Děkujeme, že alespoň zvážíte přestat blokovat reklamy na Zatrolených hrách.
Je to náš hlavní zdroj příjmů, ze kterých financujeme provoz Zatrolených her.
Autor: Zeus | 31.1.2024 | 0
Snadno dostupná bohatství na povrchu země již impéria ovládla a zužitkovala. A stále jim to nestačí. Nad zemí se nic drahého nenabízí, takže je na čase naostřit lopaty a krumpáče. A s papouškem na rameni (tedy vlastně v kleci) se vydat do hlubin země.
Horníci impéria převtělí hráče do rolí mistrů horníků, kteří se budou prokopávat do podzemí, budovat v něm různé místnosti a pomocí nich získávat zlaťáky a diamanty. Cílem je samozřejmě získat větší bohatství než ostatní, což se na konci hry určí právě množstvím získaných diamantů (zlaťáky až v druhé řadě, ty slouží při hře spíše na pořizování různých vylepšování).
Horníky impéria je možné hrát i sólo, kdy se hráč snaží získat maximum diamantů (jako ve hře více hráčů) a jde pouze o překonání svých předchozích úspěchů (a stupnice uvedené v pravidlech).
Hráči nejprve připraví/zamíchají 4 balíčky karet dolu, které jsou rozděleny právě do 4 skupin dle své úrovně. Tyto karty představují různé místnosti budované v podzemí. Skupina/úroveň, do které karta patří, určuje, v jakém podlaží je možné kartu použít a kde v dole mísnost vybudovat.
Z balíčku karet událostí se náhodně vybere 10 karet, ty se zamíchají a vytvoří se balíček událostí pro hru. Tyto události ovlivňují svými efekty samotnou hru, a když v balíčku dojdou karty, hra končí (partie Horníků impéria se tedy hraje na 10 kol).
Ještě se připraví 3 desky pokroku (Alchymie, Technologie, Diplomacie), které jsou společné pro všechny hráče a nabízí různé odměny hlavně v podobě zlaťáků a diamantů.
Dále si každý hráč zvolí svou barvu, vezme si odpovídají desku povrchu (pod ní bude stavět svůj důl) a také žeton pokroku (pro použití na deskách pokroku).
Závěrem si každý hráč vezme 8 karet dolu (2 karty úrovně 1, 3 karty úrovně 2 a 3 karty úrovně 3). Čtyři si vybere a zbytek odhodí.
Partie hry probíhá na kola, kterých je celkem 10 a jedno kolo se skládá ze 2 fází:
Vyhodnocení události - Jeden z hráčů vezme vrchní karty z balíčku událostí a všichni si vyhodnotí její efekty na svůj důl. Některé události se stahnou ihned, jiné ovlivní fázi dolování daného kola a některé efekty se stanou až na konci tahu. V dolech může například dojít k závalu místností (což pak znemožní využít jejich efektů).
Dolování - V této fázi musí každý hráč do svého dolu přidat právě jednu novou místnost (= kartu dolu), přičemž za ni musí zaplatit její cenu ve zlaťácích. Po vybudování místnosti tuto aktivovat a provést jeden ze dvou efektů, který místnost nabízí. A aby bylo možné více taktizovat spustí se řetězová reakce, kdy hráč aktivuje postupně i další místnosti po cestě dolem k povrchu. Tedy aktivuje stejným způsobem místnost nad aktivovanou místností a takto až dosáhne povrchu, kde aktivuje jeden z efektů desky povrchu.
Pokud karta události obsahovala i efekt na konci kola, provede se tento nyní a může začít další kolo (pokud tedy právě neskončilo 10. kolo, se kterým končí i herní partie).
Efekty karty dolu/místnosti mohou hráče kromě zisku zlaťáků/diamantů také vyzvat k postupu o X polí. To znamená, že má svůj žeton pokroku posunout po desce pokroku. Pokud žeton na žádné desce nemá, může si vybrat, na kterou ho umístí. A když dojde na konec desky, může svůj žeton přesunout na začátek desky jiné.
Po odehrání 10 kol herní partie končí a hráči si spočítají, kolik získali vítězných bodů v podobě diamantů. Hráč s nejvíce diamanty se logicky stává králem podzemí nezávisle na rozložení sil na povrchu.
Zatím nebyl přidán žádný komentář...
Děkujeme, že alespoň zvážíte přestat blokovat reklamy na Zatrolených hrách.
Je to náš hlavní zdroj příjmů, ze kterých financujeme provoz Zatrolených her.
Cthulhu: I smrt může zemřít – Shub-Niggurath (CZ)
Akt. cena: 1059 Kč
Končí za: 2 dny