Amoriax - taktická římská deskovka

Zdravím přátelé!

Rád bych vám představil Amoriax, který jsem ve virtuální podobě po více než roce konečně dokončil :)
Jedná se o taktickou hru založenou na starořímských deskových hrách. Tyto hry byly postaveny na principu jednoduchosti - většinou měly obyčejné kameny s nějakými možnostmi pohybu, přesto za nimi byla kouzelná logika. A také minimum pravidel.

4 pravidla:

  • kámen lze přesunout pouze na poslední možné pole ve zvoleném směru
  • mimo vyznačené centrální pole může kámen táhnout do písmene L (stejně jako kůň v šachu)
  • kámen lze táhnout diagonálně z úplného rohu do protějšího rohu
  • červený kámen je společný pro oba hráče a může s ním táhnout kdokoli

Cílem hry je ovládnout středové pole s korunou.
 

Kameny se nevyřazují, přesouvají se pouze tam, kde je volné místo.

Hru si můžete hrát přímo v prohlížeči:

https://zxretrosoft.itch.io/amoriax

 

Děkuji všem za zájem či zpětnou vazbu!

P. S. Jen pro úplnost podotýkám, že hra je zcela zdarma a bez reklam.

15.6.2024 23:49:00

@zxretrosoft - parádní počin!

Hru jsem neznal, dal jsem zkusmo jednu rychlou partii, už jsem myslel, že to mám v kapse, přišel jeden cyhtrý tah od soupeře a byl jsem v háji.

Je to zábavné - nemáš v plánu třeba i #Hnefatafl nebo Royal Game of Ur? https://en.wikipedia.org/wiki/Royal_Game_of_Ur 

---------------------------------------------------
správce katalogu her, vydavatelů a autorů

17.6.2024 22:49:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Děkuji moc!! Jsem rád, že se hra líbí! Ano, soupeř se snaží vytvořit kombinaci, kterou už hráč nemůže zvrátit, resp. ubránit a vede k tomu poslednímu “osudnému tahu” :)

Pokud jde o ty jiné staré hry, díval jsem se na ně a vypadají skvěle! Já mám bohužel obvykle méně času, než bych si přál, dělám to víceméně po práci, ale dá se o tom uvažovat. Ještě si je podrobně prostuduji.

Díky moc!

18.6.2024 12:55:34

dost dobrý

 

Vrchní slouha v Přístavu hrdinů

18.6.2024 13:36:19

@foxthetox

Moc děkuju!

6.7.2024 13:24:43 | Upraveno autorem (porovnej)

@Ellenar

Díval jsem se na ty hry, jak Hnefatafl, tak ten Royal Ur. Jsou moc pěkné, v zásadě by se daly udělat, což o to. Ale vidím, že existuje už vícero digitálních verzí na internetu, takže by to bylo spíš kontraproduktivní a byla by to jen další verze v řadě.

Smyslem toho, co dělám, je vyrobit hry, které jsou dosud velmi málo známé, “zapadly” a chtěl bych jim dát šanci a díky digitální verzi je trochu zpopularizovat. Může to být ale i hra, kterou vymyslí někdo jen tak dneska a nemá šanci ji vyrobit nebo dostat mezi lidi, tak digitální verze tomu může pomoct (narozdíl od starobylých her toto ovšem vyžaduje předem jasnou diskusi o autorských právech).

Ale děkuju moc za tipy!

6.7.2024 13:42:53

Vybíráme z Bazaru

Mysthea + promo
Mysthea + promo
Akt. cena: 1150 Kč
Končí za: 9 dnů

Offcanvas