Robinson Crusoe: Dobrodružství na Prokletém ostrově

xxxxxxxxxo hodnoceno 351x (Seznam vlastníků)

Robinson Crusoe: Dobrodružství na Prokletém ostrově - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 75 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Čistá pravidla

Je tu fakt mrtě příspěvků ohledně chyb v českých pravidlech. Zkusím stručně. Hru jsem si koupil asi před týdnem u Albi. Nevím, kolikátý je to dotisk, ale jsou pravidla v krabici už v pořádku? Případně Albi má na stránkách nějaká pravidla ke stažení. Nebo jsou v pořádku jedny ze dvou tady nahraných?  Pokud ne, existují nějaká taková ke stažení? :) Když už ne, na které zásadní chyby si dát pozor? (čárky ve větě nemyslím :) Samozřejmě jsem si koupil v češtině i rozšíření. To je na tom podobně?

26.6.2024 01:43:19

Od dotisku jsou pravidla v pořádku, asi se to pozná podle tvaru surovin v prvním vydání jsou žluté kostičky v druhém mají tvar banánů.

26.6.2024 04:33:22

Tak takhle jednoduché to není… Mám vydání s banány a pravidla mají (jak vidno z vedlejší diskuse) nedostatků mnoho. Na druhou stranu se to podle nich naučit dalo vcelku obstojně…

---------------------------------------------------------------
překladatel deskovek na volné noze a ZOD club member

26.6.2024 06:14:23

Ani ty poslední, co vím, nejsou zcela v pořádku. Taky jsem se to učil v kombinaci CZ pravidla a fóra na ZH/BGG. A vím, že jsem si tam něco dopisoval tužkou, něco není totiž zcela jasný, třeba ohledně mapy, kde tuším mate slovo dílky místo hexy, což člověk pocítí ve druhém scénáři při pokládání žetonů mlhy.

_____________________________________________
· šéfredaktor aktualit, schvalování a správa videí
· mám deskoherní IG kanál www.instagram.com/solo_boardgaming

26.6.2024 08:09:28

Děkuju za reakce, ta záměna dílky-hexy se bude hodit. Máte ještě nějaké vyloženě zásadní chyby v pravidlech, které stojí za zmínku? Jak je na tom pravidlově to rozšíření?

26.6.2024 12:23:57

Mě přišlo,  že v nejnovější verzi již nejsou chyby. Spíš jsou místy chaotická a hůř se s nimi pracuje. To není vinou Albi, ale většiny pravidel od Ignacego a Portal games (hry mají super). Určitě bych používal během hry nápovědnou kartu tahů. A še bod po bodu, jak je to v nich. Tam je vše a správně.  

26.6.2024 15:52:19 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Game of Thrones: Westeros Intrigue EN
Game of Thrones: Westeros Intrigue EN
Akt. cena: 10 Kč
Končí za: 10 dnů

Offcanvas