Odesílání přes Zásilkovnu - samoplátci

Ahoj.

Nevím, jestli to sem patří, ale rád bych sem umístil návod, jak si objednat Zásilkovnu, coby samoplátce dopravného. Dotazy na správné objednání jsou zcela namístě, proto bych se rád podělil o návod, jak si dopravu správně objednat.

Modelový příklad: Prodávám hru Člověče nezlob se za 50 Kč. Kupující mi zaplatí jen za hru 50 Kč. Poté si Kupující sám objedná Zásilkovnu, kam si jen přeje, sám si ji zaplatí a mně jen sdělí kód.

Tento způsob přepravy preferuji z několika podstatných důvodů.

  1. Nemusí mi nikdo sdělovat své skutečné jméno, telefonní číslo, email a nebo adresu (Zásilkovna s dodáním na adresu).
  2. Nemusím řešit případně přeplněnou nebo uzavřenou pobočku a následný výběr jiné (zásilka na pobočku Zásilkovny / ZBox).
  3. Omezím riziko, že omylem zvolím jinou pobočku, než protistrana chce (missclick / obdobná jména).
  4. Reklamaci ohledně poškozené zásilky, vady při dodání, zdržení apod. si můžete vyřešit napřímo.
  5. Neřeší se, kolik za to ten druhý zaplatil.

 

Návod na objednání přepravy přes Zásilkovnu - SAMOPLÁTCE

Vše lze provést jen po přihlášení v aplikaci Zásilkovna v mobilním telefonu.
Já, PRODEJCE, jsem z ČR. Pokud je KUPUJÍCÍ taky z ČR, vybere v aplikaci v prvním kroku [PARAMETRY] možnost: "Země odeslání (ČR)", "Cílová země (ČR)". Pokud je KUPUJÍCÍ ze Slovenska, bude "Cílová země (SK)" atd.. Zboží z většiny aukcí bývá "Standardní zásilka do 5kg". Přesně to ale sdělí PRODÁVAJÍCÍ.
V dalším kroku [KOMU] v poli "Příjemce" vepíše KUPUJÍCÍ svoje jméno, svoje telefonní číslo a svůj email (možná trochu matoucí, ale je to tak).
V dalším kroku [KAM] si zvolí KUPUJÍCÍ, jestli chce zboží "Doručit na výdejní místo" (do Z-Boxu nebo na pobočku Zásilkovny) anebo "Doručení na adresu". V případě volby "Doručit na výdejní místo" si KUPUJÍCÍ zvolí pobočku nebo Z-Box, kde si chce hru vyzvedávat (např. místo blízké jeho bydlišti nebo které má po cestě z práce). V případě volby "Doručit na adresu" zadá KUPUJÍCÍ adresu, kam mu má hra přijít (např. adresa domů, do práce, k rodičům…).
V posledním kroku [SLUŽBY] si může KUPUJÍCÍ např. zásilku připojistit. Všechny služby jsou příplatkové a zcela dobrovolné! Po kliknutí na tlačítko "Souhlasím a pokračovat" bude KUPUJÍCÍ přesměrován na platební bránu, kde zaplatí buď ApplePay, GooglePay nebo platební kartou (dle typu OS telefonu). Jakmile bude za službu zaplaceno, zobrazí se kód pro odeslání. Ten stačí PRODÁVAJÍCÍMU napsat do zprávy a na základě toho kódu bude hra po zaplacení odeslána.

Obecné pravidlo: Zásilkovnu prosím objednávej až po odeslání platby (ideálně až po potvrzení přijetí platby PRODÁVAJÍCÍM). Kód pro odeslání je totiž platný jen 5 dnů!

15.6.2022 14:49:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Ono ale i když je to služba České pošty, tak posílat přes poštu a posílat přes balíkovnu je něco jiného a funguje to trochu jinak. I cenově i logisticky. Podle mě to tu dost lidí motá dohromady. Podle toho, jak říkají, že si musí chodit na poštu atd. Pro balík z Balíkovny se nemusí okolo pošty ani projít, pokud teda zrovna není vybraná pobočka (papírnictví,restaurace,atd.) přeplněná. Pak se to přesměruje na poštu. Ale tohle přesměrování v případě naplněné kapacity dělá i zásilkovna. To už je pak jedno, ta to také hází na debilní pobočku a ne na tu nejbližší.. Obě služby to mají  v tomto naprd.

6.6.2024 07:52:51

@Conan70 Je to služba pošty, která má úroveň identickou s poštou (v mém konkrétním případě tedy podstatně nižší). Objednáno bylo na adresu a doručeno bez upozornění na poštu. Takže nevím, jak bych balíček bez “projití kolem pošty” získal. ;-) 

Když se mi stalo, že byl problém s doručením na prodejnu, tak mi řidič Zásilkovny zavolal, kde jsem, že mi to hodí do rukou přímo, jak pojede okolo (stalo se více než jednou). 

Začínám mít podezření, že ti za propagaci platí. :D :D :D 

6.6.2024 09:42:47

@jankie Ne, vážně mi nikdo za nic neplatí. Jen píšu své zkušenosti. Já proti Zásilkovně nic nemám, jen mi přijde zbytečné platit za stejnou službu a stejnou úroveň kvality více, to platí nejen o doručovacích službách. Všude se řídím cenou, pokud to není na úkor kvality. A to mi tady prostě nepřijde. Holt mám jiné zkušenosti. Koneckonců dle diskuze nejsem sám. Tebe snad platí Zásilkovna za to, že shazuješ konkurenci? Také to tak vypadá :P

Mimoto jsi podle mně pochopil špatně můj původní příspěvek. Mně je jedno, jestli to lidem pošlu přes to či ono. Zásilkovnu u svých inzerátů mám samozřejmě jako možnost. Jen DOBÍRKU odmítám přes Zásilkovnu. Nebaví mě čekat na MOJE peníze 2 - 3 týdny, než se mi to uráčí poslat. Dobírku jedině přes balíkovnu, kde je to do 2 dnů vyřešeno, a nebo holt smůla a žádná dobírka…

6.6.2024 10:52:16 | Upraveno autorem (porovnej)

@Conan70  Aha, tak to jsem nepochopil/přehlédl. Čistě ze zvědavosti, kolik procent lidí chce dobírku? Já první balíček objednával přes net pirátské všechny díly Červeného trpaslíka v devadesátkách snad ještě, platba na účet. Od té doby stovky dalších balíčků, ale dobírku jsem nevyužil (to je placení při přebírání balíčku předpokládám). Taky se to asi platí navíc za zprostředkování.

6.6.2024 20:39:43

@jankie Ano, dobírka se samozřejmě platí navíc. U obou služeb je to plus mínus dvacka. Na Zatrolenkách ji myslím nikdo po mě nechtěl. Za prvé je tu systém hodnocení, tak je vidět, co jsem zač, za druhé pro nedůvěřivé je tu bezplatný safe trade. Ale na Facebooku to občas někdo chce, protože tam samozřejmě žádná hodnocení nemám. :)

6.6.2024 21:26:02

Jen se vratim k offtopicu s Balikovnou. Kdyz posilajici / eshop trva na balikovne a neexistuje zadna jina volba, vyberu si pro doruceni pobocku balikovny, kterou mam pred domem - Alzabox. Ale vzdy mi prijde omluvna SMS, jak je zasilka pripravena na jine vydejne. Jinymi slovy ji nechaji na poste jako kazdej jinej balik.

No nic, ja vyrazim a za dve hodiny jsem zpet!

16.7.2024 15:32:06

Vybíráme z Bazaru

Hostina pro Odina Norové (počeštěná německá verze)
Hostina pro Odina Norové (počeštěná německá verze)
Akt. cena: 199 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas