Arkham Horror: Karetní hra – Odkaz Dunwiche: Rozšíření kampaně

xxxxxxxxxo hodnoceno 9x (Seznam vlastníků)

Arkham Horror: Karetní hra – Odkaz Dunwiche: Rozšíření kampaně - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Arkham Horror: Karetní hra (revidovaná edice)
Počet hráčů: 1–4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Horror, Současnost
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Znovuhratelnost a poměr cena/výkon

Dva dotazy na ty, kdo mají tuto expanzi odehranou:

  1. Kolik her v této kampani jste celkem odehráli (tím myslím jednotlivá herní sezení-partie) - alespoň třeba přibližně?
  2. Pokud se domníváte, že jste už narazili na všechny dějové linky, máte důvod se k této kampani ještě vracet - a pokud ano, tak proč?  (samozřejmě mám na mysli tu příběhovou část, ne karty vyšetřovatelů používané v dalších kampaních) 

Na vysvětlenou, ráda bych si udělala obrázek o tom, kolik zábavy si užije člověk pouze se základem a touto krabicí.

17.5.2024 17:42:30

Zaklad jsem před rokem otočil 5x hned po zakoupení. Tady bych očekával to samy. Pokud te to chytne. Takže mas desítky hodin, par kartiček, 4000 Kč a jedno z nejlepších lcg, které kdy vyšlo. Na všechny otázky, ti spousta lidi odpoví rozdílně.


Pro koupi podle mě mluví fakt, ze se jedna, dá se říct, o jedinečnou hru. Pokud jsi nehrála core, tak je asi zbytečný, přemýšlet o tomhle, protože te to nemusí chytit. Začal bych tam, dal se už určitě rozhodnes sama na základě svých dojmu.

17.5.2024 20:49:19

  1. tak 20
  2. asi ano. skusit jine vysetrovatele. hlavne dejove linky mozno poznam ale znovuhratelnost v tom ako pridu karty je za mna vysoka. Ak uz poznam scenar tak je to stale zabavne.

18.5.2024 00:33:52

K rozšíření jsem se zatím nedostal, ale základ jsem taky otočil 5x vzhledem k tomu, že má jen 3 scénáře. Včera jsem si pročítal nový karty a stavěl novej balíček pro vyšetřovatele, tak uvidím kolikrát protočím rozšíření.

18.5.2024 08:00:45

hlavne je podstatne spomenut ze zaklad je iba “demo” na osahanie pravidiel. Plna hra je az s prvym rozsirenim kde je plny pribeh, plnohodnotna 8 scenarova kampan a niekolko casti ktore sa vetvia na zaklade rozhodnuti.

18.5.2024 10:08:14

1. Číslo neřeknu, ale jsou to vyšší desítky, protože ten cyklus používám k testování balíků.

2. Nemám důvod se vracet. Ale vracím se. Je to subjektivní dojem, ale Duwitch má v mém vnímání jednu vlastnost, kterou ostatní cykly nemají. Je i za úplné znalosti nelimitně znovuhratelný. Carcosa je rozhodně příběhově promakanější, ale dohraju jí a už se mi nechce prožívat tu depresivní atmosféru znovu. Vrátím se k ní třeba za rok. Do FA se mi většinou chce, ale dohraju to a znovu se probíjet džunglí už se mi taky nechce. To samé Innsmouth, snové světy. Do Keys, nebo Circle se mi nechce většinou vůbec. Ale když někdo řekne Dunwitch. Nepřemýšlím a jdu hrát. Dohraju ho a klidně ho dám znovu od začátku. Je to rychlý, jsou tam dobrý scénáře, příběhu je tam spíš míň, takže se víc hraje než čete a dá se prolítnou za dva večery. To je i důvod proč ho používám jako benchmark na balíky. Prostě čistokrevná klasika. Různé cykly ho v různých aspektech určitě převyšují (každý v jiném), ale jako celek mi přijde pro hru úplně esenciální. Hitparády nevyhrává, má určitě pár problémů, ale osobně nerad slyším, když ho někdo sráží oproti ostatním cyklům. Je to úplně první pokus na karetní AH, starší než Zealot a na to dopadl dost nadčasově.

18.5.2024 14:59:01

Tak v neděli jsme dohráli celou kampaň v Dunwitch a bylo to opravdu skvělé. Zároveň víme, že si vezmeme jiné vyšetřovatele a zkusíme to znova, protože se nám tak nevedlo, že podle mého odhadu jsme objevili zak 30% příběhu.

Dokonce se nám tak nedařilo, že jsme museli přeskočit jednu mezihru, takže nemáme vůbec tucha, co se tam psalo a co jsme se mohli dozvědět. :D Ale rozhodně nám to nevzalo zážitek z kampaně. Možná naopak.

Zároveň se mi moc líbí, jak scénáře počítají se znovuhratelností a mnohdy vám dávají možnost vybrat různé kopie jedné/dvou či více lokalit. Nebo začnete v jiném dějství, protože máte nějakou poznámku v zápisníku. 

Takže rozhodně zatím mám pocit, že znovuhratelnost je a jen co si chvilku odpočineme (ne, že bych to potřeboval, ale spoluvyšetřovatelé ano. :D) tak se tam vypravíme znova. :)

————————————————
Spoluautor vidcastu V krabici :)

21.5.2024 09:51:57

Vybíráme z Bazaru

Pán Prstenů Khazad dum
Pán Prstenů Khazad dum
Akt. cena: 670 Kč
Končí za: 21 hodin

Offcanvas