Horníci impéria

xxxxxxxooo hodnoceno 18x (Seznam vlastníků)

Horníci impéria - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Tim Armstrong
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Upřesnění na kartě dolu - Terakotová jeskyně (061)

Na kartě je uvedeno:

Získejte 2 mince za každou odlišnou frakci sousedící s touto kartou. Uvádím zde pro jistotu i originální text „Gain 2 coin for each different Faction adjacent to this one.“, abychom nebyli nařčeni ze špatného překladu.

Na kartě se vyskytuje frakce Japonců, takže se dá logicky předpokládat, že pod pojmem „odlišnou“ se míní ostatní frakce. Nicméně podle oficiálního vyjádření Portal games se to má takto:

Odlišný = jedinečný! Díky tomuto vysvětlení se má věc tak, že můžete mít vedle této karty další kartu Japonců a přesto za ni získáte 2 mince. Vzhledem k tomu, že se vedle každé karty může vyskytovat 6 karet různých frakcí (Atlanťané, Barbaři, Japonci, Egypťané, Římané, Skotové), tak můžete celkově získat 6x2=12 mincí. Samozřejmě pokud máte více karet jedné frakce sousedící s kartou Terakotová jeskyně, jednoduše si danou frakci započítáte jenom jednou.

16.2.2024 16:00:26 | Upraveno autorem (porovnej)

@Azifaral díky i za toto.

Nevím proč, ale nějak automaticky jsem bral sousedící jenom ve stejné úrovni dolu… Dávám si facepalm…

A s těmi frakcemi je to celkem slovíčkaření, tak ještě, že to vysvětlují…

__________
Shadowant
hráč a sběratel

16.2.2024 18:27:27

Tak to jsem to hrál dobře. :)

_____________________________________________
· od ledna 2024 admin sekce Novinky
· mám deskoherní IG kanál www.instagram.com/solo_boardgaming

16.2.2024 18:27:41

@shadowant Tak ony k tomu svádí ty jednotlivé řady, že mám pocit, že ty nahoře a dole nejsou sousedící. 

Já ještě projdu celé forum na bgg a pak jej monitorovat a když se něco vyskytne, tak to tady dám. 

16.2.2024 18:49:25

@Azifaral no právě…

Díky!

__________
Shadowant
hráč a sběratel

16.2.2024 19:12:22

Vybíráme z Bazaru

Panovník - nové
Panovník - nové
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas