Thunder Road: Vendetta

xxxxxxxxxo hodnoceno 5x (Seznam vlastníků)

Thunder Road: Vendetta - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 75 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: závodní
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé: Old Dawg
Restoration Games
Autoři: Brett Myers
Brian Neff
Dave Chalker
Jim Keifer
Justin D. Jacobson
Noah Cohen
Rob Daviau
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Apocalypse Road vs. Thunder Road: Vendetta vs. Heat

je tu někdo, kdo by dokázal porovnat tyto tři hry a shrnout jejich hlavní klady a zápory? díky 

14.6.2024 08:46:08

Co dokáži říci, tak Heat je nejhráčtější s nejmenším podílem náhody, máš svůj osud nejvíce v rukou, můžeš taktizovat, etc.

Thunder Road je spíš bláznivá párty pařba, kde o hodně věcech rozhodují kostky. 

AR neznám.

--------------------------------------------------------------
Deskoherní překladatel, deskogeek a Magic: the Gathering veterán
https://www.facebook.com/thargeliondoupe

14.6.2024 09:59:12

Heat jsem nehrál, ostatní dvě ano. Thunder road - čistokrevný ameritrash, bezvadná zábava, rychle odehráno, umí vykouzlit neskutečné situace. Pokud se chcete bavit a moc nepřemýšlet doporučuji všema 10. 
Apocalypse road je přeskinovaný #Thunder Alley, kdy na strategické plánování pohybu je trochu nešťastně naroubované střílení a bourání (moc náhody a ani mi nedává smysl), snažil jsem se vymyslet house rules na střelbu a nárazy ale od té doby co mám Thunder Road jsem to nedostal na stůl, a proti je také hrací doba. U Apocalypse se mi libí pohyb a kdyby byla vyřešena střelba a bourání tak aby dávala smysl (dle použité zbraně a síla nárazu dle rychlosti auta) nebylo by to úplně špatné, ale takhle zbytečně dlouhá hrací doba a pro někoho i nudné (mě osobně se hra líbila, mým spoluhráčům už tolik ne). Když se sejdeme tak chtějí hrát tu hru s autama jak bourají ale ne tu nudnou. Asi tak :)

14.6.2024 10:29:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Já jen dám dojmy z Thunder Road - za mě super překvapení, moc jsem nečekal, protože obvykle nějaké závodní deskovky mě nějak netáhnou (to je skoro takové člověče většinou, komu to líp napadá, ten to vyhraje, to částečně platí i zde, ale zde to není moc o tom vítězi, ale o té srandě v průběhu hraní). 

Máme rádi ameritrash, ale ne vždy jsou hry kdy jdete proti sobě taková zábava - kolikrát vás spíš štve že vás někdo sejmul, tady mi to ale bylo jedno i když mi dvě auta vyřadili a třetím jsem vpálil do zdi a musel sledovat půlku hry ostatních, protože jsem se královsky bavil i u toho jak to nezvládá zbytek bandy :)


Hodně tam dělají ty žetonky náhodných událostí/bonusů/postihů na trati, kdy se řítíte rozjetý do cíle, říkáte si, vezmu ještě tady tu bonusovku, beztak mi to dá nějaký turbo… a místo toho vlítnete do betonové zdi :D
Navíc z té hry je fakt cítit takové to téma podobné filmům se Šíleným Maxem - prostě jedeš do cíle za každou cenu, nehledě na vlastní bezpečí a už vůbec ne na okolní závodníky a když už nemůžeš dojet, tak aspoň chceš vzít do pekla někoho s sebou :)
 

14.6.2024 10:50:15 | Upraveno autorem (porovnej)

přesně jak píše @Zaily, popíšu několik situací z vlastní zkušenosti už jsi před cílovou čárou a myslíš si že tě nic nezastaví a ejhle soupeři vybouchne auto, odletí šrapnel a trefí tě, tvoje auto se stane nepojízdné a koukáš jak tě jiný hráč předjede (v jiné hře by tě to možná naštvalo tady to spíš pobaví - záleží tedy na přístupu hráčů) taky se mi jednou stalo že jsem to v plamenech valil do cíle, poslední hod a ….. vybouchnul jsem. Další situace jak z filmové grotesky - rozjedeš to na rampu že skočíš a spadneš do díry hned pod rampou. Možná to takhle moc zábavně nevypadá, ale mám už pár her nahráno (cca 10), párkrát i 2 hry hned po sobě, vždy ve 4 hráčích a vždy jsme se královsky bavili.

14.6.2024 11:33:03 | Upraveno autorem (porovnej)

díky všem za odpovědi, počkám si tedy na Thunder Road v CZ, i když mě mrzí, že to nejde hrát ve více než 4 lidech

16.6.2024 15:55:10

@zobrazovatel S rozsirenim se da hrat v 5ti hracich. A bylo oznameno, ze vyjdou vsechny rozsireni.

16.6.2024 18:56:16

My to teď v pátek hráli v 6 a je to už moc velkej masakr 😄

4 optimální, v 5 nehrano, ale věřím, že to bude ještě únosné 

16.6.2024 21:14:34

KS verze Maximum Chrome jde hrát až v 6, také zatím nehráno, vždy pouze ve 4, takže nemůžu posoudit.

17.6.2024 06:43:08

Vybíráme z Bazaru

Věc: figurky monster
Věc: figurky monster
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas