Místní aukce

Zdravím, 

jsem jediný, koho dráždí přístup zdejších přihazujících v aukcích, kdy čekají vyloženě 10 minut před koncem aukce a tím opět odložení o další den? Schválně jsem se koukal a přihazující jsou aktivní během dne, ale schválně nechávají příhoz na poslední chvíli. 

To se jedná o nějakou taktiku, jak ostatní přihazující otrávit? 

Týdenní aukce se tak už několikrát protáhla téměř na 3 týdny. 

 

14.3.2024 10:23:09

@jankie  To, jestli prodejce vydělá, nebo prodělá, i to zda je částka adekvátní, je na bazaru v aukci irelevantní.
Pro zaručené částky tu je varianta “Kup teď "

Tvé příklady nedávají smysl a postrádají racionální logiku. 
Jsou pouze směsicí tvých představ, buď jak jako prodejce vydělat, nebo jako neúspěšný kupující nebýt zhrzen, že tvůj konkurent v příhozech vydržel a koupil levně.

 

13.6.2024 20:00:38 | Upraveno autorem (porovnej)

@jankie “Možná tě to překvapí, ale dokáži to i já. V mém příkladu se to vydražilo za 300 místo 1600, tudíž prodejce tratil 1300, nezávisle na vyvolávací ceně.”

Řekněme, že člověk, co tu aukci vyhrál za 300, měl limit 350, takže kdybys vydržel přihazovat, aukce by skončila na těch 350 nebo o něco málo více (podle toho, kolik bys přihodil nad 350). Prodejce by v takovém případě netratil 1300 jen proto, že tvůj limit byl mnohem vyšší, tak prosímtě nepoužívej zavádějící (neřku-li přímo nesmyslné) argumenty.

13.6.2024 23:50:30 | Upraveno autorem (porovnej)

Mně se moc nezdá, že hra, která má potenciál se vydražit za 1600 by se vydražila jenom za 300..

14.6.2024 07:30:11

Úplně mimo. Co nový lidé? Dát třeba ať si napřed dají do měšce 100-500 než můžou přihazovat? Bohužel se mi stalo, že mi nějaký hn*p přihodil na xx aukcí a muselo se následně řešit zrušení, protože už se nikdy nepřihlásil..

https://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/mrhaa7-11736/seznam-her/prodej-5937/

14.6.2024 07:39:39

Vzhledem k tomu, že z měšce se platí poplatky a mecenášství, ne zakoupené hry samotné, tímto by se to nijak nevyřešilo. Naopak by to velmi (fakt hodně) popudilo spoustu lidí, kteří na bazaru nic neprodávají. Museli by do měšce fakticky uzamknout stokoruny, aniž by jim to k něčemu bylo.

14.6.2024 07:53:09

No bylo to myšleno pouze než chceš přihodit.. né že si každý musí nahrát koruny

https://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/mrhaa7-11736/seznam-her/prodej-5937/

14.6.2024 07:56:29

No… Dobře, ale to nic nemění na tom, co říkám. Chci přihodit, musím někam poslat stovky korun, které ale nemůžu reálně na nic použít.

V zásadě by to bylo placené ověření účtu.

14.6.2024 07:59:57

Já to asi nějak nepochopil. Tohle je bazar, na bazaru nelze “prodělat”. Prodávající si stanoví minimální cenu, za kterou chce prodat a s kterou by byl spokojený.

Pokud dá inzerát od 1 Kč, tak počítá s tím, že se hra může prodat třeba za 2 Kč, což je více, než chtěl, tak musí být spokojený, ne? Pokud prodá hru v hodnotě tisícovky za 2 Kč, no, tak sorry jako, měl lépe nastavit minimální cenu.

V čem je problém?

14.6.2024 08:11:03

@jankie  “Možná tě to překvapí, ale dokáži to i já. V mém příkladu se to vydražilo za 300 místo 1600, tudíž prodejce tratil 1300, nezávisle na vyvolávací ceně.”

Jak už psal @AlQuds - toto je naprosto nesmyslný argument. 

A pokud jsi byl za hru ochotný dát až 2000 a ona se přitom vydražila za 300, tak to spíš vypadá, že jsi ji zase tak moc nechtěl. Já chtít nějakou hru v bazaru za (pro mě přijatelných) 1500-2000, tak bych si ji rozhodně nenechal utéct, když je její cena 300 - rovnou bych přihodil třeba aspoň půlku či třetinu svého limitu, třeba 500.

Za sebe - zdejší systém aukcí je dobrý. Jediné, nad čím by se dalo uvažovat je revize těch minimálních příhozů a ideálně oddělit od sebe minimální částky pro CZK a pro EUR - pak by se daly příhozům v korunách nastavit vyšší limity.

14.6.2024 09:26:14

Jsem fanoušek stávajícího modelu aukcí. Na ZH jsem v aukcích prodal a koupil cca 100 her, bazar funguje skvěle. Dohazování na poslední chvíli jsem si samozřejmě několikrát všiml, ale nikdy mě to neurazilo. Ani jako kupujícího a jako prodávajícho už vůbec ne - to bych byl blázen, kdybych si stěžoval, že lidi přihazují.

14.6.2024 10:51:28

Z pohledu prodávajícího.

Prodával jsem hru, která mě vyšla cca na 2000 Kč. Vyvolávací cena 100 Kč.

Trvalo to místo 7 dnů asi 3-4 týdny. Každý přihazovali minimum vždy na konci dne = prodloužení o další den, zisk minimální.

Nakonec jeden z přihazujících zapomněl o víkendu  přihodit, aukce se tedy ukončila a celková cena byla okolo 180 Kč. (Pak mi to psal, že zapomněl)

Upřímně, to bych si ti hru radši nechal.

Zvlášť, když si vezmu, že mi za to asi před 3 lety nabízel někdo okolo 800 a já to nechtěl pustit, protože jsem do toho dal 2000.

A taktéž nechápu, vystavíte hru, ztratíte za to slot v bazaru, dáte to za 700. Nikdo to nechce. Tak to příště dáte za 500. Nikdo. Dáte to za 400. Nikdo. Dáte to za 100 a najednou se finální cena vyšplhá na 600. Takže vy na tom ztratíte x slotů na inzeráty, hromadu času čekání a defacto máte to, co jste chtěli původně. A tou hromadou času nemyslím pár dní. Ale několik měsíců. Když to dáte na 2 týdny, nikdo za celou dobu nepřihodí. Vždycky přihodí ke konci aukce a najednou ta aukce jede další měsíc.

Nevím, zda je to možné, ale to prodloužení aukce bych udělal v případě, kdy by systém zaznamenal, že se třeba během 5 posledních hodin udělalo xy příhozů, tedy ano, o tu hru je velký zájem. Pokud lidi přihazují stylem, že ráno tam hodí 5 Kč a pak vlastně má do druhého dne klid, tak na to kašle, ani to nesleduje, tak to o tu hru asi moc nestojí. A klidně ať ho někdo přehodí a aukce skončí ten den a on o to přijde. Něco chceš? Máš si to hlídat.

Fyzická aukce taky nebude sedět a čekat do dalšího dne, protože nějaký Franta támhle v rohu si skočil pro rohlík, protože přece může. Joo, sorry pane, měl jste tu být.

Tak asi takhle…

15.6.2024 07:42:53

mh

@Alvad Nechápu, proč jsi u hry, kterou sis pořídil za 2000 a nechtěl kdysi prodat za 800, dal vyvolávací cenu 100. To jsi měl dát těch 800, nebo spíš 1000. Nevím, co jsi očekával a na co si vlastně stěžuješ.

Pokud je to hypotetický příklad, tak je hloupý.

15.6.2024 08:25:20

@mh stejný případ jako s druhou zmiňovanou hrou. Za vyšší cenu nikdo nepřihazoval. Ztráta asi 5 slotů na inzeráty.

15.6.2024 08:33:02

To je těžký, pokud na hru někdo vyloženě nečeká, tak si lidi inzerátu nevšimnou. Leda tak poslední den dražby, protože procházet víc inzerátu lidi bavit nebude. Prostě jsi prodával hru, o kterou nebyl bůhvíjakým zájem, pouze jako nákup za výhodnou cenu. Když neprodáš za víc a nechceš prodat za málo, kolikrát lepší rok počkat. 

15.6.2024 08:46:52

mh

@Alvad Aha, takže problém nebyl ve způsobu fungování zdejších aukcí, ale v tom, že o tu hru nebyl zájem.

15.6.2024 09:52:32

Pokud si někdo představuje cenu, za kterou chce hru prodat, tak má dát “kup teď” a nastavit to na tolik dní, na kolik je ochotný čekat (3,5,7,14 dnů). 

Úplně nerozumím, proč by se měl měnit systém (který je zavedený a funguje dobře) jenom proto, že lidé tyto funkce nevyužívají, případně si neumí přiznat, že jejich predstavy o ceně se můžou lišit od aktuální poptávky. Diskuzi jsem si procetla a tyhle hypotetické příklady výše jsou opravdu úsměvné, jelikoz nepřináší žádný argumentační fakt, točí se pořád dokola a mají jednoduché řešení - z pohledu prodávajícího - nastavit alespoň minimální částku, za kterou chci hru prodat (a pokud se neproda, tak holt na bazaru nemá takovou hodnotu a smirit se s nižší částkou / kup teď ) a z pohledu kupujícího - přihodit na svou maximální částku a už neřešit, že mě někdo přehodí.

15.6.2024 12:53:27 | Upraveno autorem (porovnej)

A já zas nerozumím tomu, proč bych měl vše kupovat za své maximum. Jako by tady třeba nikdo nekupoval hry ve slevě, ale všichni jen za plnou cenu či lépe ještě dráž.

15.6.2024 15:17:50

@kkaarr ale však nemusíš kupovat za své maximum. Přihazuj po menších. Ale pak si nestěžuj, že to někdo dělá stejně a aukce se prodlužuje. ;)

Je to prostě možnost volby a je to super. Chci za menší peníze - musím mít větší trpělivost. A nemusí to vyjít.

Nechci čekat - bouchnu tam maximum. 

Vždyť je to úplně jednoduché.

15.6.2024 18:12:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Hele, já tu nehodlám opakovat eseje o automatickém prihozu, který by nikomu neškodil, a pouze by zvýšil komfort a urychlil dražbu. Bylo to tu vysvětleno už stokrát. 

15.6.2024 19:57:22

Startující částka je zajímavé téma. V minulosti jsem nastavil “férovou” startující částku, poslední dobou mé prodeje ale začínají na koruně, mám pocit, že je pak aukce živější a i když trvá déle, konečná částka je vyšší. 
I když naposled jsem se spálil, kdy jsem Archa Novu v obalech a s 3D insertem prodal za směšných 1400 (očekával jsem min 1900, doufal v ještě víc).

 

15.6.2024 20:13:10

Vybíráme z Bazaru

Dálava + 3D suroviny a doplňky
Dálava + 3D suroviny a doplňky
Akt. cena: 1300 Kč
Končí za: 8 dnů

Offcanvas