Horus Heresy - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–2
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 135 min (reálná data)
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Jeff Tidball
John Goodenough
Rok vydání: 2010
Dostupnost: neznámá
Sdílej: Facebook

Oprášení scénáře BaB

Autor: laredo | 4 hodiny 0 minut | 22.1.2011 | 3

Hra: Horus Heresy

Hráči: laredo a 1 neregistrovaný

 

Po půl roce jsme s kamarádem zase oprášili (ne)znalosti HH a zahráli si úvodní scénář (Brother against brother), ale tentokrát už s větším know-how než při úplně první hře a navíc také už s dostupnými FAQ (červenec 2010).

Tento scénář má nevýhodu (teda jak se to vezme) v tom, že už za hráče provede rozmístění jednotek do jednotlivých oblastí mapy. To může být pro trochu znalejší hráče (hlavně Chaosu) trochu handikep, ale proč si nezkusit zaimprovizovat.

Já se ujal sil Chaosu a už úvodní fáze korupce a bombardování pro mě dopadly velmi dobře (dobře zamíchané karty bombardování). Téměř 2/3 korumpovacích testů bylo pro Chaos úspěšných a bomby notně pochroumaly 2 Titány i 2 tanky u jižní továrny.

Pak už jsme se pustily do samotné hry. V prvním „tahu“ jsem si mohl vybrat, kterou svoji výsadkovou skupinu uklidím do bezpečí (myšleno z počátečních jednotek na přístavech v levé polovině mapy). Přesunul jsem Mortariona a pár jeho věrných z SZ přístavu do bezpečí blízké věže, kde zkorumpované síly odvedly svou práci, zatímco Angrona a jeho věrné jsme nechal hlídat JZ přístav.

Imperiální síly v okolí JZ přístavu se do toho po chvíli pořádně obuly a chudák Angron musel ustoupit, neboť protivník byl příliš silný (podpořený téměř kompletní kapitulou White scars i s jejich Khanem). Ale hlavně, že hrdina přežil, jeho jednotky byly jen kanonenfutr. Přesto jsem (zatím) přišel o JZ přístav.Hra pokračovala dál. Koexistenční bitvy buď likvidovaly Imperiální síly, nebo nechaly pomřít ty zkorumpované.

V JV přístavu se brzy vylodil (konverzní) Fulgrim i s osazenstvem – nikdo ho přitom neohrožoval, neboť sousední věž s laserem už byla v rukou Chaosu. V této části mapy bylo relativně vylidněno, takže Fulgrim se zde víceméně nudil.

V SZ přístavu se později vylodily další síly pod vedením Red Magnuse. Neprozíravý a nepříliš silný útok Rogala Dorna je sice na chvíli z přístavu vytěsnal a Magnus musel ustoupit, nicméně můj následný protiútok podpořený Mortarionem zase vrátil Dornovy pochroumané mariňáky zpátky do paláce, kde začali.

Sanguiovi mariňáci se i se svým vůdcem přesunuli do V části paláce a posílili obsazení SV přístavu, který nehodlali vydat za žádnou cenu.

Mariňáci White scars i se svým vůdcem krváceli v JZ přístavu a okolí, kam se brzy dostavil Horus osobně. Pak už Chaos zase ovládal 3 přístavy, přičemž počítadlo iniciativy už bylo ve druhé polovině (tj. umožňovalo Space victory). Císař viděl, že je situace je vážná a vzhledem k tomu, že Horus opustil Mstivý přízrak, tak se osobně ještě se svou ochrankou zapojil do bojů v JZ části bojiště a při své cestě za Horusem zaháněl síly Chaosu pryč či je likvidoval.

Horus po kumulaci a rozmístění sil v JZ části mapy pomalu dostává Císaře do kleští. Císař se se svou stráží opevňuje v jedné věži a vedle něj zaujímá pozici generál Fabrikátor se 2 mariňáky. Já už si brousím zuby, jak s Císařem zatočím. Bohužel karta událostí Sky fortress rise mi císaře vyfoukla rovnou před nosem a přenesla ho (dle kamarádovy promyšlené volby) do oblasti SV přístavu, kde už byl Sanguinius se svými věrnými mariňáky, a kde se všichni s pomocí adepta mechanika řádně opevnili (tedy v souboji -2 na mé poškození, +2 poškození pro ně a výměna až 6 karet díky Císaři).

Čas ke konečnému vítězství Aliance (tj. přežití) se krátil a mě mrazilo při pomyšlení, že jak rychlé dobytí posledního (čtvrtého) přístavu, tak zničení císaře (tamtéž), bude zhruba stejně těžké a možná se to ani nemusí v časovém presu povést.

Nicméně s využitím 2 karet událostí Titans stride the Earth jsem dokázal (zadarmo) přesunout Hora, Mortariona i jejich četný doprovod až k opevněnému SV přístavu a během 2 bitev se mi podařilo císaře zabít (po vyšachování 4 jeho jednotek do okolních oblastí – 2 mariňáci a 2 císařské stráže). Ukazatel iniciativy se nacházel jedno políčko před koncem :-).

Nicméně pokud by mi přišly horší karty, nejspíš bych prohrál, protože císař by těsně přežil a v odvážném gambitu jsem (poněkud neprozíravě) úplně vyklidil SZ přístav, abych měl víc jednotek (a tedy karet) pro boj s císařem. Sice bych ještě stihl provést jeden útok na jeho znovudobytí (abych ovládal všechny přístavy místo císařovy smrti), ale síly by byly velmi vyrovnané a šance tak 50:50.

Jen pro zajímavost jsme tu bitvu o SZ přístav zkusili zahrát a opravdu se mi v ní podařilo vyhrát (o jeden zásah :-)). Takže i kdybych neporazil císaře, dobyl bych alespoň všechny přístavy.

Každopádně šlo o partii napínavou až do konce. Třebaže HH není hrou, kterou byste si zahráli každý víkend, přesto se vám odmění za čas strávený u ní velmi pěkným herním prožitkem (taktické a dopředné uvažování, okořeněné i nemalou porcí náhody).

Odehráno v: Dolní Dobrouč (Okres: Ústí nad Orlicí)

Komentáře

..
hustee! kolka epika..! (:ech az zavidim;)

28.4.2011 17:52:10

Vybíráme z Bazaru

Glory a Game of knights
Glory a Game of knights
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas