Čarodějnice! - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–1
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 40 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé: Fox in the Box
Salt & Pepper Games
Autoři: David Thompson (I)
Roger Tankersley
Trevor Benjamin
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Tak jak se hra líbí? A má někdo porovnání se Vzdrorem! ?

28.6.2024 07:18:58

@laczy - U Vzdoru jsem hrál zatím cca 20+ her a pořád si myslím, že je to výborná hra - téma, design, pravidla, taktika, herní rozhodnutí - všechno do sebe hezky zapadá a není potřeba nic měnit :).

Ale Čarodějnice to posouvají ještě dál:

  • větší efekt, když má hráč víc čarodějnic ze stejné rodiny
  • možnost získat pomocníka
  • Porotci a víra
  • Podrobení se procesu

Porotci, víra a s tím spojený proces na konci hry jsou za mě geniální zlepšení už i tak skvělé hry.

28.6.2024 10:28:53

Ruda z Polední pauzy o tom kdysi mluvil

https://www.podbean.com/ea/pb-8at8x-15730c3

28.6.2024 10:33:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Ruda z Polední pauzy o tom mluví naprosto skvěle, doporučuji… Na hru jsem si chtěla počkat, vyzkoušet si jí na Gameconu a když se bude líbit, odvézt si jí z tama… A pak jsem si pustila Rudu a už jí mám v Zásilkovně a večer si to hodlám užít! <3 :D

28.6.2024 13:28:25

Nějaké další dojmy? Jako vzdor jsem úplně ignoroval a po shlédnutí gameplaye bych to hned pořídil. Pokud je ale tohle ještě lepší, tak tady není o čem. 

29.6.2024 21:54:57

Dojmy po rozbalení:
Insert vyvolává obavy, že po obalení se do něj karty nevejdou.

Taky nechápu příklad na straně 10, proč když má hráč dvě Kentové (včetně Katherine), tak může odhodit pouze jednu kletbu a dobrat si jednu novou kartu (nikoliv 2 kletby).

Jinak to zatím vypadá dobře a srozumitelně.
[To, že mi čeština připadá měkčí/méně temná než angličtina není vina překladatelů, ale jazyků jako takových.]

29.6.2024 22:59:57

@Nekra Obalené karty se do insertu vejdou. Mám vyzkoušeno.

30.6.2024 10:40:19

@Nekra Ten příklad v pravidlech taky nechápu. Podle mě je to chyba.

30.6.2024 11:49:25

@Olney , @Nekra  Podle mě to je správně… efekt čarodějnice se vyhodnocuje ihned po zahrání a v potaz se berou jen karty v herní oblasti = ty vyložené ( ne karty v ruce či v balíčcích). Je tedy důležité v jakém pořadí čarodějnice hraješ.

30.6.2024 14:45:42

@dabre Ale v tom příkladu se píše “máte ve hře 2 čarodějnice z rodiny Kentových” - a “ve hře” znamená zahrané na stole.

30.6.2024 15:16:03

@Olney Promiň, koukal jsem na Ukázku herního kola na str. 16, kde se taky hraje s Katherine a odhazují se kletby. 
Ale i příklad na str. 10 mi přijde správně… když máš ve hře víc Kentových můžeš odhodit libovolný počet kleteb až do počtu zahraných příbuzných (tj. 0, 1, nebo 2). Ale dobereš jen tolik karet, koliks odhodil kletbě. Nemůžeš tedy zvýšit počet karet v ruce… odhodit 1 kletbu a dobrat 2 karty.

30.6.2024 16:33:33 | Upraveno autorem (porovnej)

@Creatides Prosim Tě, v jakých to máš obalený, když už se to tu zmínilo? Dík

30.6.2024 17:46:20

@Olney @Nekra

Ten příklad v pravidlech se se vztahuje k textu nad ním, který popisuje vícenásobné použití efektů na kartách.
 

“ Umožňuje-li vám akce vícenásobné vyhodnocení herního účinku, tento účinek smíte vyhodnotit tolikrát, kolikrát sami uznáte za vhodné.”

A příklad ti říká, že efekt nemusíš použít v plném počtu opakování. V příkladu maximálně 2x, ale můžeš i 1x nebo 0x.

 

1.7.2024 08:25:44

@Fox.Mulder21 Obalené to mám v Diamond Azure, Green a Gold.

1.7.2024 19:04:10

Nebylo by lepší sem napsat konečně ty dojmy? :)

1.7.2024 23:20:09

Tak jsem to včera rozchodil a 2x zahrál. Vždy jsem zvládl akorát 2 mise 1. dějství a pak 2 prohrál, takže konec. Podrobení procesu tedy zatím neproběhlo :-D

Asi si vybírám špatné čarodějnice, i když se držím rady vybrat co nejméně rodin. A nebo jsem prostě lama :-D … což hrozí.

Každopádně, budu zkoušet dál a přemýšlet o strategii. Ta volba rodin a tedy i efektů bude asi záviset i na tom, jaké porotce, respektive k nim přiřazené výzvy si člověk nalosuje.

Na druhou stranu si říkám, že je to taky vlastně hodně o náhodě.
- jaké karty čarodějnic mi přijdou na ruku
- jaké karty výzev dostanu

Tyhle dvě věci s tím docela dokážou zamíchat. Když přijde třeba víc kostlivců a do toho noční ptáci u karty mise, která spustí podrobení se procesu. (což se mi stalo).

--------------------------------------------------
Lazy - Cat - BG
No Game - No Life

2.7.2024 09:42:33

Super konečně první dojmy👍 


No tak dá se předpokládat, ze v karetní hře bude nahoda v podobě toho, jak to přijde. 🙈

2.7.2024 09:49:52

Cekal jsem nějaké dojmy, protože jak jsem pochopil, tak čarodějnici už hrálo spousta z vás. No bohužel, řešili se převážně obaly, nevadí.


Hru jsem teda po shlédnutí gameplaye na vzdor objednal. Čekal jsem, ze to dáme se synem (7,5 let). Vzdor mi přišel dost primocarej, takže jsem predpokladal ze téma čarodějnic na nej zapusobi. 

No po první hře jsem to vzdal. Je to docela mozkovar, třeba ne pro vás, ale pro deti určitě. Takže mi vlastně zbyl takovej sólo hlavolam, který vytáhnu, když nebude čas a chuť na duchy ostrova, což je moje sólo top 1. 

Mám za sebou tři hry, předchozí zkušenosti 0, jen jak jsem psal, viděl jsem 1 gameplay vzdoru. První hra remíza, druhá hra suverénní porážka a třetí výhra. Jako jsem spokojenej. Asi Vás to muže pojet, jak psal spett o komentář výš. Ale to každá karetka, z toho bych moc vykulenej nebyl, pokud ses nedostal přes druhé dějství, tak jsi to spis hrál blbě. 

Jaké jsou teda moje dojmy? Za 600 je to hezkej hlavolam, kterej má zajimavej a cistej design, s velice jednoduchými pravidly, kratkou herní dobou ( s draftem, přípravou a úklidem do 45 minut)a počáteční draft je super nápad, takovej deck construction s par kartama. Pokud se vám standardní hra omrzi, mate tady knížku kampaně, kde je misi až až. Uvidíme, jestli to bude fungovat i po dalších 10 hrách, zatim ale převládá spokojenost, začínám díky podobným hrám přicházet na chuť sólo hrani. 

2.7.2024 23:51:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Magové z Hexanu
Magové z Hexanu
Akt. cena: 5 €
Končí za: 3 dny

Offcanvas