Pátek - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–1
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: Friedemann Friese
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Chyba v českých pravidlech

V českých pravidlech je chybně přeložen text pro karty stárnutí s efektem -1 zdraví a -2 zdraví. 

Hráč musí zaplatit zdraví po skončení boje, ať už ho prohraje či vyhraje (tedy nikoliv za podmínky, pokud boj vyhraje, jak je chybně v pravidlech uvedeno)

6.6.2024 08:14:30

Ano, je to tak. To, že se karty stárnutí vyhodnotí vždy je v českých pravidlech řečeno na straně 7 dole a znovu v prvním odstavci karet stárnutí na straně 16. Popis karet stárnutí -1/-2 zdraví jen dovysvětluje, že o zdraví přijdete, i když boj vyhrajete a toto ztracené zdraví nemůžete použít na odstranění karet. Toto je shodné i s poslední verzi anglických pravidel z roku 2022. 

7.6.2024 23:15:07

@Mirda-ta v českých pravidlech na str. 7 je pouze řečeno, že mi karty stárnutí škodí a musím je použít. Na straně 16 je zopakováno, že jejich efekt musím použít. Dobře, jsem na konci prohraného boje, jdu použít efekt karty stárnutí - ten ale říká “Pokud vyhrajete boj, musíte zaplatit…”

Z toho jednoznačně vyplývá, že pokud jsem boj prohrál, tak se mě ten efekt netýká. Tvé vysvětlení nijak neospravedlňuje chybu v pravidlech. V anglických pravidlech je u tohoto efektu napsáno 

“At the end of the fight you must pay 1 (additional) life point to the reserve, even if you win the fight. You cannot use this life point to destroy one of the drawn fighting cards!”

Když to přeložím do češtiny:

“Na konci boje musíte zaplatit 1 žeton zdraví navíc do dodatečné zásoby, a to i v případě vyhraného boje…”

Trošku rozdíl od české podmiňovací věty “Pokud boj vyhrajete, musíte zaplatit”, nezdá se ti?

25.6.2024 17:15:38

Také mi formulace v českých pravidlech “Pokud boj vyhrajete” přijde nešťastná.

Předchozí věta na stejné straně “Pokud kartu stárnutí zničíte nebo odstaníte za pomoci jiné karty stárnutí…” rovněž. Mělo by tam být “nebo odstraníte za pomoci jiné zvláštní schopnosti”.

6.7.2024 23:48:01

Vybíráme z Bazaru

ZOMBIES!!! second edition
ZOMBIES!!! second edition
Akt. cena: 150 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas