout v lize, tak jsem se musel fakt smát :D Už se nemůžu dočkat.

19.8.2011 14:19:52

halbarad
Ja jsem na tom podobne, na tohle se tesim od vyhlaseni;) Po vyhre Packers v Superbowlu to bude pro me dalsi hreb sezony;)

19.8.2011 17:39:24

DD
já z toho taky žádný závěr nedělal, právě naopak jsem zdůraznil slovo "zatím".

19.8.2011 17:45:36

...
Tak jsem si přečetl pravidla a vypadá to zajímavě, o tom žádná, ale bude to spíše takový náhodný filler u kterého asi můžeme skoro úplně vypnout mozek :). Jediné co ve hře můžu ovlivnit je to na který highlight/tournament půjdu a s jakými hráči + popřípadě použití nějakých upgradů. Jinak je to všechno random - přibírání hráčů je random (s tím mám nejmenší problém), přibírání hvězdných hráčů je random, přibírání upgradů je random + jsou tam ještě kostky :).

A ještě mi zatím hlava nebere, proč je tam ta úprava pro 2 hráče (zkrácení o jedno kolo a vyřazení všech deseti headline karet), úprava počtu highlights je pochopitelná.

No jsem zvědav jestli to zase risknu nebo vydržím na vyzkoušení :)

20.8.2011 16:09:48

to Beholder
To Tvé jediné rozhodování je ale to nejdůležitější na celé hře a to rozhodování není ani v nejmenším triviální a díky různým vlastnostem hráčů a upgradů dost taktické. Navíc dost záleží, v jakém pořadí budeš hráče do matchupů posílat a nikdy nebudeš vědět, na čem jsi a jestli by bylo třeba tam ještě někoho poslat a pojistit si vítězství, nebo raději poslat hráče jinam, abys podpořil jiný matchup. Připadne mi to v tomto rozhodování dost podobné Chaos in the Old World, kde je podobná struktura té příslušné fáze.
Získávání nových hvězdných hráčů a upgradů je sice random (a hodně lidí to na BGG kvůli tomu przní, i když převážně hru ani nehráli), ale je třeba si uvědomit, že velmi často nepřibíráš jen jednoho hráče/upgrade, ale několik a z nich si můžeš jednoho vybrat. Tím dostáváš další volbu, který hráč se Ti nejvíce hodí do týmu. Kostky jsou samozřejmě random, ale rozhodnutí, na koho budeš útočit (a samozřejmě v jakou chvíli útočníka zahraješ) dokáže tu pravděpodobnost ovlivnit (hážeš různým počtem kostek). Přibírání hráčů do ruky je zase ovlivnitelné vlastností sprint, která Ti umožní točit balík rychleji a vypadá to, že třeba wood elfi na tom budou mít založenou hru. Původně jsem i o Chaosu pochyboval, když jsem přečetl pravidla, ale hra samotná mě z toho pochybování hodně rychle vyléčila. Očekávám, že BBTM bude rozhodováním podobný Chaosu, akorát bude kratší, jednodušší, skladnější, ale taky samozřejmě méně strategický a méně hluboký. Ale komu to vadí? Když budeme mít chuť na Chaos, tak si zahrajem Chaos, když budem chtít něco lehčího, sednem k BBTM.
Jinak úpravy pro dva hráče taky nechápu, ale záleží hodně na tom, co bude na Headline kartách a turnajích, tak ten důvod teď nedokážu odhalit. Ale věřím FFG, že to mají protestované a tohle zvolili jako nejschůdnější variantu. Proto ani hru nevidím moc pro dva, bude to ořezávka a bude Ti moct prasit méně protihráčů :-)
EDIT: Počkej si, zahrajem v Korunce a uvidíš. Věřím, že budu mít pravdu, na takové hry mám čuch ;-)

20.8.2011 19:23:55 | Upraveno autorem (porovnej)

Kadaver
Zkusit to chci určitě, Warhammer fantasy můžu a určitě to nechci zavrhnout na základě přečtení pravidel. Ale zase musím na rovinu říct, že jsem od toho čekal trošku více náročnější hru.

21.8.2011 02:50:22

Vaselova videorecenze
http://www.youtube.com/watch?v=Ghtr2QbMKBg

6.9.2011 10:09:27

to Beholder
Jo, tak takhle nějak :-) Sice tam měl Vasel pár malých chyb a občas používal špatné názvosloví, ale jinak dobrý stručný popis hry. Na konci celkem jasný postřeh, že eurohráčům se to nebude líbit (s čímž plně souhlasím, příliš mnoho neznámých a neplánovatelných věcí), ale pro nás amerikánce to bude mňamka. Už aby to tu bylo!

6.9.2011 10:48:16

Kadaver
zajímalo by mě jak je to s angličtinou. Neviděl bych problém u schopností, těch určitě nebude milión a dají se přeložit bokem na zvláštní papír, který půjde aplikovat na každou kartu (a navíc se něktré nebo všechny určitě časem zapamatují). Horší je to se schopnostmi RESPONSE, které jsou asi u každé karty unikátní. Záleží kolik jich je u každé rasy. Jinak tam asi kromě response a schopností nic není že (když nepočítám ještě flavor text).

6.9.2011 14:52:34

to Beholder
Co jsem viděl karty na různých videích, tak tam byly opravdu převážně jenom předdefinované vlastnosti, které jsou i popsané v pravidlech (na kartách jsou taky stručně popsané pro přehlednost). Nestandardní text bude mít jen pár Star Playerů, takže bych neviděl problém s překladem na papír.
EDIT: Teď jsem si vzpomněl ještě na jeden problém. Angličtina se speciálním textem bude určitě na všech upgradech a pak samozřejmě na headlinech. Headliny jsou eventy ovlivňující otevřeně všechny hráče, takže tam je to v klidu, ale upgrady by mohly být problém. Po nadraftování upgradů jsou sice taky viditelné všemi, problém je při draftu, kdy je občas možnost vybírat z více upgradů a to se dělá skrytě. Na hru by ale nemělo mít moc velký vliv to, kdyby se upgrady ukázaly kvůli překladu a pak si dotyčný skrytě vybral jeden z nich.

6.9.2011 15:16:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Kadaver
nj na ty upgrady jsem úplně zapomněl :). A s headliny se stejně ( pro mě zatím nepochopitelně) ve 2 nehraje :(

6.9.2011 16:11:18

Termín vydání
Na stránkách FFG se kromě nového teaseru (a příslibu brzkého plnohodnotného traileru)
http://www.fantasyflightgames.com/ffg_content/blood-bowl/support/bbtm_ad_web.mov
objevil i termín vydání této hry, který je datovaný na 6.10. U nás bude asi kapánek později, ale snad ne o moc, takže se už můžeme těšit. A taky že se těším fest!

29.9.2011 10:56:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Charitativní aukce

Válka o prsten: Králové Středozemě - dobročinná
Válka o prsten: Králové Středozemě - dobročinná
Akt. cena: 1200
Končí za: 5 dnů

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Zaklínač old world - playmat CZ
Zaklínač old world - playmat CZ
Akt. cena: 4000 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas