Pochmurný kraj

xxxxxxxxxo hodnoceno 21x (Seznam vlastníků)

Pochmurný kraj - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–3
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
Czacha Games
Off the Page Games
Autoři: Jay Cormier
Shad
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kdo z koho?

Zdravím,

přemýšlím, že bych dal dal Pochmurnému kraji šanci, ale aktuálně váhám, jestli nejít i do Zaklínače: Starý svět.

Zaklínače už jsem jednou hrál ve 4, mám nějaký ponětí o tom, jak funguje a vlastně to bylo celkem OK, ale mega dlouhé.

Zároveň ale máme doma Root, a Pochmurný kraj mě zaujal svou asymetričností a designem, ale trochu váhám, jestli to není Rootu hodně podobné a hlavně jsem Pochmurný kraj ještě nehrál. Nicméně z gameplayů to vypadá dost zajímavě, ale někde jsem četl, že umí být nevyvážený.

Doma hrajeme spíše ve 2, ve třech a čtyřech spíše sporadicky. Tak přemýšlím co s tím, máte nějaké doporučení? Díky za názory

4.7.2024 18:19:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Herně je, po zahrani jedné hry Kraje a několika Zaklinače, lepší Kraj. Zaklinač dělá příběh, ale herních rozhodnutí tam vzhledem k délce moc zajímavých za mě není. I ostatní ve výsledku nejvíce na Zaklínači bavil poker a sem tam vtipné události na kartách.

Root mám jinak nahraný hodně, pokud vás baví ten, tak herně dává smysl Kraj. 

4.7.2024 21:29:07

Fao

Pochmurný kraj má velmi dobrou hratelnost i ve dvou, takže můžu jen doporučit.

4.7.2024 22:12:26

@Tesmaker 

Moje dojmy:

Hra je primárně v topu ve dvou hráčích. Bohužel ano, Ochránci se zdají nevyváženou frakcí a k tomu aby ostatní frakce byly vyrovnané je potřeba nahrát hodně partií aby se to srovnalo, ale i tak občas přijde totální poděl. Ale můžeš hrát Rodinu vs Kami a na ochránce se vyprdnout a měli by být všichni v pohodě. Ale je to o lidech

Ve třech to má pořád solidní potenciál, jen to trpí na to, že to musí hrát lidi co tu hru umí. Především třetí hráš za Hester potřebuje hodně dobře vědět o co jde. 

U hry je docela dlouhá učící křivka a pravidla občas umí pěkně zamotat hlavu. Je dost snadný udělat chybu.

Ale i přes tohle všechno, já tu hru prostě miluju. Pokud zahrajete vyrovnanou partii tak ten pocit ze hry je BOMBA!!!

Takže pokud to chceš primárně jako duelovku (což ROOT není) a případně hru pro 3 hráče, tak do toho běž. Litovat nebudeš ;)

 

5.7.2024 12:49:46

Moc díky všem za názory!

Právě mi ten Kraj přijde zajímavější než Zaklínač, byť to může být dobrá hra, ale přijde mi, že tam je nutné trochu pracovat i s rozšířeními, aby to stálo za to. 

Na Kraji mi přijde zajímavá právě ta variabilita a různé postavy.

Díky! :)

5.7.2024 14:20:24

Vybíráme z Bazaru

Inventions (EN verzia)
Inventions (EN verzia)
Akt. cena: 5 €
Končí za: 2 dny

Offcanvas