Euthia: Torment of Resurrection – Cruel Frost

oooooooooo hodnoceno 0x (Seznam vlastníků)

Euthia: Torment of Resurrection – Cruel Frost - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Euthia: Torment of Resurrection
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: není
Vydavatelé: Diea Games s.r.o.
Steamforged Games Ltd.
Autoři: Markéta Bláhová
Tadeáš Spousta
Rok vydání: 2025
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kickstarter

Dovolím si zde založit vlákno k tomuto rozšíření..:)

Odkaz na kampaň zde:

  • https://www.kickstarter.com/projects/steamforged/euthia-cruel-frost
30.3.2024 19:00:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Po skončení kampaně Ti strhnout částku bez poštovného. Pár týdnů po konci kampaně se otevře pledge manager, kde si zvolíš jazyk a adresu. Pak Tě stáhnou o poštovné.

2.5.2024 20:05:01

Tak jediná špatná zpráva pro mě je, že nebude samostatně dokoupitelná ELEMENTALS EXPANSION. Tu jedinou jsem zatím ze všeho obsahu v rámci obou dřívějších kampaní nepořídil a bohužel ve FAQs je výslovně napsáno, že upgrade elementálů (a mj. také třeba mince) jako add-on nebude :( Neválí se to náhodou někomu doma bez využití? ;)

3.5.2024 05:47:53

Nevim jestli blbe hledam, nebo mi neco unika, ale nikde nevidim nejake info, co vlastne tohle rozsireni prinasi noveho. Ano, nove postavy, potvory, scenare…ale to je jen co uz mame, jen to ma jinou barvu. Zajimaji mi nejake zasadni novinky, zmeny a upravy, ktere by mi presvedcily vysolit dalsi tisice za obrovskou krabici.

3.5.2024 10:34:55

A neni to uplne jedno co je napsano v kampani? Uz v kampani pro prvni expanzi byly popsany veci, ktere se tam nakonec nedostaly. Je to vsechno tak vagni, protoze vyvoj neni hotovej. 
A to se netyka jen Euthie, ale obecne hodne KS projektu

Oskar,
občas se objevuju v JOUOB.castu

3.5.2024 13:29:19

Možná někomu pomůže, co jsme psali k rozšíření Cruel Frostu zde jen si to projeďte přes překladač případně (Deepl.com):

https://steamforged.com/en-eu/blogs/brands/euthia-cruel-frost-designer-diary-part-1

https://steamforged.com/en-eu/blogs/brands/euthia-cruel-frost-designer-diary-part-2

Podle mě zásadní je modul ledové mechaniky se kterou jde hrát skoro ve všem v základní hře, tak ve FP/CS rozšíření a mění to hodně herní zážitky a styly hraní všech hrdinů. Přináší to kompletně novou nabídku do všech obchodních míst, nové suroviny a kupu ledové mapy. :-)

_________________________
/-Otrokář v Diea Games s.r.o.-\

3.5.2024 13:37:10

No….popravdě mi spadla brada, když jsem si prohlížel nový obsah, grafiku a možnosti.

Musím uznat, že TRILOGIE EUTHIA je velmi lákavá sběratelská záležitost graficky dotažená.

Mám samozřejmě strach co se týče kvality komponent, jak už se psalo…nicméně pro nové hráče při ALL-IN bude vše v rámci jednoho printu barevně jednotné.

Nové miniatury BOOS jednotek mě dost nadchli a systém zamrzání pevniny s novými mechanikami….hra se Vám mění pod rukou :-) 

Možnost upgradu vybavení mě nadchl už u hry OrcQUest: Warh Path, kde je to velmi originálně použito. Zde mi to připomíná tento systém….pokud správně chápu, tak je zde systém upgrade vybavení klasicky, a nebo upgrade vybavení pomocí magických esencí…to by ale znamenalo hooodně nových žetonů (v KS píší 375+ tokenů)

Trochu mě děsí velikost té hry….ale pro Tadeáše, Markétu a celý tým já do toho opět jdu a beru ALL-IN, tohle je prostě ukázka, že i český autor může dotáhnout svůj sen do světového formátu.

A moje osobní zaujetí, neboť Tadeáš dotáhl to, co já mám 15let v šuplíku jako prototyp, do takto nádherné podoby. Lidi zde fňukají nad cenou….jak je pak možné, že autoři této hry se netopí v milionech, když je to tak drahé? Sám vím, že jen prototyp hry mě v nákladech vyšel na necelých 10K a dotáhnout hru do této podoby je WOOOOW NÁDHERA!

Všechna čest @SwamRazer 

3.5.2024 15:29:55

@Korenar krasne receno. k tem penezum…ja nevim delam v hospode vim co lidi jsou schopni utratit za jeden vecer… tohle je jednorazovka a maji to na furt…proto nikdy neresim cenu u deskovky… v hospode nechas prachy a druhy den nic… nemas prachy a pokud to chces zopakovat tak musis solit znova a taky jim to nevadi a jdou a znova tam ty penize utrati…tady zaplatis jen jednou a vytahnes klidne kazdy den…

 

mozna mi neco utehlo jake miniatury bossu?

3.5.2024 16:55:09

Nevite, jestli cestina toho rozsireni bude zalezet na poctu lidi co si ji cesky objedna? 

3.5.2024 18:48:03

Projel jsem chat kampaně. Směska toho nejzajímavějšího. Určitě se odemknou další scénáře. Názor backera, že kostel ze základní hry nemá vlastní miniaturu je skutečně dobrá připomínka. Požadavek backera narvat tam death knighta..co si budeme namlouvat, prostě Arthase…je tady někdo kdo by ho tam nechtěl? Z repliky SFG - je slušná šance, že v kampani budou další hrdinové = množné číslo, ne jeden .Je uvažován errata pack. Doručování je skutečné plánováno na Q3 2024. Jedná se o poslední rozšíření. S partnery probírají možnost storage boxu. No upřímně si nedovedu představit, kolik byto stálo.

3.5.2024 18:56:14

@tomagge No vidím tam v nové expanzi miniatury draka, leguána, kerbera, nějaké kobry, škorpion a hlavní boss je pavouk

@czechImenhotep Storrage boxík by byl COOL….počítám, že by to mohlo být podobné jako u Time of Legends: Joan of Arc

3.5.2024 19:50:32

Hadam, ze @Johnny808  by delal pak insert pro vse? Jestli kupovat pak storage solution, kdyz budu mit prvni dve od tebe. 

3.5.2024 21:22:02

I přes nedostatky z minulé kampaně se těším a opět do toho jdu. Když si vezmu, jak mi bylo, když nevyšla ta kampaň předtím a už se zdálo, že o Euthii přijdeme nadobro mam z pokračování velkou radost a snad se vyvarují těch minulých chyb. Kdy jindy než nyní podpořit český tým, jak tu bylo již řečeno, za chlast a jídlo po hospodách utratíte víc 🤣🙈🙈🙈

3.5.2024 21:31:28

@Troll_Ronie Určite budem robiť aj insert na poslednú krabicu Euthie (backol som to hneď v prvých minútach :D). V každom prípade už teraz viem ,že to bude v samostatnej krabici. Čo vidím ale pozitívum na tom tak pravidlá a hráčske dosky sa môžu potom premiestniť potom do Cruel Frost a v tom prípade krabica s Euthiou 1 a 2 bude bez nadvihnutia víka.

3.5.2024 21:46:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Ahoj, chtěl bych se zeptat, má někdo tady ž doma anglickou vezi  Heroes 3 Board game? Chtěl bych vědět jak moc si jsou s Euthii podobný? 

Mám základní Euthii a podpořil jsem All-in české verze Heroes, takže je ještě nemám a teď zvažuju, zda má cenu kupovat rozšíření pro Euthii, když je to dost podobné (samozřejmě tam jsou i výraznější rozdíly jako je budování hradu v Heroes ale stejně).

 

Děkuji za názory :)

4.5.2024 12:56:59

Mám zatím komplet Euthii. Heroes jsem měl backnutý a hodně zvažoval jestli do něho jít. Nakonec jsem ho nevzal ze tří důvodů. Podobné prostředí jako Euthie, měl jsem více vztah ke HoMaM 2 a nakonec kolega tu hru bral komplet. 

Co jsem se díval tak Heroes má s Euthií stejný jen způsob objevování mapy, jinak to bude jiné. 

Euthii jsem si hodně oblíbil a hra mi celkově sedla. Nepotřebuji dávat energii na pochopení další velké hry z podobného prostředí. To nechám na kolegovi a pak si to s ním zahraji. Pak uvidím jestli jsem udělal chybu, ale Euthia mi tu chybu určitě vynahradí :)

4.5.2024 14:14:21

Jdu do kompletu obou, nepovažuji je za duplicitní kousky do sbírky. Kdybych řešil kolizi, asi potom Heroes vs MK…

4.5.2024 17:42:59

Euthia mě nadchla jen co jsem ji viděl a podpořit český tým byla jasná volba a když jsem zjistil, že budou i Heroes, srdeční záležitost z mého mládí, nemohl jsem u toho chybě. Věděl jsem, že bych později určitě u obou litoval

4.5.2024 18:43:27

Vřelé díky @Korenar ! A i ostatním za pochvalu celého našeho týmu. Ty poslední roky byly náročný, ale už jsme se oklepali a zase máme z té práce radost a Cruel Frost je podle nás fakt bomba kvůli tomu vybavení a novým surovinám (což je vlastně takový nový herní mód) a ty postavy jsme fakt nečekali, že se nám povedou takhle zajímavý (jakože herně)…

Díky všem za podporu! A Homam deskovka je z mýho pohledu hodně jiná záležitost než Euthie, ale srdcovka obrovská 100%! :-)

_________________________
/-Otrokář v Diea Games s.r.o.-\

5.5.2024 19:07:03

Jak se Vám zatím zamlouvá unlocking?

6.5.2024 14:33:46

@Cerrmis  Hral som Heroes [iba 4 odohrané hry] a Euthiu mám od samého začiatku, dokonca som hral legendy krajiny Euthia. Môj názor - Oboje stoja za to. V zásade sú to celkom odlišné hry. Euthia je naozaj výnimočná, pokiaľ ide o diablo-like feeling a to mám doma rovnako MK. Mám veľké šťastie, že si môžem kúpiť Heroes aj Euthiu. Ale keby som nemohol, zvolil by som si Euthiu ;).

Chcem veľmi poďakovať všetkým zúčastneným, ktorí venovali obrovské množstvo času, energie a určite aj času a nervov svojich blízkych. Odviedli úžasnú prácu a vytvorili skutočne prvotriednu hru. Nemôžem sa dočkať posledného rozšírenia, vyzerá úžasne.

Je mi trochu smutno, ako to dopadlo s neúspešnou kampaňou, že museli prejsť pod krídla SFG, verím, že im to pomohlo.

6.5.2024 14:48:51

@Shoter zatím mě unlock nijak nepřekvapil. V Deluxe komponentech mají napsáno 6 dvouvrstvých desek. Tzn, mají mají 2 hrdiny, jeden navíc odemčen. Podle toho soudím, že ještě odemknou 1-3 další hrdiny. Dále se jen odemykají další monstra. V podstatě jde jen hra do šířky a ne do hloubky. Čekám jestli tam bude nějaký vyloženě překvapivý element.

6.5.2024 15:13:27

To odemykani je jen takova trapna hra davno nachystaneho obsahu. To funguje jen na novacky. Tady do toho aspon nacpali pribeh, se kterym si nekdo musel dat praci.

6.5.2024 15:21:19

Právě tím jak je ti spojené v příběhem je to zajímavé a pevné věřím, že nás ještě něčím prekvapivým dostanou !

6.5.2024 16:11:08

Jasně, možná to bude jen do šířky, jasně že je to připravené atd. Ale ta práce a snaha navíc, že to spojili příběhem a ještě dali lidem hlasovat na konci každé části ohledně dalšího vývoje - to se prostě cení a líbí se mi to! :) A sami se netajili v tom úvodním mailu, že nakonec se prostě odemkne vše, co je plánováno, že to je jen zpestření. 

6.5.2024 16:15:45

No někdy jít do šířky taky není špatný, jako vyloženě co by mě potěšilo, by byly další schopností pro každou postavu, dávalo by to větší možnosti při stavbě postavy.

Nebo kdyby nekromancer dostal alespoň 2 další nemrtvé posluhovače.

Nebo kdyby každá postava dostala něco unikátního, jako třeba Maeldur, kdyby mohl pracovat s ohnivou esencí, atd 

Stejně i když mě to zásadně nepřekvapuje, tak se na to těším. Tu hru mám prostě rád.

6.5.2024 19:31:48

Vybíráme z Bazaru

Kvedlalové z Kvedlinburku
Kvedlalové z Kvedlinburku
Akt. cena: 510 Kč
Končí za: 15 hodin

Offcanvas