Duna: Válka o Arrakis

xxxxxxxxxo hodnoceno 10x (Seznam vlastníků)

Duna: Válka o Arrakis - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Francesco Nepitello
Marco Maggi
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Tretia expanzia bude na GF, bude aj v CZ?

Toť (pre mňa) zásadná otázka, či bude aj tretia expanzia (Desert War) , ktorá bola oznámená na GF v CZ jazyku, alebo dať prednosť ENG a nečakať. 

 

https://gamefound.com/en/projects/cmon/dune-desert-war?ref=homepage-featured_6

12.5.2024 12:58:02

Jo kdyby se tak Blackfire přidal přímo ke kampani a mohl vyjít česky i exklusive obsah i z původní kampaně to by byla pecka :) …

12.5.2024 15:32:25

Presne tak

12.5.2024 17:19:13

To bylo na GF česky?

12.5.2024 19:55:45

Podľa mňa vysoko nepravdepodobné, že by sa BF pridal do kampane, mne by stačilo keby  vyšlo to nove rozsirenie v CZ :D alebo aspoň zmienka o tom, že bude. Ale ak sa to bude zas klasicky hodnotiť podľa počtu predaných krabíc základu, tak som je to také riskantné ak chce človek čo najviac obsahu v jednom jazyku a nekombinovať. 

12.5.2024 20:52:22

Sakra zrovna včera jsem objednal plastové tokeny odněkud z Rumunska. Tak aspoň, že nebyly předražené zas až tolik. Kromě pašeráků mám tak z KS vše. Takže super, že je můžu doobjednat.

14.5.2024 10:51:02

Tak já to možná utnu hned v zárodku. CMON jedou už druhým rokem naprosto jasnou retail strategii - Základní hra + 1 retail expanze. Nic jiného k lokalizaci nenabízí. Což nám ale na druhou stranu umožňuje lépe plánovat a oproti minulosti vydat hned vše najednou v rozumném poměru základ + expanze. Týká se to třeba už Cyberpunku, právě Duny (s Vesmírnou gildou), Zombicide White Death, Mordred.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

14.5.2024 16:42:39

Ty jo, jsem si říkal, že bych si vzal jako doplněk k cz verzi Smugglers (pravidla ženě vysvětlím a na těch pár karet udělám cz přelepky), playmat a žetony, ale nejdou objednat jen addony samotné…

Takže společně s Desert War za 237USD mi přijde trochu přepálené :(

11.6.2024 22:30:23

Ono celkově cena trochu vyskočila mi přijde, KS byl pledge s expanzemi 160, teď 220. Zase mi ale skáče poměrně příjemně nízké poštovné 21 USD, pokud není někde chyba…

12.6.2024 07:55:50

@Symba Asi už je pozdě, ale ty puvodni žetony měly nejak špatné batvy,viz updaty,v červnu budou posílat nové

12.6.2024 09:56:03

Michal-BF   Jak to vypadá s 2.rozšířením? Je nějaká malá šance, že by mohlo vyjít v češtině? (Nemyslím to ks exclusive, ale to co teď běží na Gamefoundu) . Díky za odpověď :)

25.6.2024 17:33:02

@321petr123 o tri príspevky vyššie Michal jasne píše, že do retailu pôjde len jedno rozšírenie. Či je to definitívne, to neviem. 

25.6.2024 18:14:27

Jj, je to fajn, umožňuje nám to lépe plánovat a nic od BF nekupovat.

25.6.2024 19:01:19

Nicméně tohle je strategie CMON- v retailu jen zaklad +1 rozsireni.

25.6.2024 19:18:21

Omlouvám se, ale je to kec. 2. rozšíření klasicky může jít do retailu viz jazykové verze SP, PL atd.. ty už jsou oznámeny a nejsou puvodně v kampani na GF. Pokud nevyjde v češtině je to čistě ekonomické rozhodnutí vydavatele. Na CMON bych to nesváděl  

4.7.2024 12:43:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Já tu informaci ohledně 1+1 v retailu pochopil jako odpověď na část otázky týkající se exklusivního obsahu z původní kampaně….

Na to nové rozšíření je asi ještě brzo, když nevyšlo ani v en.

4.7.2024 13:54:34

CMON rozhodně distributorům toto rozšíření ještě pro retail nenabízí. Pokud nabídne, tak nejdřív půl roku po kampani. Zatím pracujeme s informací, že jediné retailové rozšíření je Kosmická gilda.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

8.7.2024 09:02:05

Bude tam 19 figurek (4 druhy), 5 karet a 17 tokenů. Podobné s rozšířením Války o prsten. Nevím, jestli kvůli tomu brát anglickou verzi a vybodnout se na českou se špatnými pravidly bez deluxe vylepšení. 

S rozhodnutím souvisí i to, že bych rád počkal na nějaké směrodatné recenze. Zatím jen videa, kde lidé vykřikují, jak je to boží a hru dostali od blackfiru. Nebo vyjádření Líné kočky, kterou však sponzoruje blackfire.

Marně hledám srovnání s “předlohou” Válka o prsten. Výkřiky ve videu, že se WoTR hraje 7 hodin jsou nesmyslné. Nebo že tam jsou zbytečné drobnosti, také nesouhlasím. 

Je Duna Válka o Arakis zhypovaná hra? Válku o prsten jsem hrál asi 20x a pořád mám chuť hrát znovu. Hrál někdo Válku o Arrakis tolikrát? Je to moderní variace na Válku o prsten, kterou posílá do důchodu? Je nové rozšíření navíc nebo krásně zapadá do konceptu základu a je must have z pohledu mechanik? Asi těžko na to někdo odpoví, že? 

A ještě k tvůrcům hry. Jasně, vytvořili Válku o prsten, ale také vytvořili další podprůměrné hry (BGG 6-7). 

31.8.2024 14:26:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Duna muze smele existovat vedle Valky o prsten, je rychlesi, dobre funguje ve 3 i 4, coz si netroufnu o Valce tvrdit, tu jsem hral jen ve 2.


Co se tyka pravidel, tak ty upravoval, jak to chapu, CMON za pochodu.


Celkove zahrano cca. 4x a ted porizuji k Valce…

___________
Alea iacta est!

31.8.2024 16:19:01

Vybíráme z Bazaru

Prodám Discover  země neznámé
Prodám Discover země neznámé
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas