Nemocnice - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3–6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 40 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: INFINITE MedStyle
Autoři: Matěj Samec
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Tak jsem si otevřel krabici a po letmem prohlédnutí mi nejdou na mysli některé věci. 

Karty s efektem, že nejdou zahrát, když ve hře není nějaké oddělení? Proč tam prostě není jen, že pozitivní efekt se projeví (zbavite se pacienta) a negativní se neprojeví, protože není ve hře dané oddělení. Asi udělám první house rules.

V prvních dvou kolech nelze vyhrát nebo prohrát. Proč tam teda není nějaké počítadlo kol?

Hra končí například i když dojdou pacienti, nelze umístit nového na hrací plán. To znamená, že schválně ve svém tahu zaplnim ostatní oddělení, abych hru ukončil? Zajímavé, uvidíme v praxi. 

Hráč ARO jede poslední, takže se musí přemístit, aby byl za začínajícím hráčem. Nebylo by lepší, kdyby prostě začínal hráč, který je polevici od hráče, který dostal oddělení ARO?

Na co je v krabici tolik figurek a kostek pacientů? To se počítá, že to lidi tak rychle poztraceji? Mohli trochu šetřit komponenty a mít nižší cenu hry. 

A ta jediná chudera kostka, se kterou se bude házet nejvíc je jen jedna a ještě obyc. Tam by sluselo ji udelat special, aby měla symboly horší lepší než sudé a liché. 

Mno, nekrituzuju, jen jsem se podíval poprvé do krabice a na pravidla. 

Aspoň že karty vypadají super a dobře čitelné, ať teda jenom nehejtim ;) 

 

6.2.2024 14:20:15

@Tormentr Děkujeme za komentář i za dotazy. Zkusím na ně odpovědět tady a s dovolením některé přidám i k nám na web mezi často kladené otázky.

1. Karty pro specifické oddělení opravdu nejdou zahrát, pokud to oddělení není ve hře. Ale je to schválně, protože 1) pokud oddělení není ve hře, nutí to hráče více točit karty a zároveň to o něco ztěžuje hru v momentě, kdy hraje méně hráčů (a je tedy méně soupeřů, proti kterým hrát => hra je o trochu jednodušší) a 2) když hraje více hráčů, tak to přidává hře na rozmanitosti. Kdyby zůstával pouze pozitivní efekt karty, bylo by to moc jednoduché. 

2. Počítadlo kol je dobrý nápad, třeba ho časem přidáme :)

3. Ano, může se stát, že hráč vyhraje tím, že si sám sobě přidává (nebo zhoršuje) pacienty.

4. Hráč ARO se nemusí nikam přemístit (proto lze karty oddělení na herní plán poskládat libovolně). Opravdu začíná hráč po levici od ARO. Zkusím to lépe formulovat do pravidel. 

5. Figurek máme v krabici více kvůli chybě ve výrobě, v další várce bude už jen jedna pro každé oddělení. 
Kostek pacientů je ve hře schválně 65 - je to takový počet, aby byla hra přiměřeně dlouhá.

6. Házecí kostka stačí jedna, předává se podle toho, kdo je zrovna na tahu. Symboly zlepšení a zhoršení jsou dobrý nápad, budeme na to myslet v budoucích verzích hry. 

Snad jsem odpověděl nějak srozumitelně, klidně pište další dotazy, rád na ně odpovím :) Ještě jednou díky!
Matěj Samec

29.2.2024 16:25:59

Vybíráme z Bazaru

Nidavellir
Nidavellir
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 21 hodin

Offcanvas