Zaklínač: Starý svět

xxxxxxxxxo hodnoceno 239x (Seznam vlastníků)

Zaklínač: Starý svět - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Łukasz Woźniak
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kooperativní hra a modifikace

Když odhlédnu od k tomuto stylu hraní uzpůsobenému rozšíření (Divoký hon), pokud bych chtěl co-op režim aplikovat na standardní hru, mám tam jeden docela zásadní nedostatek. 

Zaklínači nikam nechvátají, takže ledva naberou potřebné zkušenosti, všechna monstra na mapě hravě eliminují. 

Máte nějaký vlastní nápad, kterak spolupracující Zaklínače dostat pod tlak? 

8.4.2024 20:45:44 | Upraveno autorem (porovnej)

Rozšířením Divoký hon. To je jediný způsob, jak mě hra baví.

_______________________________________
Můj seznam her na prodej (pište SZ):
https://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/havelock-1536/seznam-her/na-prodej-3681/

8.4.2024 20:48:40

Bohužel měl jsem rodinnou zkušenost, každý si hrál na svém písečku a nikdo nikomu nepomohl. Výsledek. Divoký hon vyhrál. Hráli jsme ve čtyrech, obtižnost velmi lehká s Nithralem.

Po nějaké době jsem hrál s jinou partou ve čtyřech lidech. Řekl jsem si, že přitvrdím. Parta byla velmi kooperativní, tedy kromě jednoho slabšího článku. Jakmile se objevil ohař, ihned padl, stejně tak monstra.
Nithrala na nejvyšší obtížnost jsme dali celkem v pohodě. Jen jeden hráč (ten méně kooperativní) nepřežil poslední boj.

Dívoký hon je na 8 kol (7kol při 4/5 hráčích). Tudíž toho času opravdu moc není. Na tvém místě bych šel do nejvyšší obtížnosti a oznámil hráčům bez kooperace ohaře nesundáme a divoký hon si nás dá k večeři.

8.4.2024 20:59:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Mozno s rozsirenim Legendarny lov? V solo hre bezi pocitadlo kol, dokedy musis legendarne monstrum porazit, dalo by sa to aplikovat aj na viac hracov s pomocou nejakych house rules a rebalancu. 

Tu sa o tom bavili na BGG:

https://boardgamegeek.com/thread/2671233/legendary-hunt-is-begging-for-a-cooperativesemi-co

8.4.2024 22:19:56

Zrovna Legendární lov chceme prubnout a eventuálně pravidlově modifikovat příště! 

Každopádně odpočítávání kol, resp. předem stanovený čas pro splnění nějakého úkolu, jsme nedávno zkusili aplikovat pro hru dvou hráčů (stejnak už to ve větším počtu lidí asi nemíním absolvovat).   

Dali jsme si pro začátek limit 12 kol, během kterých se oba participující Zaklínači měli dostat k maximálnímu počtu trofejí, které přitom šlo získat jenom za boj se stále obtížnějšími monstry. 

Kooperativní herní vklad částečně vycházel z intencí Divokého honu, čili s možností výměny některých věcí mezi Zaklínači, potažmo s dílčím přispěním druhého Zaklínače v boji.  

Propříště chci zkusit další omezení v podobě karet akcí, které Zaklínači získají pouze za eliminaci monstra. Tady ale s tím, že si poté mohou sami vybrat kartu z balíčku, kartu s hodnotou korespondující s úrovní poraženého monstra :)   

9.4.2024 19:41:09

Pro zajímavost: 

fan-made Equipment Deck | BoardGameGeek

7.7.2024 22:15:00

@mart Jsem na tom podobně jako ty. Zaklínač sám o sobě je hodně casual hra, kterou můžu hrát ve dvou ve třech s kýmkoli i s novými hráči. Což je za mě na takovou značku málo. Ale. Hra poskytuje parádní herní materiál, který když jsi trochu zkušený hráč, můžeš využít a pomocí svých pravidel si ze Zaklínače udělat naprosto epesní hru. Neříkám, že je to tak správně, čekal bych toto od autora hry. Když nám ale autor dodal casual hru, jsem schopný si pozměněním pravidel udělat hru, která je zajímavá, napínavá a mrtě mě baví. A to i klidně v solu.

Některé nemastné a neslané principy hry jsem si houseruloval na “vyšší” úroveň a nyní jsem se hrou spokojený. Baví mě jí hrát solo a užívat si jí, jak jsem si to představoval.

25.7.2024 17:56:30

@Esorimmer Takže se musím ze zvědavosti nutně zeptat, k jakým že úpravám jsi/ jste ve hře sáhli? 

25.7.2024 18:13:39

@Esorimmer Taky by mě to zajímalo.

31.8.2024 22:27:21

Zaklínače ve více hráčích dle pravidel jsem hrál snad jen 3x a vždy to byla zdlouhavá nuda. Naopak sólo hra mě hodně bavila.

Takže se ženou hrajem ve dvou kooperativně na 7 kol. Do 7 kol musíme porazit monsta level 1,2,3. a pokud stojíme ve stejném městě můžeme si předávat peníze. Své tahy provádíme současně. Událost je stále za 1 kolo jen jedna ale na střidačku jeden čte druhý plní. Uznávám že hry byli snadné a takřka vždy jsme vyhráli.

Ale po zakoupení Legendárního lovu… Kdy k tomu všemu musíte porazit bose se hra stává plnohodnotnou. A pocit z vítězství je víc uspokojivý.

Proti bosovi bojujeme současně. První útočí vždy bos a útok platí pro oba hráče, poté útočí hráči a jejich zranění se sčíta.

Hra je díky tomu svižná a zábavna. (oproti originálu) Hru máme vždy do hodiny dohrátou a i když občas prohrajem hra nás moc baví.

 

1.9.2024 08:26:04

@Urbas Čili jestli to chápu správně, tak vy dáváte dvojnásobný dmg za 2 hráče, ale bossovi necháte stejný počet životů, jako by měl mít proti jednomu? To vás fakt baví, když je to pak lehoučké s prstem v nose?

2.9.2024 13:19:48

@Conan70  Po každém zabitém monstru(dle jeho úrovně) odhazujem karty 1,2,3. Takže na bose v 7 kole jdem s 10 kartama.

A ano jak už jsem psal. Hra nás takhle opravdu baví. Všem hardcore hráčům které naše úprava hry urazila se hluboce omlouvám. :D

2.9.2024 17:45:08 | Upraveno autorem (porovnej)

@Urbas Já naopak těmto lehkým úpravám her fandím, hlavní je přece zábava. A pokud někdo udělá při hraní chybu, tak se svět opravdu točit nepřestane. A jak už jsem psal, hlavní je zábava a ne stres nad “přesným” dodržováním pravidel…

2.9.2024 19:25:36

Ale mě to přece neurazilo. :D Hlavní je, že se bavíte. Já jen prostě od kooperativních her čekám výzvu, tak jsem se podivil nad tím, že se někdo chce věnovat hodinu svého života něčemu, kde je jistá výhra. To je vše. :)

Jinak souhlasím s tím, že zábava je to nejdůležitější a koneckonců v PC hrách je peaceful mód také z nějakého důvodu a také mě to nepohoršuje. :)

Stejně jako v těch PC hrách je super, když jde kromě klasického nastavení obtížnosti také vypnout a zapnout všechny možné detaily a parametry a tím si hru ztěžovat nebo zlehčovat tak je super, že Zaklínač je také dobře škálovatelný s těmito house rules a každý si tam najde to svoje. Jediný průser pak je, když to někdo moc zkřiví a pak to ukazuje někomu, kdo to hraje poprvé, aniž by ho upozornil, že je to úplně předělané. A ten nováček pak z toho má nějaký dojem, který ale nemusí korespondovat se skutečností. Navíc pak vznikají na herních akcích právě takto dohady, jak se co má hrát, protože každý to zná z domova jinak. V tom je to pak blbé. Ale dokud to zůstává jen doma v rodině, tak za mě super. :)

3.9.2024 08:31:47

Vybíráme z Bazaru

Podložka+vak pro Duna: Imperium+Iks+Nesmrtelnost
Podložka+vak pro Duna: Imperium+Iks+Nesmrtelnost
Akt. cena: 1600 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas