Spící bohové

xxxxxxxxxo hodnoceno 90x (Seznam vlastníků)

Spící bohové - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 2500 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Lucky Duck Games
Red Raven Games
Autoři: Ryan Laukat
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Sólo a hraní

Ahoj, koukal jsem na nějaká videa, ale raději bych chtěl slyšet nějaké názory od vás.

Jaká je hra v sólu pokud někdo hrál. Nesejdu se z přáteli furt a na takto delší hru by to bylo na dlouho. Doma si sólo rád zahraji. Dá se to?

A hodně jsem četl že hra je na déle a je potřeba velký stůl kde to bude ležet. Jak je to udělané? Jako na nějaké scénáře/kampaně? Když už nechci večer hrát, dá se hra zabalit a druhý den vybalit tam kde jsem skončil a pokračovat? 

Díky

13.5.2024 10:23:38

  1. V sólu úplně v pohodě, zároveň to bude i o něco lehčí, protože máš všechny žetony rozkazů na starosti ty sám. Postavy jsou vždy ve hře všechny.
  2. Ano, hra mi zabrala úplně celý stůl.
  3. Hra nemá scénáře, ale otevřený svět, který můžeš dle libosti procházet, až se dostaneš k některému z více jak 10 konců. Pak můžeš hrát znova a prozkoumat třeba jiné lokace a dostat se k jinému konci. 3–4 průchody dáš, aniž by se ti to více opakovalo (z toho, co jsem četl, já mám za sebou jen jeden).
  4. Hra se dá uložit, ale musíš všechno pečlivě dle návodu sbalit. A protože rozložení stejně složení hry zabere docela čas, doporučil bych ji nechat na stole do té doby, než se dostaneš do konce, což může zabrat 13 až 20+ hodin; dle toho, kolikrát selžeš a s čím vším se setkáš.
  5. Ten jeden průchod mám právě proto, co jsem zmiňoval v bodech 3 a 4. Hra je skvělá, fakt jsem si to užil, ale nemám možnost mít hru rozloženou a po pár hodinách ji zase skládat se mi fakt nechce. Takže jsem si loni, když byla žena s dcerou pryč, nechal Spící bohy 4 dny na stole a zvládl aspoň jeden průchod. Je to zoufale málo, ale tady je třeba si ten čas (a prostor) prostě najít. Pokud třeba nemáš děti nebo máte velký dům/byt, kde můžeš hru nechat na stole, tak jdi do toho. Za loňský rok to byl pro mě nejlepší herní zážitek, navzdory tomu, že jem to hrál málo.

_____________________________________________
· šéfredaktor aktualit, schvalování a správa videí
· mám deskoherní IG kanál www.instagram.com/solo_boardgaming

13.5.2024 10:36:00

Jak píše Jonáš, hra je v sólu naprosto skvělá - až mám pocit, že byla primárně vymyšlena pro sólo a více hráčů bylo naroubováno dodatečně :-) 

Hra nemá scénáře, tvá posádka je “vhozena” do otevřeného světa, kde si můžeš víceméně dělat co chceš. :-)

Hru jsme zkoušeli i ve 4 hráčích, úklid probíhá tak, že je ve hře Lodní deník, kam si poznačíš poslední akci, poškození lodi, jaké karty měly postavy, zranění a pak každou postavu dáš zvlášť do pytlíčku. Je to celkem opruz a raději si to prostě celé nafotit na mobil. Nejlepší tak samozřejmě je mít možnost hru nechat rozloženou.

13.5.2024 11:04:51

mh

Já mám za sebou kompletní dva průchody: první zabral 8 partií (skoro 21 hodin, navštíveno 42 lokací), z toho 7x ve 2-3 hráčích a 1x sám. Druhý průchod už byl kompletně sólo a zabral 4 partie (12¾ hodiny, navštíveno 35 lokací). Jinak zrovna u téhle hry doporučuji pořídit si insert, který poslouží jednak jako krabičky na komponenty při hře a jednak pro rychlejší uložení a znovuobnovení rozehrané hry. Je fakt výborně vymyšlený a čas to výrazně urychlí.

Sólo se to hraje o trochu jednodušeji v tom smyslu, jak už tady zaznělo, že si o všem rozhoduješ sám a nemusíš se s nikým domlouvat. Stejně tak spoustu textu si čteš v duchu a ne nahlas, což je taky rychlejší.

Svět je otevřený, což znamená, že se rozhoduješ sám, kdy a kam se vypravíš. Na těch místech pak získáváš konkrétní úkoly, které se snažíš plnit a které ti určují, kam dále popluješ. Ale pořadí, v jakém je budeš plnit, a které úkoly splníš a které ne, to je jenom na tvém uvážení.

Součástí hry je mapa světa, do které si můžeš dělat poznámky, co kde je (dokonce bych to důrazně doporučoval), a na základě těchto informací se můžeš rozhodovat i v dalších průchodech (což je taky jeden z důvodů, proč byl druhý průchod kratší - už jsem věděl, kde jsou některé věci, nebo naopak, kde nejsou).

13.5.2024 11:54:42

Ty jo. Vše zní super a čím více mě hra láká. 

Jediné čeho se bojím je ten prostor a čas. Aby mi pak hra neležela ve skříni.

Jak psal Jonáš pokud nemám děti a velký dům, tak mám právě pravý opak. 2 děti a malý byt :D

Asi si udělám hernu ve sklepě.

13.5.2024 12:07:33

Hra je to super.. ale určitě ji nechceš skládat po každém hraní. Mám za sebou dvě kampaně každá cca 20 hodin. Druhou jsme měli cca na 4 sbalení. (Třeba 2x2 hodiny, pak sbalit.. )

13.5.2024 23:23:00

Se skládáním dost pomůže slušný insert. Třeba ten od @spartik (hermana).

14.5.2024 12:22:53

Rád bych se dostal k tomu insertu, ale hintů je málo - nebo nechápu. Prosím, odkaz na insert/y.

26.6.2024 13:24:36

Já mám doma tenhle insert od Hermana:

https://www.insertyherman.cz/product/insert-spici-bohove/

---
Pomáhám s překlady pro Fox in the Box a testováním her pro Ion Game Design.

26.6.2024 13:28:42

Vybíráme z Bazaru

Pravěk CZ
Pravěk CZ
Akt. cena: 659 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas