Děkujeme, že alespoň zvážíte přestat blokovat reklamy na Zatrolených hrách.
Je to náš hlavní zdroj příjmů, ze kterých financujeme provoz Zatrolených her.
Autor: Wolfsen | 17.12.2017 | 8
Protože se mi v poslední době kriticky nedostává času, velmi jsem zanedbával informování o novinkách na trhu (v čemž mě mimochodem může hbitě doplnit libovolný uživatel, schvalovat zatím zvládám). Takže bych nyní rád shrnul co nového se na trhu objevilo v posledních cca 3 týdnech.
Ještě na konci listopadu Blackfire naskladnil party hru Mouthguard Challenge, která stojí a padá se zařízením, které drží rty hráčů až nepřirozeně rozevřené. Tím hráčům velmi ztěžuje mluvení a to společně s úkoly zaměřenými právě na verbální komunikaci (a retné hlásky) přirozeně vytváří komické situace.
Začátkem prosince Albi naskladnilo Catan: Hru o trůny. Více o tomto překvapivém spojení jsem již napsal v době oznámení.
Na svatého Mikuláše Blackfire uvedl na trh dva rozšiřující příběhy pro T.I.M.E Stories. A to Případ Marcy a Proroctví draků. V Případu Marcy se časoví agenti vypraví do amerického městečka Rhineland roku 1992. Jejich cílem je najít unesenou dívku Marcy. Její únos je ale jen špička ledovce. V Proroctví draků hráči navštíví chybnou časovou linii s cílem opravit ji. Cesty jim ovšem zkříží magie, která je právě díky chybě v této linii všudypřítomná.
Hned den na to přidal Blackfire další party hru - Kdo je ten frajer? Klíčovým prvkem této hry je „frajer“ - nafukovací panák v (téměř) životní velikosti. Úkolem hráčů je pak s jeho pomocí pantomimicky předvádět různé situace, kejkle apod., zatímco spoluhráči hádají co to vlastně předvádí.
Na sklonku minulého týdne pak Albi vydalo This War of Mine a MindOK samostatně hratelné rozšíření Zimy mrtvých: Dlouhou noc (a spolu s ním i dotisk základu). O Dlouhé noci jsem se rozepsal dříve, takže aspoň trochu podrobněji se zastavím jen u This War of Mine. To je hra na motivy stejnojmenné hry počítačové. Hráči v ní společně hrají za skupinku živořících obyvatel válkou rozvrácené země. Vedle všudypřítomného chaosu musí také často čelit závažným morálním dilematům. Kooperace probíhá tím způsobem, že vždy rozhoduje jen jeden hráč - vůdce. V roli vůdce se všichni hráči více či méně pravidelně střídají. Hra také obsahuje ukládací mechanismus, abyste partii mohli přerušit a dohrát později.
Tento týden pak MindOK vychrlil hned dvě novinky: Master of Orion a Pulsar 2849. U Master of Orion také jen odkážu na starší zprávu, ale u Pulsaru se zastavím. Hráči v něm představují soukromé korporace v daleké budoucnosti a snaží se vytěžit energii nově objeveného systému pulsarů koncentrovaných okolo černé díry. Na začátku každého kola se hodí kostkami podle počtu hráčů, ty se rozdělí mediánem na silnější a slabší. Poté si hráči kostky rozebírají. Za kostky slabší se posouvají ve stupnicích iniciativy nebo technologie, čímž mohou získat výhodu. Za kostky silnější se naopak v těchto stupnicích posouvají dolů. Po rozebrání kostek s nimi hráči provádí akce - pohyb, práce na pulsarech, stavba transmitterů, patentování technologií nebo práce na speciálních projektech v ústředí korporace. Většina akcí vyžaduje kostku s přesně určenou hodnotou a silnější kostky dávají zpravidla silnější efekty.
Defilé uzavírá v pátek vyšlý BIOS: Genesis, který za češtinu vděčí vydavatelství Fox in the Box. V této hře jde o vznik života na Zemi. Hráči začínají jako pouhé organické molekuly a postupně se vyvíjí v jednobuněčné a mnohobuněčné organismy. Hra končí vystoupením mnohobuněčných organismů na souš. Podobně jako jiné hry Phila Eklunda je i tato velmi komplexní a proto se nebudu puštět do hlubšího popisu mechanismů. Ještě ale dodám, že hrá má vedle nelítostné kompetitivní také kooperativní a sólovou variantu.
Zatím nebyl přidán žádný komentář...
Děkujeme, že alespoň zvážíte přestat blokovat reklamy na Zatrolených hrách.
Je to náš hlavní zdroj příjmů, ze kterých financujeme provoz Zatrolených her.
Maltese Gear Cube (nestandardní Rubikovka)
Akt. cena: 150 Kč
Končí za: 9 dnů