Dark Blood

Ahoj, Meeple Pug budou spouštět za pár dní zajímavou deskovou hru na Gamefound a mají teď spuštěné hlasování, v kterých jazycích budou hru vydávat. Tak proč nehlasovat pro češtinu? :D 

https://gamefound.com/en/projects/meeple-pug/dark-blood/updates/1

 

22.5.2024 09:09:49

Hra mne zaujala, nejspíše ji podpořím. Můj hlas čeština samozřejmě dostala, a už doháníme italy…

22.5.2024 18:28:22

Prosím o hlas pro češtinu, i kdybyste neměli v plánu hru podpořit :) 

22.5.2024 20:45:14

to vypadá zajímavě :)

* * * * *
Board games klub, Trenčín

23.5.2024 08:44:19

Čeština potvrzena

27.5.2024 11:00:18

ty brdo to vypada morbidne :D :D 

tak jsem taky dal CZ. 

27.5.2024 11:03:24

Kampaň odstartovala, co na to říkáte?

11.6.2024 19:27:21

Rakvičky na žetony-kosti, kovadliny,kapky krve. Pentagram, ankh, vikingský kříž,Bafomet... Věšení figurek na strom. Figurka trojice sukub s výštřihy. Uprostřed stránky je video s nájezdem záběru na strom, kde je na začátku figurka - borec přibytý na kříži vzhůru nohama.

Čtu tam, že čeština bude. Dejte choose reward a koukněte na addony. Bohužel ten strom je za 10 a inkvizitor za dalších 10. Ve zbytku jsou addon malby na plátna. 

11.6.2024 20:10:42 | Upraveno autorem (porovnej)

@czechImenhotep  při backmutí do 48 hodin je strom zdarma a pokud jsi měl u kampaně follow, tak je zdarma i inkvizitor

Vrchní slouha v Přístavu hrdinů

11.6.2024 20:17:57

věříte té kampani? Vydavatelství, které vydalo zatím jednu hru. Bude lokalizovat i do CZ. Mě to jen přijde malinko zvláštní, co si o tom myslíte? Jinak téma pro nás zajímavé, budu zjišťovat o hře víc, ale upřímně, bojím se podpořit. 

11.6.2024 21:34:25

jak se v poslední středě pohoršoval LazyCat nad věšením miniatur na oprátku, tak mě to tak zaujalo, že jsem musel backnout :)

11.6.2024 22:21:14

@foxthetox kde čteš, že je strom do 48 hodin zdarma?

Já když to zkouším backnout, tak mám strom pořád za 10E.

11.6.2024 22:40:45

@Icarium 


The Tree of the Damned will also be added automatically to the pledge of all backerswho pledged during the first 48 hours. IMPORTANT! You will not see it appear in the shopping cart but at the end of the campaign on the Pledge Manager.

11.6.2024 22:53:11

Četl někdo pravidla? Co si myslíte o hratelnosti? Trochu se bojím, aby nás to bavilo.

12.6.2024 07:01:40

Na hru jsem měl spadeno a zvažoval, že do ní půjdu. Vizuální stránka je opravdu hodně cool, ale za tím vším pozlátkem vidím jen běžný worker placement. Navíc mi přijde, že autoři se s tou okultní tématikou nechali trochu unést. Chápu, že chtěli nabídnout něco neobvyklého, ale co je sakra zábavného na věšení lidí na stromě? Také mám trochu obavy z lokalizace, pokud neseženou českého vydavatele (což je pravděpodobné). Podtrženo sečteno, své peníze posílám jinam.

12.6.2024 11:23:06 | Upraveno autorem (porovnej)

@duse14 paradoxně to věšení mě trápí jen z hlediska provedení (jak to bude fyzicky provedeno - provázkové smyčky, přetahování přes hlavu miniatur apod.). Co mě trápí více je právě okultismus, se kterým se tu v rámci symboliky opravdu nešetří ;-) No a v kampani mě pak trápí ta možnost skrze add-ons koupit obrazy, protože to zkreslí vybrané finance.

--------------------------------------------------
Lazy - Cat - BG
No Game - No Life

12.6.2024 11:37:50

Mně přijde podezřelý ten telefonní seznam jazyků a s jakou bezelstnou lehkostí to nabízejí. Z toho jak sleduji kampaně, tak stopové množství pro tisk jednoho jazyka mi subjektivně přijde na úrovni 300 kusů. Pokud ale nechce někdo skončit v červených číslech, tak to musí být buď mnohem více nebo to musí podotovat ostatními jazyky, a než že si těch jazyků určených k dotaci tam dá několik současně. Tohle není hra, které vybere milion, aby to utáhla. Překlad si dovedu představit tak, že to proženou deep el a pak seženou někoho ochotného to zkontrolovat. 

Tohle je velmi riskantní způsob jak si udělat reklamu, protože to spousta influencerů setře z důvodu tématu a bude tomu věnovat více pozornosti než by si ta hra jako taková zasloužila. 

Jsem ohromně zvědavý jestli si ta hra najde svého vydavatele. Každému bude nějaký okultismus jako takový na háku na háku, ale bude zvažovat jestli se tohle prodá a není už to příliš. Mně ty náboženské symboly přijdou jako riziko pro reputaci potencionálního vydavatele. U nás je hodně ateistů, ale v cizině budou borce ukřižovaného hlavou dolů a Bafometa vnímat hůř než tady.

Mně naopak ty originály obrazů připadají jako hodně zajímavý nápad. 

12.6.2024 11:58:41

@czechImenhotep Jako zajímavý nápad to je, ale za mě to má místo třeba až v pledgemanageru, nebo skrze separátní kampaň. Jeden obraz jsou cca 3-4 hry, co se financí týče, takže to přirozeně začne zkreslovat čísla co se vybrané částky týče. 

Samozřejmě je otázkou, jak moc to je/není okrajové.

--------------------------------------------------
Lazy - Cat - BG
No Game - No Life

12.6.2024 12:17:42

jestli jsem to správně pochopil, tak obrazy jsou originály po 1 kuse a když se prodají všechny, tak se částka kampaně zvedne o 6450€ - což tedy moc kampaň nezkreslí….

12.6.2024 12:45:38

při aktuální částce už asi moc ne, ale vzhledem k cíli €20K je to vlastně docela dost (cca třetina) a samozřejmě nevíme, jestli se neobjeví další.

Btw já se nesnažím hru ani kampaň shodit, včera jsem koukal na 3p. gameplay a mechanikami to není vůbec marné

--------------------------------------------------
Lazy - Cat - BG
No Game - No Life

12.6.2024 12:49:16

Moje spekulace je taková, že ty obrazy jsou tam proto, aby si nějak na sebe vydělal/přivydělal grafik/malíř, který jim z toho třeba něco dá . Herně to nevypadá zle. První co mně napadlo po traileru byl Chaos in the old world, ale ono to tak úplně nebude, budu muset ještě postudovat. No nevím. Možná mohli zlevnit základ a z těch ostřejších věcí udělat addon. Každopádně mi to přijde jako mnohem zajímavější počin než jak to občas bývá za tisícovku dolarů budete na kartě ve hře. Ten obchodní model by šel ještě vylepšit ve stylu, pokud si x lidí koupí obraz, na kterém budou např. stylizovaní Cyril s Metodějem, vydáme to v češtině. Raději bych jim tuhle úvahu nezmiňoval ani ze srandy. 

12.6.2024 13:19:09 | Upraveno autorem (porovnej)

jo tak takhle jsem se nad tím nezamyslel :) při 20.000€ je to samozřejmě hodně a zkreslené by to bylo….

každopádně při 1200 backerech mi přijde teda 7 jazyků trochu nereálných…..

12.6.2024 14:33:12

Já myslel, že ty obrazy jsou tam jako nenápadný důkaz, že to není AI smetí. ;-) Dost lidí to prožívá…

12.6.2024 14:33:32

Dobře, nikde jinde jsem o téhle hře tady zmínku nenašel, takže se ptám zde… Nejnovější info, je u ní česká vlaječka, ale žádné vydavatelství se k ní dosud nepřihlásilo(AI překlad? Chraň Bůh! I když, ten nám, vzhledem k danému tématu, těžko pomůže…). Podporu jsem zřejmě propásl, takže, jak to s tímhle projektem vlastně vypadá, kdo ho ze zdejších podpořil, a jak se k té hře případně dostat? Díky…

14.7.2024 01:45:05

Vyzeralo to velmi slubne produkcne aj atmosfericky, ale prave kvoli relativne nizkej vyzbieranej sume a prekladom do viacerych jazykov bez akychkolvek informacii o partneroch som nakoniec radsej nepodporil. Mozno chcu na preklad vyuzit crowdsourcing, co moze a nemusi dopadnut dobre, ale tento pristup je naznakom mozneho slendrianstva, preto si radsej pockam na pripadny retail a najma nezaujate recenzie funkcnosti jednotlivych mechanik po vydani…

(AI preklad bez naslednej kvalitnej revizie by bol mimoriadne neohrabany a neprofesionalny, chcem verit, ze tymto smerom by nesiel nikto, kto chce ostat v segmente dlhsie, ale ja som naivny :) )

14.7.2024 06:49:44

Ja som sledoval celú kampaň aj podporil, ale nakoniec zrušil pretože vyhľadávam skôr hry pre 2 hráčov a herný dizajn je ideálny až od 3-4 hráčov. Testovali sme to aj na steam tabletope  a 2 hráči sa radšej vyhýbajú konfliktu a nakoniec jeden z nich získa prevahu koli silným kúzlam a nemá to kto balancovať. Recenzenti v game play sa tiež na to sťažovali. Preklad si kôli téme vyžaduje vážnu pozornosť čoho sa obávam.

14.7.2024 10:28:04

Vybíráme z Bazaru

Kudy? Tudy!
Kudy? Tudy!
Akt. cena: 360 Kč
Končí za: 21 hodin

Offcanvas