Return to the 7th Citadel

Reprint Citadely + nový obsah (nová hrozba The first garden aj malé rozšírenia k nej)

https://www.kickstarter.com/projects/seriouspoulp/return-to-the-7th-citadel-explore-build-you-are-the-hero/

Zafinancované, stretch goals sú vo forme postupne odomykaného obsahu, bude ich 16, každý deň jeden.

Súčasťou nového obsahu je mini KS-exclusive rozšírenie The Reversal, ktoré pridáva 30 kariet do úvodného scenára pre väčšiu variabilitu. Nový držiak na odhadzované karty (The Past) a vyzerá to, že podobne ako pri Kontinente - upgrade pack, balíček opravených kariet z prvej edície.

Rozosielané v dvoch vlnách, reprint vraj koncom tohto roka, nový obsah november/listopad 2025.

Poulpáci sú moja srdcová záležitosť, takže minimálne toho Veterána u mňa majú, teším sa na updaty. Kto sa pridá? :)

4.6.2024 19:22:25 | Upraveno autorem (porovnej)

Backer cislo 24 😊

Oskar,
občas se objevuju v JOUOB.castu

4.6.2024 20:30:18

Hm a co je ten upgrade pack

4.6.2024 20:55:24

opraveny karty, co jsou v erratech

https://media.seriouspoulp.com/downloads/The7thCitadel_Errata_EN.pdf

Oskar,
občas se objevuju v JOUOB.castu

4.6.2024 21:16:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Hmm, zatím nevím, jestli potřebuji víc obsahu. Dohráli jsme jednu hrozbu a do další se úplně nehrneme…

5.6.2024 08:16:37

@Oskar999  super. Tak to chci :) 

5.6.2024 08:48:44

Raději to objednám do zásoby. :D

5.6.2024 09:53:39

Přesně, už jsem to také objednal do zásoby :D 

5.6.2024 10:22:52

Je to spomenuté vo vlákne pri hre, pre istotu upozorním aj sem: o “klasickej” retail verzii sa neuvažuje - takže kto má záujem o hru, mal by začať uvažovať :) Výhodou reprintu z tejto druhej kampane je to, že bude s opravenými kartami a bez drobných chýb v knižkách.

Obsah novej verzie je totožný s krabicou z prvej kampane vrátane stretch goals. ALE malé KS-exclusive rozšírenie “The edge of Peril” sa dá získať už len pri najvyššom pledge “Rookie + game all-in”.

  • dopĺňam po úprave: Hry, ktoré im zostanú, budú opäť predávať po doručení bakerom na svojom e-shope. Tak sa dá teraz zohnať pôvodný KS (aj s The edge of Peril vo vnútri krabice). Kvôli erratam treba zvážiť, či chcete hru hneď a čakať na opravené karty, ktoré prídu až s rozšírením.

Okrem denných stretch goals máme zatiaľ dva bonusové, za vyzbieraných 777.777€ a pri 1M. Prvý, menší, je achievement sheet vo formáte A4, zoznam rôznych úspechov a titulov, ktoré možno počas hrania získať - určite poznáte z hrania počítačových hier. Druhý za milión eur bol odhalený dnes, bonusové dobrodružstvo (nie hrozba) vo forme prekliatia ako z Kontinentu :) Po úvodnom scenári necháte rozvoj komunity v rukách iných a odchádzate do sveta s jedným vodítkom, kde začať, keď sa chcete prekliatia zbaviť. Bez dopĺňania životov, resetu balíčka kariet, stavby budov a pod. Curse sa bude dať hrať ale len s rozšírením Final Throne, pravdepodobne kvôli niektorým kartám, rovnako treba mať obe knižky dialógov.

13.6.2024 16:04:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Jsem takový rozčarovaný. Už 2x jsem backnul a zase zrušil. 

Na původně jasnou volbu dost smutný výsledek.. Celé mi to přijde jen jako snaha ze mě vyždímat prachy. 

Dostanu věci co nechci a v retailu nebudu mít možnost koupit co chci.. Celé to smrdí.

Backnul někdo? Dá se k někomu připojit? Ušetří se něco?

18.6.2024 14:33:35

@OUTbrain jede se na FOMO, bohužel poslední dobou na to vydavatele tlačí čím dál tím víc :-( Mně základ s Final Throne hrozbou třeba bohatě stačí. 

Pravda, “The Reversal” by mohlo být fajn a stejně tak karty ze SGs, ale pak si stačí položit otázku:
“Je 7th Citadel pro mě life style game?" … tedy budu ji hrát alespoň 1x za 14 dní třeba rok?

Pokud ano, tak pak není potřeba váhat a podpora je nutnost, ale pokud ne, tak s čistým svědomím pass ;-)

--------------------------------------------------
Lazy - Cat - BG
No Game - No Life

18.6.2024 14:41:57 | Upraveno autorem (porovnej)

@OUTbrain Úplně nerozumím, na co si vlastně stěžuješ? Už u 7. kontinentu byla retail verze poměrně očesaná, všechna případná rozšíření z první vlny si extra dokoupit můžeš, takže není důvod k nářkům… U té současné kampaně jsem byl taky zpočátku dost skeptický a zdálo se mi to málo obsahu, ale po přidání SG kletby už to tu herní dobu hodně (a zajímavě) nafoukne. A i ta minirozšíření jsou volitelná… V tuhle chvíli v tom fakt nevidím nic neseriozního. A zvýhodněné multipledge myslím nejsou žádné, při nějakém přiobjednání rozšíření nad rámec gameplay all-in je otázka, jak to zvedne poštovné, už je to každopádně komplikace při balení atd.

18.6.2024 14:47:27

Nyní jsem objednával od výrobce Final Throne a knihy..i s poštovným 1220. Za jednu hrozbu celkem dost..

Ale zde v kampani by dal 49+28+daň..tzn. víceméně 2300 Kč za hrozbu, pár karet které narovnají špatné designové rozhodnutí úvodního scénáře a SG.. Dřevo a krabici nepotřebuji.

A 28e doprava z Francie k nám. Wow. To mi vadí, i když je pravda, že SG tomu aspoň trochu (pořízení, ne ceně) dávají smysl.

18.6.2024 15:35:42 | Upraveno autorem (porovnej)

Zvýhodnené poštovné pri viacerých kusoch nie je. Osobne si myslím, že všetky tie drobné stretch goals ocenia najmä tí, ktorí hrajú hru opakovane. Inak to nebolo ani pri Kontinente, kto si len chce zahrať a prejsť všetky kliatby, stačí aj classic edition a potom posunúť hru ďalej.

Ja mám pôvodnú Citadelu s Final Throne, na ceste Knowledge is Power, teraz idem do Veterána + Bookworm. Kampaň je dobre urobená, môžeš si vybrať rozšírenie, aké chceš, nemusíš brať all-in.

Pokiaľ si ten typ hráča, že vyhráš hrozbu a ideš na ďalšiu, prejdeš každú raz, pri prehre možno druhýkrát a potom hra pre teba končí… no tak potom First Garden z pohľadu počtu kariet a komponentov nevyzerá lákavo v porovnaní so základnou hrou. My doma veľa hier nemáme, ja sa teším, keď manžela ukecám k stolu - takže radšej prikúpim niečo nové k tomu, čo hráme, ako úplne novú hru.

Do retailu hra nejde, ale všetok obsah majú ešte dostupný na e-shope. Z Francúzska celkom v pohode a po reprinte toho bude viac, takže nejakú dobu hra dostupná bude.

18.6.2024 15:39:10

jako stale mi to prijde takove divne. 
krabice expanze je velikostne prezentovana jako zaklad a ma obsahovat 3 poradace na karty a jednu plastovou krabicku (stejne jako zaklad) 
nicmene zatim bylo oznameno pouze 353+ karet. coz je na tak velkou krabici (kompletni zaklad ma necelych 1700 karet) fakt malo. takze stale tak nejak doufam, ze treba poslednim updatem tam prihodit dalsi celou hrozbu.

Oskar,
občas se objevuju v JOUOB.castu

18.6.2024 15:55:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Poštovné sa zdá byť dosť vysoké, ale daň je zahrnutá v cene, v pledge manageri by sa už nič navyše platiť nemalo…

18.6.2024 16:03:32

Pomerne od začiatku informujú koľko obalov bude treba na obalenie všetkých kariet, má to byť zhruba 1700. Takže asi nie je reálne očakávať, že ich ešte veľa pribudne. Uvidíme, či majú schované eso v rukáve na samotný záver. Novú hrozbu by chcel asi každý :)

Ja by som si vedela predstaviť ďalšiu postavu s novou backstory a osobným questom - ale tá by mala mať aj figúrku a počítadlo životov v novej farbe. Formát openworld kampane ako Vehegor's Poem je zaujímavý - a nemusí to byť len ďalšia kliatba, ale iný typ dobrodružstva.

Máme obalené len modré karty, ak to bude taký istý box, tak bude poloprázdny.

18.6.2024 19:19:52

Tak pro ně zjevně nedává retail smysl,jinak by ho udělali. Prostě nevěří,že by se to prodalo. Čemuž věřím, na geeku a bazarach je to s prodeji a cenou mnohem slabší než u kontinentu. Umělé FOMO bych v tom neviděl. Zároveň v tom chtějí pokračovat, takže všechen obsah bude asi dostupný i v pozdějších kampaních. 

18.6.2024 20:28:30

No taky čekám na nějaký ten poslední šťouch abych backnul..ale zatím nepřichází 

---------------------------------------------
Nejdřív mléko a pak křupíky.

18.6.2024 23:24:38

Vybíráme z Bazaru

Klub ztroskotanců
Klub ztroskotanců
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas