Horníci impéria

xxxxxxxooo hodnoceno 18x (Seznam vlastníků)

Horníci impéria - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Tim Armstrong
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nepřesnost na cz desce hráče u akce postup

Ahoj, všimla jsem si díky diskuzi na bgg, že správně má text akce postup na desce hráče znít “…k postupu AŽ o 2/5 polí”. Jedná se tedy o variantu tohoto efektu, kdy si můžete zvolit postoupit i o méně polí, než je uvedený počet. Je to na bgg vidět na fotkách eng i pl verze a vyplývá z této diskuze:

https://boardgamegeek.com/thread/3159218/can-you-choose-advance-less-spaces-you-are-instruc

 

8.2.2024 20:10:53

Tyjo, dobrý vědět, to je docela zásadní chyba měnící hratelnost (trochu k lepšímu…). Samozřejmě, že jsem volil jen 2, nebo 5 dle CZ textu. A fakt mě nenapadlo to porovnat s ENG verzí… ach jo. :(

_____________________________________________
· od ledna 2024 admin sekce Novinky
· mám deskoherní IG kanál www.instagram.com/solo_boardgaming

8.2.2024 20:20:11 | Upraveno autorem (porovnej)

Díky moc @lucians! To je velká změna v možnostech rozhodování.

Jak píše @Jonash, vždy jsem to bral pevně, protože na jiných efektech je postup až o…

Začínám mít dojem, že ta hra byla vytisknuta až moc rychle…

__________
Shadowant
hráč a sběratel

9.2.2024 00:49:49

@shadowant Ne, moc rychle opravdu vytisknuta nebyla, ani jsem to neodfláknul…

Prostě jsem udělal malou, ale bohužel herně kritickou nepřesnost, za kterou se upřímně omlouvám. Zkusím zjistit možnosti, jak to co nejlépe napravit. 

--------------------------------------------------------------
Deskoherní překladatel, deskogeek a Magic: the Gathering veterán
https://www.facebook.com/thargeliondoupe

9.2.2024 08:44:23

@Caranthir Ono naštěstí se to dá dobře zapamatovat, důležité je, aby to lidi věděli. Protože herně to může být (a bude) stěžejní. Já psal Míše Kučerové, ať to info předá Blackfiru ke komunikaci. Jinak jsem to dal vědět všem tuším pěti známým z IG, o kterých vím, že hru mají. Samozřejmě jsme to všichni hráli chybně dle CZ překladu. :( A třeba u mě to je jedna z věcí, která mi může lehce vylepšit jinak spíše vlažné dojmy. Protože člověk hnedka má nějakou tu možnost volby: výběr ze tří efektů na stupnici mimo jednoho (postup o 3–5 vs. 5 polí) je plusem.

_____________________________________________
· od ledna 2024 admin sekce Novinky
· mám deskoherní IG kanál www.instagram.com/solo_boardgaming

9.2.2024 08:59:44

@Jonash jj,plně chápu a o to více mne mrzí, na jak klíčovém místě k tomu došlo. Oznámili jsme to na 3b3 a rozšíříme to i dále.

Vyrábíme nyní errata pro desku + pro kartu Pastýři podle původního záměru designéra a co nevidět je sem nahrajeme.

--------------------------------------------------------------
Deskoherní překladatel, deskogeek a Magic: the Gathering veterán
https://www.facebook.com/thargeliondoupe

9.2.2024 11:37:37 | Upraveno autorem (porovnej)

@Caranthir OK, dobře děláte. Já mám už vytištěnou opravenou kartu Pastýři, co vyrobil právě dle správných dat jeden z uživatelů (a už tu je min. týden ke stažení), takže jsem cajk.

Kdyby se vám chtělo, můžete opravit i kartu události Přestavba, kde máte překlep (zmizelo vám písmeno “u” ve slově umístěte), tam to je pouze estetické, na gameplay nemá vliv, protože to asi každý pochopí.

_____________________________________________
· od ledna 2024 admin sekce Novinky
· mám deskoherní IG kanál www.instagram.com/solo_boardgaming

9.2.2024 11:41:50 | Upraveno autorem (porovnej)

@Caranthir nesnažím se nijak útočit nebo hejtit, chápu, že se stane. Akorát u této hry je toho nějak povícero a nejsem na to zvyklý. Včetně už originálu.

Takže jak píše @Jonash, hlavně, aby to lidi věděli. 

Jinak díky moc za tu erratu, to bude skvělé!
Pastýře jsem neofiko opravoval, tak to bude aspoň se správným fontem. 



__________
Shadowant
hráč a sběratel

9.2.2024 12:39:13 | Upraveno autorem (porovnej)

@shadowant @Jonash Všechny errata soubory, tzn. desky hráčů (frakcí), kde se opravuje chyba týkající se postupu „až o 5 polí“, oficiální opravu karty Pastýřů a také kartu Přestavby jsem vložil do Ke stažení, takže dnes by to tam snad mohlo komplet být k dispozici.

Ještě jednou velká omluva, především za tu chybu na deskách frakcí, která dost mění mechaniku hry.

9.2.2024 13:41:36 | Upraveno autorem (porovnej)

@Azifaral díky moc!

Tak to se těším.

__________
Shadowant
hráč a sběratel

9.2.2024 13:50:35

@shadowant jasný, mne to mrzí taky. Jen jsem chtěl říci, že to není chyba ani uspěchaného překladu, nebo toho, že bych byl cíleně nedbalý. Ale chápu, že to bylo i na ten misprint originální karty. 

Když na hrách pracujeme jako tým tady s  @Azifaral , snažíme se to udělat co nejlépe a  maximálně odlaďovat i formulace, aby byly lidem/lidmi co nejméně nejasné/dezinterpretovatené. A ano, cítím se jako vůl, když zjistím něco jako toto.  Asi jako někdo, kdo právě položil poslední ozdobnou tašku na střechu vymazleného baráku a zjistil, že dveře mají panty na druhou stranu.

My si bereme poučení přidat k našemu procesu k n ještě (n+1). layer kontroly. Teď jsme udělali asi vše, co pro nápravu šlo udělat. 

Dík za pochopení.

--------------------------------------------------------------
Deskoherní překladatel, deskogeek a Magic: the Gathering veterán
https://www.facebook.com/thargeliondoupe

9.2.2024 16:20:45

Díky @Caranthir a @Azifaral za rychlou super reakci s bleskovým dodáním errat a rozšířením info, věřím, že spousta hráčů tohle zjištění stejně jako já ocení, hru to rozhodně  vylepšuje o zajímavá rozhodnutí  :) 

9.2.2024 20:20:42

Vybíráme z Bazaru

Great Western Trail: 2nd Edition (EN)
Great Western Trail: 2nd Edition (EN)
Akt. cena: 810 Kč
Končí za: 21 hodin

Offcanvas