Kickstarter - zruseni pledge

Mel bych dotaz ohledne Kickstarteru, doposud jsem vsechny kampane vydrzel az do konce a zdarneho dodani hry, ale ted nastal problem. Chtel bych pledge zrusit, coz jsem si myslel, ze jde kdykoliv behem kampane az do uzavreni pledge manageru. Ale ted jsem zjistil, ze jsem si to myslel asi naprosto blbe. Kampan, ktera uspesne probehne a castka se vybere, uz pak moznost zruseni nema. Nebo se to da jeste nejak zrusit? 

20.6.2024 20:52:45

Zalezi v jake je to fazi projektu.

Kontaktuj vydavatele hry. Mohlo by jit zrusit, ale ztratis treba 10% poplatek.

 

20.6.2024 21:04:35

Nejsem si úplně jistý (na základě tvého popisu), že správně chápeš podmínky kampaně a co to vlastně kampaň je. 🤔

Kampaň je to, co zpravidla běží cca 1 měsíc a po jejím skončení se vyhodnotí úspěšnost - pokud se dosáhlo určité částky (ne vždy je to ta oficiálně deklarovaná), tak je kampaň úspěšná a backerům se strhnou peníze podle podpořených pledgů.

Podle pravidel, dokud kampaň běží, můžeš pledge bez problémů zrušit.V tenhle moment je otevření pledge manageru ještě týdny a měsíce daleko.

Jakmile ti ale strhli peníze, kampaň skončila. Pokud chceš svůj pledge zrušit po skončení kampaně - a znovu, pledge manager s tím nijak nesouvisí, je to jen nástroj v další fázi projektu - můžeš u vydavatele zkusit refundaci, kterou ti ale nejsou povinni poskytnout, je to na jejich dobré vůli. Pokud budou svolný, zpravidla ti nevrátí celou částku, ale strhnou si nějaká procenta.

21.6.2024 00:34:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Dik za komplet osvetleni. To jsem teda pekne v loji, ale to je riziko crowfundingu, no. Bude asi jednodussi to nechat byt a pak proste zkusit prodat.

21.6.2024 08:04:32

@Bloud Ještě můžeš zkusit najít někoho už v této fázi projektu a přenechat svůj pledge už teď.

21.6.2024 08:12:59

A samozřejmě, finální řešení je nechat si pledge doručit a pak to prodat na bazaru. Často to prodáš za stejnou cenu, někdy i dráž. Záleží, co to je a na úrovni pledge (exkluzivity, deluxe, apod.).

Nevýhodou samozřejmě je, že ti v tom visí prachy a jestli tam bylo dražší poštovné, tak to nejspíš taky můžeš odepsat.

21.6.2024 09:19:38

@Bloud hele napis im maila. Ono vzdy zavisi od danej firmy a kedy rusis pledge. Ja som sa pytal na zrusenie pledge na jednom projekte na GF- vysvetlili mi, ze pocas PM 0% fee, v pre-produkcnej faze 10%, produkcna faza 20%, a po vysklaneni z fabriky uz storno nejde.

Otazkou je - keby ti refund poskytli, co sa ti oplati viac - ci to skusit strelit za plnu sumu na bazari prip. pocitat s 10-15% zlavou alebo brat refund aj s penalizaciou.

21.6.2024 12:34:14

Radši bych bral refund, máloco z KS se dneska prodá za stejnou cenu nebo dráž, než co člověk v kampani zaplatil (s DPH, poštovným).

21.6.2024 14:05:02

@Bloud Bez toho aniž by si napsal, o kterou kampaň konkrétně jde, Ti těžko někdo poradí. V minulosti jsem narazil na bgg na vlákna, kdy u některých her to storno na email šlo. Autoři věděli, že to udají v další kampani/ve svém eshopu za víc. Takhle nekonkrétně Ti někdo napíše max. nějakou obecnou radu.

21.6.2024 14:50:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Jedná se o kampan DVG na Mustang leader. Ale vzhledem k tomu, ze jsem se chytil, ohledne historicke vernosti a nazvoslovi, primo s autory, bych nejakou ochotu moc necekal. Ale uvidime…

 https://www.kickstarter.com/projects/danverssengames/dvg-mustang-leader?ref=discovery 

23.6.2024 20:41:39

Vybíráme z Bazaru

Frostpunk+Zoceleni mrazem+insert (Herman)
Frostpunk+Zoceleni mrazem+insert (Herman)
Akt. cena: 2399 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas